Ιωάννης Σαριδάκης: Δοξαστικό «Έφθασε καιρός» από Τριώδιο Στανίτσα

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
Καταπληκτικός ο συγκεκριμένος ψάλτης. Γνωρίζει κανείς πού ψάλλει;

A.
 

IOANNIS AFBEMSA

Ψάλτης
Καταπληκτικός ο συγκεκριμένος ψάλτης. Γνωρίζει κανείς πού ψάλλει;

A.

O Ψάλτης είμαι εγώ. Ψέλνω στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου Στην Αδελαϊδα στην Νότια Αυστραλία.

Ο Πρωτοψάλτης είναι ο Άρχων Πρωτοψάλτης της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αυστραλίας. Εγώ Είμαι ο Α Δομεστικος εκεί. Έλειπε για διακοπές ο Άρχων και είχα την ευκαιρία να ψάλλω το Δοξαστικό.

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Με αγάπη Χριστού

Ιωάννης Σαριδάκης
 

IOANNIS AFBEMSA

Ψάλτης
Κατ' ευθείαν από το ΜΟΥΣΙΚΟ ΤΡΙΩΔΙΟ του Στανίτσα.

Μπράβο. Ωραίο. Και καλό το ισοκράτημα.

Απόστολος


Σωστά κ. Κομπίτση. Το ΤΡΙΩΔΙΟ του Στανίτσα είναι ωραιότατο!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
O Ψάλτης είμαι εγώ. Ψέλνω στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου Στην Αδελαϊδα στην Νότια Αυστραλία.

Ο Πρωτοψάλτης είναι ο Άρχων Πρωτοψάλτης της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αυστραλίας. Εγώ Είμαι ο Α Δομεστικος εκεί. Έλειπε για διακοπές ο Άρχων και είχα την ευκαιρία να ψάλλω το Δοξαστικό.

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Με αγάπη Χριστού

Ιωάννης Σαριδάκης

Φωνητικὸ τάλαντο καὶ πολὺ καλὴ ἀπόδοση τοῦ μέλους.

Μοῦ ἄρεσε, ώραῖο, καλὴ συνέχεια καὶ δύναμη.

Ἄν ἔχετε κάτι ἄλλο καλό, νὰ σᾶς ξανακούσουμε μὲ εὐχαρίστηση.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Νομίζω ὅτι θά πρέπει νά μεταφερθοῦν στίς ἠχογραφήσεις μελῶν ἤ νά ἀνοιχθεῖ φάκελλος γιά τόν Ἰωάννη Σαριδάκη (fan τοῦ Στανίτσα), ὁ ὁποῖος κάποιο διάστημα διετέλεσε καί διάδοχος τοῦ Διαχειριστῆ ὡς λαμπαδάριος τοῦ Καθεδρικοῦ στό Σύδνεϋ, ἀλλ᾿ ἐπανῆλθε στήν Ἀδελαΐδα.

Ἀπό τό προφίλ του βρίσκετε καί ἄλλες ἠχογραφήσεις του καί μάλιστα ἀπό τόν Καθεδρικό μαζί μέ τόν πρωτοψάλτη (καί μέλος τοῦ φόρουμ) Ἀστέριο Ζουριάκα (δεῖτε κι ἐδῶ -καί φωτο-).

Χαῖρε Ἰωάννη!


 

IOANNIS AFBEMSA

Ψάλτης

Νομίζω ὅτι θά πρέπει νά μεταφερθοῦν στίς ἠχογραφήσεις μελῶν ἤ νά ἀνοιχθεῖ φάκελλος γιά τόν Ἰωάννη Σαριδάκη (fan τοῦ Στανίτσα), ὁ ὁποῖος κάποιο διάστημα διετέλεσε καί διάδοχος τοῦ Διαχειριστῆ ὡς λαμπαδάριος τοῦ Καθεδρικοῦ στό Σύδνεϋ, ἀλλ᾿ ἐπανῆλθε στήν Ἀδελαΐδα.

Ἀπό τό προφίλ του βρίσκετε καί ἄλλες ἠχογραφήσεις του καί μάλιστα ἀπό τόν Καθεδρικό μαζί μέ τόν πρωτοψάλτη (καί μέλος τοῦ φόρουμ) Ἀστέριο Ζουριάκα (δεῖτε κι ἐδῶ -καί φωτο-).

Χαῖρε Ἰωάννη!



Πάτερ, σας ευχαριστώ για τα υπέρ-καλά σας λόγια.

Αν ανοιχθεί φάκελος,,,πολύ ευχαρίστως 8α ανεβάσω ηχογραφήσεις από την Μεγάλη Εβδομάδα στο Καθεδρικό Ναό μαζί με τον Αστέριο Ζουριάκα...θα του μιλίσω πρώτα.

ΤΗν ευχή σας πάτερ.

Ιωάννης
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
O Ψάλτης είμαι εγώ. Ψέλνω στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου Στην Αδελαϊδα στην Νότια Αυστραλία.

Ο Πρωτοψάλτης είναι ο Άρχων Πρωτοψάλτης της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αυστραλίας. Εγώ Είμαι ο Α Δομεστικος εκεί. Έλειπε για διακοπές ο Άρχων και είχα την ευκαιρία να ψάλλω το Δοξαστικό.

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Με αγάπη Χριστού

Ιωάννης Σαριδάκης

Μπραβο καλα το λες.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Τί γίνεται εδὠ; Η Αυστραλία έχει δομέστικους που δεν τους έχει η Ελλάδα πρωτοψάλτες;
Εύγε Ιωάννη...Και εις άλλα!
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Φωνητικὸ τάλαντο καὶ πολὺ καλὴ ἀπόδοση τοῦ μέλους.

Μοῦ ἄρεσε, ώραῖο, καλὴ συνέχεια καὶ δύναμη.

Ἄν ἔχετε κάτι ἄλλο καλό, νὰ σᾶς ξανακούσουμε μὲ εὐχαρίστηση.

Συμφωνώ απόλυτα.Όμορφη,ήρεμη,μοναστηριακή φωνή.Ικανή για ψυχική ανάταση και ξεκούραση.Εύγε αδελφέ Ιωάννη για την διαφύλαξη του ταλάντου που σου έδωσε ο Θεός.
 
Top