Ηχογραφήσεις Λυκ. Πετρίδη

basilis

Ζούκας Βασίλειος-Σπυρίδων
Μέσα στα βιβλία του,ας μην πούμε σε όλα υπάρχουν τόσα μαθήματα. θα με ενδιέφεραι να μου πεί οποιος γνωριζει αν υπάρχουν και αλλες ηχογραφήσεις???
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Φιλαράκο τσίμπα ελπίζω να μην τα έχεις.
Θα βάλω και άλλα έχει και Πετρίδη το μαγαζί:):):):):):):)
 

Attachments

  • ΕΞΕΔΥΣΑΝ ΜΕ- ΑΝΕΒΕΙ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΠΕΤΡΙΔΗΣ.mp3
    10.6 MB · Views: 240
  • ΙΔΙΟΜΕΛΟ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ- Η ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΖΩΑΡΧΙΑΣ.mp3
    5.5 MB · Views: 160

basilis

Ζούκας Βασίλειος-Σπυρίδων
πω πωωωω...φιλε μου δεν ξερεις ποσο με εχεις φτιαξει!!!:)...μονο ετσι θα μαθω να ψαλλω τα μαθηματα του!!!βαλε οτι εχεις. ευχαριστω!!!
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
1 Μη προσευξώμεθα - Φαρισαίος κενοδοξία νικώμενος α ήχος
2 Παντοκράτωρ Κύριε πλ.δ
3 Βοηθός και σκεπαστής - Ημάρτομεν ηνομήσαμεν β ήχος Α-Ζ καταβασίες αργές Απόκρεω
 

Attachments

  • ΙΔΙΟΜΕΛΑ -ΔΟΞΑΣΤΙΚΟ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΤΕΛΩΝΟΥ Κ ΦΑΡΙΣΑΙΟΥ.mp3
    6.4 MB · Views: 159
  • ΒΟΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΚΕΠΑΣΤΗΣ - ΗΜΑΡΤΟΜΕΝ ΗΝΟΜΗΣΑΜΕΝ.mp3
    2.1 MB · Views: 141

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
1 Ω ποία ώρα τότε πλ.β
2 Προκαθάρωμεν ευατούς α ήχος
3 Χαίρετε λαοί β ήχος
4 Τις λαλήσει τας δυναστείας σου Χριστέ πλ.δ


Φιλαράκο αυτά είχα από Πετρίδη και τα ανέβασα και για σένα αλλά και για όποιον άλλον τα θέλει.
Είχα γράψει γράμμα στον Πετρίδη πριν από 3-4 χρόνια κ του ζήτησα κασέτες του Στανίτσα. Μου έστειλε όσες πρόχειρες είχε γιατί εκείνο τον καιρό από όσο μου είχε γράψει μπαινόβγαινε στα νοσοκομεία. Μέσα σε αυτές υπήρχαν και τα παραπάνω κομμάτια που τα έλεγε ο ίδιος. Θα έβαζα και τα μέλη που λέει ο Στανίτσας αλλά υπάρχουν ήδη στο ψαλτολογιον. Δοξαστικά και ιδιόμελα του Τριωδίου και Πεντηκοσταρίου είναι.

Ίσως αν υπάρχουν μαθητές του Πετρίδη μέλη εδώ στο ψαλτολόγιο να σου βάλουν και αυτοί διάφορες ηχογραφήσεις του
 

Attachments

  • Ω ΠΟΙΑ ΩΡΑ ΤΟΤΕ.mp3
    3.4 MB · Views: 136
  • ΠΡΟΚΑΘΑΡΩΜΕΝ Α ΗΧΟΣ.mp3
    4.1 MB · Views: 147
  • ΧΑΙΡΕΤΕ ΛΑΟΙ Β ΗΧΟΣ.mp3
    1.6 MB · Views: 116
  • ΤΙΣ ΛΑΛΗΣΕΙ ΠΛ.Δ.mp3
    3.9 MB · Views: 135

basilis

Ζούκας Βασίλειος-Σπυρίδων
ευχαριστω παρα πολυ!!! ολες οι ηχογραφησεις δεν ξερεις ποσο με βοηθανε, οχι μονο εμενα αλλα χιλιους τοσους, ειδικα τωρα που προσπαθω να μαθω να ψελνω σωστα
 
Top