Ιεροψαλτικά Νέα

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Παλαιωτερα μου αρεσε και διαβαζα τα Ιεροψαλτικα Νεα, αλλα λογω αποστασεως κτλ εχω να διαβασω πολλα χρονια. Μηπως υπαρχει περιπτωση να ανεβαινουν παλαιωτερα τευχη και εδω για μας που δεν ζουμε στην Ελλαδα;
 
Ευχαριστω πατηρ Μαξιμε για την απαντηση σας... ευελπιστουμε καποια στιγμη να μπορουμε να διαβαζουμε το περιοδικο και στο ιντερνετ.

Παντως αν καποιος φιλος εχει παλαια τευχη και μπορει να τα σκαναρει, ας τα ανεβαζει και εδω, ωστε να διαβαζουμε και εμεις... (μιλαω για τα παλαιωτερα τευχη, ωστε να μην προκαλεσουμε προβληματα και παρεξηγησεις με τους εκδοτες.) Και φυσικα αν δεν υπαρχουν αντιρρησεις...
 
Παλαιωτερα μου αρεσε και διαβαζα τα Ιεροψαλτικα Νεα, αλλα λογω αποστασεως κτλ εχω να διαβασω πολλα χρονια. Μηπως υπαρχει περιπτωση να ανεβαινουν παλαιωτερα τευχη και εδω για μας που δεν ζουμε στην Ελλαδα;

Ελπίζω ότι στον Πανελλήνιο Σύνδεσμο Ιεροψαλτών θα υπάρχει ολόκληρο το αρχείο της εφημερίδας. Αξίζει, πράγματι, τον κόπο να γίνει ψηφιοποίηση του και να αναρτηθεί στο διαδίκτυο. Η ωφέλεια θα είναι μεγάλη. Από το τελευταίο φύλλο που έχω στα χέρια μου, η έκδοση διανύει τον ΜΣΤ'έτος, με αριθμό φύλλου 350. Με ένα κατα προσέγγιση υπολογισμό, θα πρέπει να ψηφιοποιηθούν περίπου 2000 σελίδες. Με τα μέσα που υπάρχουν η δουλειά δεν είναι δύσκολη και το κόστος όχι μεγάλο.Με ένα σαρωτή μεγέθους Α2 και κάποιες ώρες απασχόλησης, το θέμα λύνεται εύκολα.Αγαπητέ Πρόεδρε και Μέλη του Δ.Σ, δείτε το θέμα.Ευχαριστώ
 
Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum και εύχομαι καλό μήνα!!!Μήπως μπορεί να μου πει κπ πως γίνεται να στέλνετε και σε μένα η εφημερίδα;;;Τι χρειάζετε και που πρέπει να απευθυνθώ;;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:)
 
Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum και εύχομαι καλό μήνα!!!Μήπως μπορεί να μου πει κπ πως γίνεται να στέλνετε και σε μένα η εφημερίδα;;;Τι χρειάζετε και που πρέπει να απευθυνθώ;;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:)

Πανελλήνιος Σύνδεσμος Ιεροψαλτών "Ρωμανός ο Μελωδός και Ιωάννης ο Δαμασκηνός".
Γραφεία:Σοφοκλέους 5, Τ.Κ. 10559 Αθήνα (2ος όρ. Γρ.2).
Τηλ. 210-3236568
 
Back
Top