[Ψάχνω] Ψαλμωδία απο το Μπουραζέρη

Αν έχει κάποιος ας ανεβάσει καμια-ψαλμωδία απο το Μπουραζέρη. Η χορωδία τους με μπροστάρηδες τους π. Νεκτάριο, Εφραίμ, και Γρηγόριο είναι απίστευτη.
Τους επισκέπτομαι και τους ακούω συχνά, αλλά δεν έχω καταφέρει να τους ηχογραφήσω, δυστυχώς.
 

πλανας

Παλαιό Μέλος
Αν εχει κανεις τιποτα απο το πανηγυρι της Σιμονωπετρας που ηταν αριστερα απο τους Βατοπεδινους ας ανεβασει!
 

pavlos2003

pavlos2003
Αν έχει κάποιος ας ανεβάσει καμια-ψαλμωδία απο το Μπουραζέρη. Η χορωδία τους με μπροστάρηδες τους π. Νεκτάριο, Εφραίμ, και Γρηγόριο είναι απίστευτη.
Τους επισκέπτομαι και τους ακούω συχνά, αλλά δεν έχω καταφέρει να τους ηχογραφήσω, δυστυχώς.

...Βάλε και τον Π.Θεόφιλο μέσα...
Ο Π.Νεκτάριος έχει τελέσει και αρκετά χρόνια καθηγητής μουσικής της Αθωνιάδας, δεν ξέρω αν είναι και μέχρι σήμερα.
'Εχω αρκετές ώρες ηχογράφισης απο Μπουραζέρι, απο ένα μικρό mp3 player και δεν είναι ιδιαίτερα καθαρή, είμουν πάντα στο στασίδι στον κυρίως ναό και όχι κοντά στους πατέρες που έψαλαν,ίσως αδικούσε την πραγματικότητα για αυτό και δεν μπορώ να το ανεβάσω...
Ίσως μελλοντικά κάνουμε κάτι όμως...
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
...Βάλε και τον Π.Θεόφιλο μέσα...
Ο Π.Νεκτάριος έχει τελέσει και αρκετά χρόνια καθηγητής μουσικής της Αθωνιάδας, δεν ξέρω αν είναι και μέχρι σήμερα.
'Εχω αρκετές ώρες ηχογράφισης απο Μπουραζέρι, απο ένα μικρό mp3 player και δεν είναι ιδιαίτερα καθαρή, είμουν πάντα στο στασίδι στον κυρίως ναό και όχι κοντά στους πατέρες που έψαλαν,ίσως αδικούσε την πραγματικότητα για αυτό και δεν μπορώ να το ανεβάσω...
Ίσως μελλοντικά κάνουμε κάτι όμως...

πίστεψε με αδελφέ είναι τόσο καλή η χορωδία τους που δεν πρόκειται καμία ηχογράφηση όσο πρόχειρη και κακής ποιότητας κ αν είναι να τους αδικήσει ....άσε που αν αρχίσουν να ανεβαίνουν ηχογραφήσεις τους να παρακινηθούν και άλλοι να τους ηχογραφήσουν .....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Ε! ..............:D:D:D:D:D:D:D
 
πίστεψε με αδελφέ είναι τόσο καλή η χορωδία τους που δεν πρόκειται καμία ηχογράφηση όσο πρόχειρη και κακής ποιότητας κ αν είναι να τους αδικήσει ....άσε που αν αρχίσουν να ανεβαίνουν ηχογραφήσεις τους να παρακινηθούν και άλλοι να τους ηχογραφήσουν .....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Ε! ..............:D:D:D:D:D:D:D

Γιώργο τι κάνεις; :):):):):):)
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί φίλοι, επισκέπτομαι τακτικά την αδελφότητα από το 1987. Θα ρωτήσω τους πατέρες και όλο το υλικό μου στη διάθεσή σας.

καλά άμα τους ρωτήσεις καταλάβαμε .....σιγά μην δώσουν ευλογία .....είναι πολύ αυστηροί (σε αυτά τα πράγματα) .....:)
 
S

Sotres

Guest
καλά άμα τους ρωτήσεις καταλάβαμε .....σιγά μην δώσουν ευλογία .....είναι πολύ αυστηροί (σε αυτά τα πράγματα) .....:)

Έχεις δίκιο. Από ότι φαίνεται τους ξέρεις καλύτερα. Δεν χρειάζεται να τους ενοχλήσω.:)
 

melos

Νέο μέλος
ειλικρινά θα ήθελα κάποιος να μου λύσει αυτή την απορία.
Γιατί κάποιος που του δόθηκε το χάρισμα και ιδιαίτερα αγγελικό χάρισμα
αυτό της ψαλμωδίας, να πρέπει να απαγορεύει κάτι τέτοιο.
Εντάξει δεν είπαμε να βγουν τα αρχεία όλα στη δημοσιότητα, τούτο είναι σεβαστό
διότι και στις μέρες που ζούμε υπάρχει πολύ εκμετάλλευση διαφόρων κερδοσκόπων και κατ επέκταση ορισμένων που δεν θα αναγνωρίσουν και θα δείξουν μάλιστα και αχαριστία.Απ την άλλη πλευρά όμως δεν θα ήταν κακό να ανέβει κάτι προς ωφέλεια. Ειλικρινά μακάρι να ζούσαμε όπως οι χριστιανοι της πρώτης εποχής. Τί θα μπορούσα να σκεφτώ, τον αγ.χρυσόστομο να κρύβει τις ομιλίες του μην και της πάρει άλλος?
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Έχουν ανεβεί εδώ εκατοντάδες ηχογραφήσεις, από το Αγ. Όρος και από αλλού. Μήπως κάθε φορά ρωτούσε κανείς εάν επιτρέπεται ή δεν επιτρέπεται; Αλλοίμονο! Εάν κάποιος ΕΧΕΙ και ΘΕΛΕΙ,ας ανεβάσει. Δεν χρειάζεται να πάρει και άδεια. Αν δεν θέλει, ας τα κρατήσει για τον εαυτό του. Το καταντήσαμε σήριαλ.
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Εγώ που έχω ανεβάσει αρκετές ηχογραφήσεις αγιορειτών πατέρων εδώ στο Ψαλτολόγιον σας λέω πως δεν ρώτησα κανέναν! ότι έχω κ νομίζω ότι αξίζει το ανεβάζω ...προς κοινό όφελος ......όσο αφορά για τον φίλο μας παραπάνω.... εγώ φίλε μου τους ξέρω καλά - όχι τόσο όσο εσύ αλλά οκ.....αν θες να μας τα ανεβάσεις ανέβασε αλλοιως .....

Εγώ πάντως έχω ανεβάσει αυτήν εδώ την αγρυπνία όπου ψάλλουν οι πατέρες από το Μπουραζέρη χωρίς να ρωτήσω κανεναν.......


http://analogion.com/forum/showthread.php?t=22404
 
Top