Δημ. Νεραντζής - Παναγία Τήνου.

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Μ.Τρίτη εσπέρας...
 

Attachments

  • 01. Track 1.mp3
    7.8 MB · Views: 300
  • 02. Track 2.mp3
    24.8 MB · Views: 242
  • 03. Track 3.mp3
    15.3 MB · Views: 190

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Πού και πώς μπορούμε να τον αποκτήσουμε; Ποιος έχει την κεντρική διάθεση και ποιο το τηλέφωνό του; (Συνήθως αναγράφεται στο εξώφυλλο ή το φυλλάδιο του δίσκου)
 
Για την ιστορία αναφέρω ότι ο κ. Νεραντζής έχει κυκλοφορήσει - εξ όσων τουλάχιστον γνωρίζω - τρεις δίσκους. Ένα με ύμνους της Μ. Τρίτης (εσπέρας), ένα με την Μικρά Παράκληση και ένα με ύμνους της Κυριακής μετά την Ύψωση του Τιμίου Σταυρού (ήχος Γ΄). Νομίζω ότι μπορείτε να τηλεφωνήσετε στον ίδιο, εάν δεν βρίσκετε αλλού τους δίσκους. Το τηλέφωνο του κ. Νεραντζή αναγράφεται στο βιβλίο του "Συμβολή στην ερμηνεία του εκκλησιαστικού μέλους".
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Εγώ γνωρίζω για μία κασέτα με ύμνους από την ακολουθία του Αγ. Σπυρίδωνος, όπου ψάλλει συν τοις άλλοις δοξαστικό στιχηρών "Όσιε πάτερ" και "Και νυν... Την παγκόσμιον δόξαν" αργά Ιακώβου και δοξαστικό αποστίχων αργό του Χουρμουζίου. Έπεσε στα χέρια μου σε CD μάλλον του εμπορίου, μεταγενέστερο σίγουρα της κασέτας, με ωραίο μεν ήχο, αλλά στη μέση του δοξαστικού του Ιακώβου αλλάζει η ηχώ απότομα. Αν επιτρέπουνε οι διαχειριστές, μπορώ να ανεβάσω αποσπάσματα. Το βιβλίο του δεν το έχω. Αν δεν θέλετε να φανεί το τηλέφωνό του, στείλτε μου το, σας παρακαλώ, σε προσωπικό mail.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Το βιβλίο του δεν το έχω. Αν δεν θέλετε να φανεί το τηλέφωνό του, στείλτε μου το, σας παρακαλώ, σε προσωπικό mail.


[Σημείωμα συντονιστή] Τα τηλέφωνα του κ. Νεραντζή αποσύρθηκαν για λόγους δεοντολογίας. Όποιος θέλει ας επικοινωνήσει με τον κ. Βασίλη για πληροφορίες. Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Επειδή δεν γνωρίζουμε εάν ο κ. Νεραντζής συμφωνεί με τη δημοσίευση των αριθμών τηλεφώνου του παρακαλώ κ. Βασίλη να αποσυρθούν εκτός και υπάρχει η σχετική άδεια από τον ίδιο. Ευχαριστώ.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Αθωνίτης;12459 said:
Πειράζει???

[Σημείωμα συντονιστή] Εφόσον είναι μόνο τρία μέλη δειγματικά ας τα αφήσουμε αλλά ας να πάρουμε και την άδεια του κ. Νεραντζή αν είναι να ανέβουν και άλλα εμπορικά. Ευχαριστώ.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Τελικά μπορώ να ανεβάσω κάτι από τα δοξαστικά του Ιακώβου ή να το αφήσουμε;
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
[Σημείωμα συντονιστή] Εφόσον είναι μόνο τρία μέλη δειγματικά ας τα αφήσουμε αλλά ας να πάρουμε και την άδεια του κ. Νεραντζή αν είναι να ανέβουν και άλλα εμπορικά. Ευχαριστώ.

Δημήτρη και αγαπητοί υπόλοιποι κύριοι, επειδη κρατώ επαφές με τον κ.Νεραντζή και επικοινωνούμε συχνα, μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι δεν θα έκανα τιποτα χωρίς να το θέλει ή χωρίς να το ξέρει.
Τα συγκεκριμμένα κομμάτια, επειδή ζήτησα να ανεβάσω κάτι απτα cd που μου δωσε, μου είπε να ανεβάσω κάποια συγκεκριμμένα...
Επίσης έχει πληροφόρηση απο κάποιο μέλος, το τι γινετε εδώ και μου εξέφρασε την δυσαρέσκεια του για κάποιο μέλος του, που είχε ανέβει χωρίς να ρωτηθει.Είναι απλός άνθρωπος όμως και δεν δίνει έκταση.
Αλλα για τα τηλ (γνώμη μου) καλά θα είναι να μην δημοσιεύονται.
Ευχαριστώ.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Δημήτρη και αγαπητοί υπόλοιποι κύριοι, επειδη κρατώ επαφές με τον κ.Νεραντζή και επικοινωνούμε συχνα, μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι δεν θα έκανα τιποτα χωρίς να το θέλει ή χωρίς να το ξέρει.
Τα συγκεκριμμένα κομμάτια, επειδή ζήτησα να ανεβάσω κάτι απτα cd που μου δωσε, μου είπε να ανεβάσω κάποια συγκεκριμμένα...

Τότε κανένα πρόβλημα! Ευχαριστώ πάτερ. Ανέβασε και άλλα εάν έχεις το ΟΚ!

Επίσης έχει πληροφόρηση απο κάποιο μέλος, το τι γινετε εδώ και μου εξέφρασε την δυσαρέσκεια του για κάποιο μέλος του, που είχε ανέβει χωρίς να ρωτηθει.Είναι απλός άνθρωπος όμως και δεν δίνει έκταση.

Πάτερ, εάν γνωρίζεις πληροφορίες πές μου να το κοιτάξουμε.

Αλλα για τα τηλ (γνώμη μου) καλά θα είναι να μην δημοσιεύονται.
Ευχαριστώ.

Τα απέσυρα.
 

Μιχάλης Τζωρτζής

Παλαιό Μέλος
Βασίλης Κιαμηλίδης;12469 said:
[Σημείωμα συντονιστή] Τα τηλέφωνα του κ. Νεραντζή αποσύρθηκαν για λόγους δεοντολογίας. Όποιος θέλει ας επικοινωνήσει με τον κ. Βασίλη για πληροφορίες. Ευχαριστώ.

Όταν κάποιος αναγράφει τα προσωπικά του στοιχεία - διεύθυνση και τηλέφωνο - στα βιβλία τα οποία συγγράφει ή εκδίδει, πάει να πει πως δεν τα 'χει μυστικά και πας ενδιαφερόμενος μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτά τα στοιχεία για να επικοινωνήσει μαζί του. Γιατί άλλωστε να το είχε γράψει εάν δεν ήταν για προσωπική επικοινωνία; Σ' αυτό το φόρουμ συμμετέχουν 800 τόσα μέλη που σχετίζονται με τη βυζαντινή μουσική και δεν βλέπω να είναι κακό να μοιραζόμαστε κάποιες πληροφορίες που ούτως ή άλλως αυτός στον οποίον αναφέρονται δεν είχε πρόβλημα να τα δημοσιοποιήσει (προς Θεού, το θέμα είναι γενικό και δεν αναφέρομαι ειδικά στην πρόσφατη συζήτηση με τον κ. Νεραντζή). Όποιος θέλει την ησυχία του ας γράφει μόνο ταχυδρομική διεύθυνση ή email. Ή τίποτα!
 
Last edited:

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Ναι αδελφέ μου,αλλά άλλο είναι αν σε ρωτήσουν που το βρήκες το τηλεφωνο μου? να απαντήσεις στο βιβλίο σας και άλλο είναι να απαντήσεις στο internet...δεν νομίζεις??
 

Μιχάλης Τζωρτζής

Παλαιό Μέλος
Ναι αδελφέ μου,αλλά άλλο είναι αν σε ρωτήσουν που το βρήκες το τηλεφωνο μου? να απαντήσεις στο βιβλίο σας και άλλο είναι να απαντήσεις στο internet...δεν νομίζεις??

Θα απαντήσω προσωπικά για να μην έχουμε παρεξηγήσεις. Εάν (εγώ) στο βιβλίο (μου) γράψω το τηλέφωνο μου, (για μένα) σημαίνει ότι περιμένω τηλεφώνημα από οποιονδήποτε που μπορεί να το είδε στο βιβλίο μου που αγόρασε ή στο βιβλίο μου που αγόρασε ο συνάδελφός του και του το έδωσε ή στη συζήτηση με κάποιον φίλο όπου του ανέφερε ότι το έγραφε στο βιβλίο μου που αγόρασε και ότι θα κοιτάξει να του το δώσει.

Πώς σας φαίνεται εκεί που παρατίθεται το τηλέφωνο να αναγραφόταν επίσης "Παρακαλούνται να επικοινωνούν μαζί μου στο τηλέφωνο το οποίο παραθέτω μόνο όσοι είναι κάτοχοι του βιβλίου. Όσοι θέλουν να μου τηλεφωνήσουν και δεν έχουν το τηλέφωνό μου παρακαλούνται να αγοράσουν το βιβλίο μου";
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Μιχάλης Τζωρτζής;12492 said:
Θα απαντήσω προσωπικά για να μην έχουμε παρεξηγήσεις. Εάν (εγώ) στο βιβλίο (μου) γράψω το τηλέφωνο μου, (για μένα) σημαίνει ότι περιμένω τηλεφώνημα από οποιονδήποτε που μπορεί να το είδε στο βιβλίο μου που αγόρασε ή στο βιβλίο μου που αγόρασε ο συνάδελφός του και του το έδωσε ή στη συζήτηση με κάποιον φίλο όπου του ανέφερε ότι το έγραφε στο βιβλίο μου που αγόρασε και ότι θα κοιτάξει να του το δώσει.

Πώς σας φαίνεται εκεί που παρατίθεται το τηλέφωνο να αναγραφόταν επίσης "Παρακαλούνται να επικοινωνούν μαζί μου στο τηλέφωνο το οποίο παραθέτω μόνο όσοι είναι κάτοχοι του βιβλίου. Όσοι θέλουν να μου τηλεφωνήσουν και δεν έχουν το τηλέφωνό μου παρακαλούνται να αγοράσουν το βιβλίο μου";


Μακάρι να χεις δίκιο.
Λοιπόν το τηλ. 22830023293 6974866858.
Το δίνω υπεύθυνα εγώ: Κουκουζέλης μον.
 
Last edited:

Μιχάλης Τζωρτζής

Παλαιό Μέλος
Μακάρι να χεις δίκιο.
Λοιπόν το τηλ. 22830023293 6974866858.
Το δίνω υπεύθυνα εγώ: Κουκουζέλης μον.

Σεβαστέ μου,

το τηλέφωνο έχει αποσυρθεί ήδη από το συντονιστή μία φορά, πιστεύω θα το ξανακάνει. Δεν ξέρω αν η συζήτησή μας βρίσκει σύμφωνους τον συντονιστή και τους διαχειριστές. Εγώ εκφράζω προσωπικές απόψεις και δεν δημιουργώ πολιτική στο φόρουμ. Ένα απλό μέλος είμαι όπως κι εσείς. Εάν η πολιτική του φόρουμ είναι να μην δημοσιεύονται τηλέφωνα ή αλλες προσωπικές πληροφορίες που ούτως ή άλλως είναι δημοσιευμένες σε συγγράμματα και μπορεί να τα έχει ο οποιοσδήποτε έχει καλώς, σεβαστή, εγώ θα διαφωνήσω. Σας συγχαίρω εντούτοις για το θάρρος σας.

Υ.Γ. Θα χαιρόμουνα ιδιαίτερα και θα με κολάκευε αν με παίρνανε τηλέφωνο και με ρωτάγανε αυτό βιβλίο σας κι εκείνο το cd σας πού το βρίσκω, άκουσα ότι η ερμηνεία σας είναι εξαιρετική, το τάδε βιβλίο σας έχει πλέον γίνει κειμήλιο για τη βυζαντινή μουσική κτλ. κτλ. κτλ.

Τώρα, αν η πρώτη μου ερώτηση είναι πού στο καλό βρήκες το τηλέφωνό μου, ε τι να πώ!
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Δεν νομίζω οτι διαφωνούμαι κάπου...ετσι οπως το θέτεις έχεις δικιο προείπα...δεν ξέρω αν υπάρχει εντολή να μην βγάζουμε τηλ. αν είναι ετσι ας το σβήσουνε.

Οπως και να χει ...όλα καλα.

Χαίρε.
 

Μιχάλης Τζωρτζής

Παλαιό Μέλος
επειδη κρατώ επαφές με τον κ.Νεραντζή και επικοινωνούμε συχνα, μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι δεν θα έκανα τιποτα χωρίς να το θέλει ή χωρίς να το ξέρει.

Μια και κρατάτε επαφές με τον σεβαστό κ. Νεραντζή πείτε μας τι κάνει τώρα; Στο θέμα για τον Δεκαπενταύγουστο 2007 στη Παναγία της Τήνου έγινε ολόκληρη συζήτηση εάν ο ψάλλων ήταν ο κ. Νεραντζής. Τελικά ο ομάς αποφάνθηκε κατόπιν φωτογραφικών ντοκουμέντων ότι δεν ήταν αυτός...:D
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Μια και κρατάτε επαφές με τον σεβαστό κ. Νεραντζή πείτε μας τι κάνει τώρα; Στο θέμα για τον Δεκαπενταύγουστο 2007 στη Παναγία της Τήνου έγινε ολόκληρη συζήτηση εάν ο ψάλλων ήταν ο κ. Νεραντζής. Τελικά ο ομάς αποφάνθηκε κατόπιν φωτογραφικών ντοκουμέντων ότι δεν ήταν αυτός...:D

Αν παρακολουθησες το θέμα κάπου γράφω οτι ο ίδιος μου είπε ότι δεν ήταν αυτός...δεν πάει καθόλου στην Παναγία,είναι δυσαρεστημένος αρκετά γιατι το έχουνε κανει ίδρυμα και άλλα τέτοια που δεν χρειάζονται να γράφονται.
Αυτό τον καιρό, όπως και πρίν, ασχολείται με τα μελίσσια του, και αυτά είναι που τον τρώνε πολύ χρόνο.
Επίσης κάτι μου έλεγε οτι ετοιμάζει το Αναστασιματάριο του Πέτρου, που θα εξηγεί τις αναλύσεις που γίνονται και δεν γίνονται...
 
Top