Ανωθεν οι Προφήται υπό Σπυρίδωνος Μικραγιαννανίτου

dimitris

Παλαιό Μέλος
Άνωθεν οι Προφήται υπό μ. Σπυρίδωνος Μικραγιαννανίτου από σημερινή ρ. εκπομπή του Κ. Αγγελίδη.


ΥΓ
Η υπόλοιπη εκπομπή ήταν ως επι το πλείστον Κουκουζέλης από χορωδία Αγγελόπουλου με... πολλές-πολλές διακοπές...(δεν κατάλαβα γιατί) και δύο αγιορείτες.
Αν κάποιος επιθυμεί να την ανεβάσω στο rapidshare
 

Attachments

  • anothen p patir spiridwn mikragiannanitis.mp3
    8.3 MB · Views: 314

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Άνωθεν οι Προφήται υπό μ. Σπυρίδωνος Μικραγιαννανίτου από σημερινή ρ. εκπομπή του Κ. Αγγελίδη.


ΥΓ
Η υπόλοιπη εκπομπή ήταν ως επι το πλείστον Κουκουζέλης από χορωδία Αγγελόπουλου με... πολλές-πολλές διακοπές...(δεν κατάλαβα γιατί) και δύο αγιορείτες.
Αν κάποιος επιθυμεί να την ανεβάσω στο rapidshare


Να ανεβεί πάραυτα. Δεν τα ρωτούνε αυτά... Πάσα προσφορά δεκτή!

ευχαριστίες!
Δ.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
με... πολλές-πολλές διακοπές...(δεν κατάλαβα γιατί)
Οι διακοπές ήταν ιστορικά και ερμηνευτικά σχόλια που γίνονταν από τον παραγωγό τη στιγμή που ακούγονταν στο βάθος τα αργά μέλη (τα οποία άλλωστε δύσκολο ήταν να ακουστούν και ολόκληρα χωρίς διακοπή).
Γενικά, κατά την προσωπική μου γνώμη, ήταν συνολικά ένα πολύ ευχάριστο άκουσμα, κάτι το διαφορετικό από τα συνηθισμένα.
Εντελώς εκτός κλίματος κατά τη γνώμη μου ήταν τα σχόλια απολογητικής υπέρ των Καρά και Αγγελόπουλου (και Γρηγορίου Στάθη, για να τα πω όλα) στο μέσο της εκπομπής, διότι εντελώς άκαιρα έδωσαν στίγμα ένταξης σε Σχολή σε μια εκπομπή που κατά τ' άλλα μόνο ποιότητα είχε να προσφέρει. Το να απευθύνεσαι σε πολύ κόσμο είναι δύσκολο: πρέπει να αποδείξεις ότι δεν περνάς μηνύματα και ότι ανοίγεις σε όλους το ίδιο την καρδιά σου.
Κατ' εμέ, ωστόσο, δεν έβλαψε την εικόνα του συνόλου. Μακάρι να συνεχίσει έτσι ο κύριος Αγγελίδης. Προσωπικά τον συγχαίρω και δηλώνω ότι πολύ ευχαρίστως θα τον ακούω, αρκεί να με κάνει να νιώθω μέλος της ίδιας ψαλτικής οικογένειας (και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνει).

ΥΓ Συγγνώμη, αν είμαι εκτός θέματος.
 
Top