[Ψάχνω] "Βιβλία Λυκούργου Πετρίδη"

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν σε pdf το Τριώδιο, η Μεγάλη Εβδομάδα και το Πεντηκοστάριο του Λυκούργου Πετρίδη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων καλή σαρακοστή.
 

ANATOLOIKOS

Νέο μέλος
χαιρετε,υπαρχουν σε ηχητικα ΤΟ ΤΡΙΩΔΙΟ Κ ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΑΡΙΟ ΤΟΥ ΠΕΤΡΙΔΗ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΝΗΣΤΕΙΑΣ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.
 

tzark

Μέλος
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρω το βιβλίο ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ του Πετριδη?? Δεν υπάρχει σε κανένα βιβλιοπωλείο!!!!
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρω το βιβλίο ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ του Πετριδη?? Δεν υπάρχει σε κανένα βιβλιοπωλείο!!!!
Μπορείς να απευθυνθείς στον Σύλλογο ιεροψαλτών Θεσσαλονίκης "Λυκούργος Πετρίδης" (βλ. εδώ)
 

mv_ns

Member
Αναγνωρίζω ότι τα γραπτά αυτά ανήκουν στον Πετρίδη, αλλά δεν μπορώ να βρω αυτά τα συγκεκριμένα βιβλία...



 

Stavros Zachariou

Παλαιό Μέλος
Επισυνάπτονται τα Λειτουργικά. Θεωρώ ότι είναι αυτά. Αυτά του Σταυρού δεν τα έχω. Ίσως έχουν ανέβει σε άλλο post.

Αυτά που έχω επισυνάψει είναι από τη Θ. Λειτουργία του Λυκ. Πετρίδη.

Ευχαριστώ.
 

Attachments

  • Λειτουργικά Δευτερόπρωτος.pdf
    623.2 KB · Views: 103
  • Λειτουργικά Λέγετος.pdf
    554.3 KB · Views: 86
Last edited:

mv_ns

Member
Ευχαριστώ!

Ρωτώ γιατί έχω Λειτουργία του Πετρίδη, αλλά η διάταξη είναι διαφορετική και δεν έχει τα μικρά εικονίδια στις σελίδες.

Έχει εκδώσει ο Πετρίδης οποιοδήποτε άλλο βιβλίο, εκτός από τη Λειτουργία και το Τριωδίο;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Έχει εκδώσει ο Πετρίδης οποιοδήποτε άλλο βιβλίο, εκτός από τη Λειτουργία και το Τριωδίο;
Ὅπως φαίνεται στά προηγούμενα μηνύματα καί παραπομπές (καί ἀκόμη μία) ἔχει ἐκδώσει 9 βιβλία.
Σημ.: α) ο κ. Καλαϊτζῆς μόνον το Δοξαστάριον Β΄ χρησιμοποιεῖ β) οἱ ἀπαντήσεις μας νά ἀνταποκρίνονται στίς ἐρωτήσεις καί ὄχι νά ἀναρτοῦμε ἄσχετα μέ τίς ἐρωτήσεις.
 

ζαντός

Νέο μέλος
Κοινοποιώ έναν σύνδεσμο για τα βιβλια του Πετρίδη ,εαν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικα με αυτό ας το χειριστούν οι διαχειριστές. Ευχαριστώ
https://drive.google.com/drive/folders/1SHh7cC4dYYGkC7ZmdzY6Dt8p8XqfebxB?usp=sharing
Στον παραπάνω σύνδεσμο έχουν προστεθεί δυο αντίγραφα με τίτλο ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ Λ. ΠΕΤΡΙΔΗ-Reduced.pdf και ΟΡΘΡΟΣ Λ.ΠΕΤΡΙΔΗ-Reduced.pdf . Στα παραπάνω αντίγραφα εχουν αφαιρεθεί κάποιες σελίδες σε σχέση με τα γνήσια και έχουν μπει σελιδοδείκτες.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Top