Θέλω ν' αγοράσω έναν ισοκράτη

agrippas

Μέλος
Θέλω ν' αγοράσω έναν ισοκράτη. Προτιμώ αυτόν του Ναούμ. Πουθενά (μα πουθενά όμως) στο Internet δεν υπάρχει πληροφορία ούτε για δείγμα. Ξέρει κανείς να μου πει πού να απευθυνθώ και πόσο κάνει;

----

Παρακαλώ ΜΗΝ αρχίσετε να μου λέτε αν πρέπει να χρησιμοποιείται στη λατρεία και μην το πάτε εκτός θέματος. Αναζητώ συγκεκριμένα πράματα.

Ευχαριστώ.
 

chriskont

Παλαιό Μέλος
Εκτός του Ναούμ υπάρχει και του Κακουλίδη. Πρέπει ν απευθυνθείς στους δημιουργούς. Γιατί πρέπει να αναζητηθεί στο internet?
 

souldatos

Στέφανος Σουλδάτος
Θέλω ν' αγοράσω έναν ισοκράτη. Προτιμώ αυτόν του Ναούμ. Πουθενά (μα πουθενά όμως) στο Internet δεν υπάρχει πληροφορία ούτε για δείγμα. Ξέρει κανείς να μου πει πού να απευθυνθώ και πόσο κάνει;

Πουλάω και εγώ τον δικό μου αν θες. Αλλά από του χρόνου. Φέτος δίνει πανελλήνιες... Άσε με να διαπραγματευτώ λίγο την τιμή μαζί του :D:D:D
 

agrippas

Μέλος
Πουλάω και εγώ τον δικό μου αν θες. Αλλά από του χρόνου. Φέτος δίνει πανελλήνιες... Άσε με να διαπραγματευτώ λίγο την τιμή μαζί του :D:D:D

Ευχαριστώ αλλά τον θέλω τώρα.
 

sokrates

Σωκράτης Μαραγκουδάκης

Το theremin είναι μια ηλεκτρομαγνητική συσκευη που ανακάλυψε ο Νικολά Τέσλα. Εδώ υπάρχουν οδηγίες για να το κατασκευάσει κανείς. Ελπίζω να έχουμε κανά Κύρο Γρανάζη ανάμεσά μας που να μπωρεί να το κατασκευάσει :wink:.
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Η λειψανδρια καθιστα το μηχάνημα καπως απαραίτητο....
ειναι η πικρή αλήθεια-διαπιστωση, ειδικα στην επαρχία...
ισως να φταιμε κ εμείς, ομως...
δεν ξέρω, καμια φορα βλέπω διαφόρους καλούς ψάλτες με νεα παιδιά διπλα να ψάλλουν κ να ισοκρατούν κ ζηλεύω με την καλή εννοια....
άλλοτε πάλι, βλέπω ψάλτες -δασκάλους να ψάλλουν μόνοι τους.... οι μαθητές τους ηταν τάχα τόσο καλοί που επιασαν όλοι τους αναλόγιο κ δεν εμεινε κανένας στο δασκαλο......
και άλλες φορές, σε αναμεταδόσεις ακολουθιών από την ΕΡΤ παρακολουθώ εναν Δάσκαλο να πλαισιώνεται από 10 περίπου βοηθούς κ ισοκράτες, οι οποίοι δεν ακουγονται καθόλου...μάλλον το μικρόφωνό τους είναι χαλασμένο, αλλιώς θα ακουγόταν πόσο δυνατά ψάλλουν κ βοηθούν το δασκαλο να πάρει ανασα.....

μετά παραπονιόμαστε για ηλεκτρονικούς ισοκράτες κλπ......
 
Η λειψανδρια καθιστα το μηχάνημα καπως απαραίτητο....
ειναι η πικρή αλήθεια-διαπιστωση, ειδικα στην επαρχία...
ισως να φταιμε κ εμείς, ομως...
δεν ξέρω, καμια φορα βλέπω διαφόρους καλούς ψάλτες με νεα παιδιά διπλα να ψάλλουν κ να ισοκρατούν κ ζηλεύω με την καλή εννοια....
άλλοτε πάλι, βλέπω ψάλτες -δασκάλους να ψάλλουν μόνοι τους.... οι μαθητές τους ηταν τάχα τόσο καλοί που επιασαν όλοι τους αναλόγιο κ δεν εμεινε κανένας στο δασκαλο......
και άλλες φορές, σε αναμεταδόσεις ακολουθιών από την ΕΡΤ παρακολουθώ εναν Δάσκαλο να πλαισιώνεται από 10 περίπου βοηθούς κ ισοκράτες, οι οποίοι δεν ακουγονται καθόλου...μάλλον το μικρόφωνό τους είναι χαλασμένο, αλλιώς θα ακουγόταν πόσο δυνατά ψάλλουν κ βοηθούν το δασκαλο να πάρει ανασα.....

μετά παραπονιόμαστε για ηλεκτρονικούς ισοκράτες κλπ......
Ο ισοκρατης οταν δεν εχεις βοηθεια-βοηθουσ ισοκρατεσ,τοτε ειναι απαραιτητος|||||||
 
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
Η Β΄ ανανεωμένη έκδοση του ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΙΣΟΚΡΑΤΗ είναι έτοιμη. . Επισκεφτείτε την νέα μας ιστοσελίδα: WWW.ISOKRATIS.COM. Εκεί θα βρείτε αναλυτικές πληροφορίες, σχετικά με τις δυνατότητες της συσκευής, συνδεσιμότητα της συσκευής με διαφορετικούς τύπους ηχείων (αυτοενισχυόμενων, επαναφορτιζόμενων, ασυρμάτων ηχείων), τρόπο χειρισμού συσκευής, τρόπο τοποθέτησης - προσαρμογής πάνω στο ψαλτήρι, κ.τ.λ.
Επίσης παρακολουθήστε στο youtube το video: «ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ ΙΣΟΚΡΑΤΗ»
e-mail: bakop.ioan@hotmail.gr facebook: Μπακόπουλος Γιάννης.
Επίσης: «PSALTOLOGION» - ενότητα: «τεχνολογία και ψαλτική»
 
Last edited by a moderator:
Top