Χρόνια πολλά στους Νεκτάριους

Status
Not open for further replies.
Χρόνια Πολλά και ευλογιμένα από την Κύπρο μας σε όλους που έχουν την γιορτή τους σήμερα, μνήμη του εν Αγίοις Πατρός Ημών Νεκταρίου.
Με αγάπη Χριστού
Ανδρέας Χ’’Στυλλής
Κτηνιατρικός Επιθεωρητής
ΕΚΓ Λευκωσίας
Κύπρος
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Να ευχηθώ και εγώ χρόνια πολλά με υγεία σε όλους τους Νεκταριους και ιδιαίτερα στον φίλο και μέλος του φόρουμ nektarios. Έτη πολλά!
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Και τις δικές μου ευχές για χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα για άπαντες τους εορτάζοντες, και ειδικώτερα στους κ.κ.
Νεκτάριο Μαμαλούγκο τον Συντονιστή μας,
Νεκτάριο Κόντη,
Νεκτάριο Παπαθανασίου,
Νεκτάριο Σαλάτα, καθώς και στον
Νεκτάριο (Κρητικής καταγωγής ) φοιτητή της Θεολογίας ο οποίος ψάλλει σε Ναό στου Ζωγράφου.

Κιαμηλίδης Βασίλειος
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Και τις δικές μου ευχές για χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα για άπαντες τους εορτάζοντες, και ειδικώτερα στους κ.κ.
Νεκτάριο Μαμαλούγκο τον Συντονιστή μας,
Νεκτάριο Σαλάτα, καθώς και στον
Νεκτάριο (Κρητικής καταγωγής ) φοιτητή της Θεολογίας ο οποίος ψάλλει σε Ναό στου Ζωγράφου.

Κιαμηλίδης Βασίλειος

Ευχές επίσης και στους μερακλήδες

Νεκτάριο Κόντη,
nektarios

Δ.
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Και τις δικές μου ευχές για χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα για άπαντες τους εορτάζοντες, και ειδικώτερα στους κ.κ.
Νεκτάριο Μαμαλούγκο τον Συντονιστή μας,
Νεκτάριο Κόντη,
Νεκτάριο Σαλάτα, καθώς και στον
Νεκτάριο (Κρητικής καταγωγής ) φοιτητή της Θεολογίας ο οποίος ψάλλει σε Ναό στου Ζωγράφου.

Κιαμηλίδης Βασίλειος

Χρόνια ευλογημένα κ γαλήνια σε όλους τους προαναφερθέντες
φίλους κ μέλη του Ψαλτολογίου αλλά κ στο φίλο Νεκτάριο Παπαθανασίου
από το Αγρίνιο.
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Χρόνια πολλά στους αγαπητούς Νεκτάριο Σαλάτα και Νεκτάριο Μαμαλούγκο, μέλη του φόρουμ.

Αυτούς γνωρίζω...
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Και τις δικές μου ευχές για χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα για άπαντες τους εορτάζοντες, και ειδικώτερα στους κ.κ.
Νεκτάριο Μαμαλούγκο τον Συντονιστή μας [σημ.: νύν π. Νεκτάριο],
Νεκτάριο Κόντη,
Νεκτάριο Παπαθανασίου,
Νεκτάριο Σαλάτα, καθώς και [...]
[..] και στον nektarios
Δ.
και όποιον άλλον ... ένεκα ηλικίας ξεχνώ.

Την ευχή και τη χάρη του αγίου Νεκταρίου να έχετε άπαντες οι Νεκτάριοι!

Πάτερ Νεκτάριε, την ευχή σας να έχουμε και ευχαριστούμε για όσα όμορφα και ωφέλιμα ανεβάζετε για την κοινότητα.
 

stzioutzios

Μέλος
Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες και από εμένα. Εύχομαι υγεία σε όλους και στις οικογένειές τους. Ο Θεός να τους δίνει δύναμη. Επίσης Χρόνια πολλά και σε εσένα Πάτερ Νεκτάριε και σου εύχομαι καλή δύναμη για το δύσκολο έργο που επέλεξες και υγεία στην οικογένειά σου.
 

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Έτη πολλά και ευλογημένα παρά Κυρίου στον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Αργολίδος κ.κ. ΝΕΚΤΑΡΙΟ

Γιώργος Δαρλάσης
Πρόεδρος Συνδέσμου Ιεροψαλτών Αργολίδος
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Ο Θεός να σας χαρίζει δύναμη, υγεία κ κουράγιο σε όλους τους
εορτάζοντες. Ειδική μνεία στους Νεκτάριο Παπαθανασίου κ
Μιχάλη Τσαβαρή. Ψάλτες καλοί με δυνατά λαρύγγια κ παιδιά
μάλαμα. :wink:
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
getphoto.php


Στην εποχή, που με αναισχυντία ο σύγχρονος πτωχευμένος αξιακά & πνευματικά άνθρωπος, έχει φτάσει στην ύβρη, η ζωή "του ταπεινού" νεοφανούς Αγίου Νεκταρίου, προβάλλει ως παράδειγμα μιμήσεως.
ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στους εορτάζοντες!
Ο Άγιος Νεκτάριος ας πρεσβεύει υπέρ πάντων ημών.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
toymnografikoergotouagnektariou-300x186.jpg


"Τὶς μὴ σκιρτήσει; τὶς μὴ χορεύσει τῷ πνεύματι, ἐπὶ τῇ νέᾳ πανηγύρει, τοῦ Ἱεράρχου Νεκταρίου; πᾶσα γὰρ ψυχὴ ἀγάλλεται, ὁρῶσα τοῦτον δεδοξασμένον, καὶ τῶν Ἁγίων ἰσοστάσιον, καὶ ἐν θαύμασι περιφανῆ ὅθεν τῆς ζωῆς αὐτοῦ τὴν λαμπρότητα, καὶ τῶν προτερημάτων τὴν ὁσιότητα, μακαρίζοντες βοήσωμεν Ἰησοῦς Χριστός χθὲς καὶ σήμερον, ὁ αὐτὸς καὶ εἰς τοὺς αἰῶνας."

Δανείζομαι, από εδώ, τα παρακάτω:
"Ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, από τα βάθη της καρδιάς μου, στον Άγιο Νεκτάριο (του οποίου έχω την τιμή και την ευτυχία να φέρω το όνομα), ο οποίος δεν μου αρνήθηκε ποτέ ό,τι του ζήτησα, όταν το είχα πραγματικά ανάγκη..............."
"Ήρεμον ζωήν, διανύειν και ατάραχον, από πάσης του εχθρού επιβουλής, καταξίωσον ημάς Πάτερ Νεκτάριε...."
 
Last edited:

dimitris

Παλαιό Μέλος
Εὐχές καί στόν ἀνώνυμο Νεκτάριο πού καθ` ἑκάστην ἐβδομάδα ἀναρτᾶ σέ ἱστοσελίδα ὁλόκληρη τήν ἀκολουθία τῆς Κυριακῆς κατά τυπικόν, γράμμα, μέλλος καί φωνητικό ἀπό Πατριαρχικό ἱεροψάλτη.
 
Status
Not open for further replies.
Top