Ήχος βαρύς Ι

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Παλι απο τα σιντι του φιλου Παναγιωτη Τζανακου , πρωτοψαλτη του Ιερου Μητροπολιτικου Ναου Ευαγγελιστριας Σπαρτης , επισυναπτω αποσπασματα Κυριακης Βαρεως ηχου .
Ψαλλει ο αειμνηστος Αρχωνατας Πρωτοψαλτης Της ΜΕ Θρασυβουλος Στανιτσας .
Καλη Ακροαση .

ΥΓ : Ο υπολογιστης μου εξακολουθει να εχει προβληματα και το παρων θεμα το ανεβασα (ελπιζω να ανεβηκε κανονικα) σε καποιες εκλαμψεις που εχει . Πιστευω την αλλη εβδομαδα να εχουν ολα τακτοποιηθει . Προς το παρων , παρακαλω μην μου στελνετε μεηλ ή Π.Μ. Αν ειναι κατι επειγον , παρτε τηλεφωνο .
 

Attachments

  • 01 Ανβαθμοί-κανών βαρέως.mp3
    1.2 MB · Views: 639
  • 02 Ν ψαλμός βαρέως.mp3
    2 MB · Views: 607
  • 03 Δοξλγία σύντομη βαρέως.mp3
    1.5 MB · Views: 573
  • 04 Πολυελ.Γ.Kρητος-Λογον-βαρεως 1959.mp3
    1.4 MB · Views: 482
  • 05 Δοξλγια βαρεως ΧΟΥΡΜΟΥΖΙΟΥ.mp3
    2.2 MB · Views: 580
  • 06 Αινοι βαρεως.mp3
    1.6 MB · Views: 626
  • 07 Χερουβικον βαρεως.mp3
    3 MB · Views: 665
  • 08 Λειτουργικα βαρεως.mp3
    3.8 MB · Views: 674
  • 09 Κοινωνικον βαρεως.mp3
    1.5 MB · Views: 728

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Στο σιντι με τα αποσπασματα Κυριακης του βαρεως ηχου , υπαρχουν και καποια αλλα τρακ (ανωθεν οι προφηται , αλλα χερουβικα- λειτουργικα) . Ας μου το υπενθυμισει καποιος σε καμια δεκαρια μερες (που ελπιζω να εχω σωστο υπολογιστη) να τα ανεβασω .
 

Στρουμπακος

Νέο μέλος
Ευχαριστω κ. Βαγγελη! Αθανατη φωνη και αθανατο υφος. Ο Θεος να εχει τον Αρχοντα στα δεξια Του.
 

Thomas26

Βλάχος Θωμάς
Ακόμη δύο χερουβικά.
 

Attachments

  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ ΒΑΡΥΣ.mp3
    7.7 MB · Views: 282
  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ ΣΕ ΒΑΡΥ.mp3
    8.7 MB · Views: 249

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Πολύ ωραίο το Χερβ της συλλογής Τζανάκου! Ευχαριστίες πολλές για την όλη ηχογράφηση.

ΥΓ. Στο "προσάδοντες" (5.30) προσάδει εμφανώς ο...υπΆρχων κ. Γιάννου:D:D

NB. Σχετικά με τα 2 προστεθέντα Χερβ σε Βαρύ : καλό θα είναι να μην ανακυκλώνουμε αμέτρητες φορές τα ίδια Χερβ ή τουλάχιστον να δίνουμε κάποιες πληροφορίες (προέλευση, ακολουθία κλπ.). Μη προτρεχέτω η πληκτρολόγηση της διανοίας!:wink:
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Πολύ ωραίο το Χερβ της συλλογής Τζανάκου! Ευχαριστίες πολλές για την όλη ηχογράφηση.
ΥΓ. Στο "προσάδοντες" (5.30) προσάδει εμφανώς ο...υπΆρχων κ. Γιάννου:D:D

Και ο έτερος υπ-άρχων Κων. Ζαρακοβίτης.
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Και ο έτερος υπ-άρχων Κων. Ζαρακοβίτης.

Πόσους υπ-Άρχοντες είχε ο ... Λόχος Ειδικών Ψαλτικών Επιχειρήσεων :D συνήθως κατά τις Κυριακές; Ποια ήταν δλδ. η συνήθης βασική σύνθεση του Δεξιού Αναλογίου (πλην των περιστασιακών/επισκεπτών) ;

Ευχαριστώ
 
Top