Γαβαλάκης Γιάννης ψάλλει το κεκραγάριο του Ιακώβου του πρώτου ήχου

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Βρηκα ενα ηχητικο που μου εστειλαν απο καποιο email μαλλον???.ειναι το κεκραγαριο του Ιακωβου του πρωτου ηχου!!οσο και να σπαω το κεφαλι μου δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι...παντως ειναι πολυ καλος και εχει ωραιο πολιτικο υφος!!!!!!!!!!το ανεβαζω..
 

Attachments

  • 1.Κεκραγάριον Ιακώβου Α'.mp3
    1.6 MB · Views: 248

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Βρηκα ενα ηχητικο που μου εστειλαν απο καποιο email μαλλον???.ειναι το κεκραγαριο του Ιακωβου του πρωτου ηχου!!οσο και να σπαω το κεφαλι μου δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι...παντως ειναι πολυ καλος και εχει ωραιο πολιτικο υφος!!!!!!!!!!το ανεβαζω..

Μαλλον ο Σφακιανακης ειναι.
 
S

Sotres

Guest
Πολύ σωστά το αναφέρετε ως κακία! Προσωπικά ακούω μία πολύ ωραία ερμηνεία. Συγχαρητήρια σε όποιον το ερμηνεύει. Καταθέτει στανιτσικές επιδράσεις και μπράβο του...
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Βρηκα ενα ηχητικο που μου εστειλαν απο καποιο email μαλλον???.ειναι το κεκραγαριο του Ιακωβου του πρωτου ηχου!!οσο και να σπαω το κεφαλι μου δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι...παντως ειναι πολυ καλος και εχει ωραιο πολιτικο υφος!!!!!!!!!!το ανεβαζω..


Μάλλον αυτός;
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ο κ Σκρεκας εχει δικιο!ειναι ο Γιαννης ο Γαβαλακης!!!ματια που δεν βλεπονται!!!!!!Ειναι καλο παιδι ωραιος ψαλτης και μαθητευει στον κ Παικοπουλο !!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ;128326 said:
Ο κ Σκρεκας εχει δικιο!ειναι ο Γιαννης ο Γαβαλακης!!!ματια που δεν βλεπονται!!!!!!Ειναι καλο παιδι ωραιος ψαλτης και μαθητευει στον κ Παικοπουλο !!
Τό μετέφερα τό θέμα.
Ἔχουμε ἄλλες ἠχογραφήσεις στό φόρουμ ἤ ἀπό ἀλλοῦ;
Ὁ Σκρέκας πού βρῆκε τό συνημμένο; Εἶναι ἀπό τό Ψαλτολόγιον, ἀλλά ἀπό ποιό μήνυμα ἤ θέμα;

 
Last edited:

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Τό μετέφερα τό θέμα.
Ἔχουμε ἄλλες ἠχογραφήσεις στό φόρουμ ἤ ἀπό ἀλλοῦ;
Ὁ Σκρέκας πού βρῆκε τό συνημμένο; Εἶναι ἀπό τό Ψαλτολόγιον, ἀλλά ἀπό ποιό μήνυμα ἤ θέμα;

Ευχαριστω π.Μαξιμε για την μεταφορα!!Εγω το εχω ανεβασει σε καποιο θεμα που ειχε ανοιξει με το στιχηρο ΄΄Σε τον της Παρθενου΄..Την ευχη σας!!!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ευχαριστω π.Μαξιμε για την μεταφορα!!Εγω το εχω ανεβασει σε καποιο θεμα που ειχε ανοιξει με το στιχηρο ΄΄Σε τον της Παρθενου΄..Την ευχη σας!!!
Μάλιστα!
http://analogion.com/forum/showthread.php?p=105920#post105920

Τοῦ τό ἔκανα καί χωριστό.

Ἄν ἀνέβουν ἤ βρεῖτε καί ἄλλες ἠχογραφήσεις θά δημιουργηθεῖ καί δική του ὑποενότητα.​

 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Εύγε στον Γιάννη, έχει κάνει απίστευτη πρόοδο στην ψαλτική.Ο ιερέας πατέρας του ήταν στην εκκλησία που ψάλλω και ο Γιάννης έρχονταν συχνά μέχρι πριν απο μερικά χρόνια αλλά δεν ανέβαινε στο ψαλτήρι.Θυμαμαι που μάθαινε μπουζούκι και ξαφνικά να ένας ωραιότατος ψάλτης που όσο περνούν τα χρόνια θα γίνεται και καλύτερος.Συγχαρητήρια στους δασκάλους του και εύχομαι συνεχή πρόοδο ώστε και το Ρέθυμνο να βγάλει έναν αξιόλογο ψάλτη.Πάντα γειά
 

Σκαρμούτσος

Κωνσταντίνος
Χθες, κατά την διάρκεια της υπηρεσίας μου, στον Λόχο Εναέριων Αποστολών Καταδρομών της Σχολής Αλεξιπτωτιστών γνώρισα έναν άντρα της Ο.Υ.Κ., ο οποίος συσκεύαζε αλεξίπτωτα της Μονάδας του για επικείμενη θαλάσσια άσκηση. Όταν του είπα ότι ψάλλω, μου απαντά αμέσως ''Έχω έναν φίλο στην Μονάδα που είναι ψάλτης, μήπως τον γνωρίζεις; Γαβαλάκης λέγεται...'' Σήμερα είχα την τιμή και την χαρά να γνωρίσω από κοντά τον μοναδικό ιεροψάλτη που υπηρετεί στην Ο.Υ.Κ., Γιάννη Γαβαλάκη... Ο Θεός να του χαρίζει υγεία και μακροημέρευση. Τέτοιοι άνθρωποι είναι αξιέπαινοι και αποτελούν κοσμήματα στις Ειδικές Δυνάμεις του Ελληνικού Στρατού.


ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ. ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΣ
 
Last edited:
Top