Αον ΗΡΑΚΛΕΙΟ Μαρτιος 1978 ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Νεραντζης)

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Ανεβαζω σε τρεις συνεχειες την Κυριακη Της Ορθοδοξιας του 1978 , οπως ετελεσθη στον Ιερο Μητροπολιτικο Ναο Του Αγιου Μηνα Ηρακλειου Κρητης .
Ο ηχος ειναι ΠΡΩΤΟΣ και τελειται το τεσσαρακονθημερο μνημοσυνο του μακαριστου Αρχιεπισκοπου Κρητης κυρου ΕΥΓΕΝΙΟΥ .
Προεξαρχει ο μουσικολογιωτατος και καλλιφωνωτατος (Χαλκιτης) μακαριστος πλεον Μητροπολιτης Ιεραπυτνης & Σητειας κυρος ΦΙΛΟΘΕΟΣ ο Βος .
Ψαλλουν : Δεξια ο τοτε πρωτοψαλτης του ναου , Αρχωντας Διδασκαλος του Αποστολου Δημητριος Νεραντζης , πλαισιουμενος απο συναδελφους (ειμαι και εγω) και μαθητες του και Αριστερα ο τοτε και ως και σημερα Λαμπαδαριος του ναου , συναδελφος Γιωργος Παντελακης , πλαισιουμενος υπο συναδελφων και βοηθων .
ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Επειδη δεν ξερω (ειπαμε ειμαι κακος ραφτης) να κοβω και να ραβω τρακ , παραθετω την ηχογραφηση οπως την εχω σε τρια σιντι , χωρις να κοβω τιποτα .
Καλη Ακροαση .
 

Attachments

  • 1978 ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ Αον.ZIP
    12.4 MB · Views: 258

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω το Βον μερος .
Προσεξτε στο τρακ 4 τις μνημονευσεις στην Μεγαλη Εισοδο . Τουλαχιστον εμενα μου αρεσουν .
Εκφωνουν : Ο Μακαριστος Μητροπολιτης Ιεραπυτνης & Σητειας κυρος ΦΙΛΟΘΕΟΣ ο Βος και ο μακαριστος Μητροπολιτης Ρεθυμνης & Αυλοποταμου κυρος ΤΙΤΟΣ (Αμερικανοτραφης) .
Καλη Ακροαση .
 

Attachments

  • 1978 ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ Βον.ZIP
    11.8 MB · Views: 178
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω το Γον και τελευταιο μερος .
Ιερος Ναος Αγιου Μηνα Ηρακλειου Κρητης . Κυριακη Ορθοδοξιας 1978 .
Προσεξτε στο τρακ 7 την ομιλια του μακαριστου πλεον Μητροπολιτου Ρεθυμνης & Αυλοποταμου κυρου Τιτου .
Καλη Ακροαση .
 

Attachments

  • 1978 ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ Γον.ZIP
    13.4 MB · Views: 206

tb---

τσοπάνης
Προσωπικά προτιμώ τις ολοκληρωμένες ηχογραφίσεις, παρά τις τεμαχισμένες.

γούστα είναι αυτά. Ευχαριστούμε και πάλι ~
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επειδη καποιος φιλος με ρωτησε με Π.Μ. για καποια στοιχεια συμπληρωματικα για την εν λογω ηχογραφηση , συμπληρωνω για οποιον ενδιαφερεται τα εξης :
Συμετειχαν οι Μητοπολιτες (κατα τα πρεσβεια) : Ιεραπυτνης και Σητειας ΦΙΛΟΘΕΟΣ ο Βος (μακαριστος) , Ρεθυμνης και Αυλοποταμου ΤΙΤΟΣ (μακαριστος) , Λαμπης και Σφακιων (τοτε και αργοτερα Ρεθυμνης και Αυλοποταμου) ΘΕΟΔΩΡΟΣ (μακαριστος) και Κυδωνιας και Αποκορωνου (τοτε)
ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ (σημερινος Αρχιεπισκοπος Κρητης) .
Ο τοτε Πρωτοσυγκελλος της Ι.Α.Κ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (Παπαδακης) σημερινος Μητροπολιτης Πετρας και Χερονησσου . Ο τοτε Αρχιδιακονος (νυν Αρχιμανδριτης) ιερομοναχος ΕΥΓΕΝΙΟΣ Μεταξακης .
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Ευχαριστούμε πολύ κ. Βαγγέλη!

ΥΓ Μήπως πρέπει να βάλουμε και μια παραπομπή από το θέμα με τις ηχογραφἠσεις του κ. Νερατζή;
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ευχαριστούμε πολύ κ. Βαγγέλη!

ΥΓ Μήπως πρέπει να βάλουμε και μια παραπομπή από το θέμα με τις ηχογραφἠσεις του κ. Νερατζή;

Ας το κανονισει ο Δημητρης .
Το εβαλλα στην υποενοτητα ''Ακολουθιες'' , επειδη ειναι ολοκληρη η ακολουθια .
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Προσωπικά προτιμώ τις ολοκληρωμένες ηχογραφίσεις, παρά τις τεμαχισμένες.

γούστα είναι αυτά. Ευχαριστούμε και πάλι ~

Και εγω τις προτιμω ολοκληρες , με τις εκφωνησεις κλπ .
 
Top