«Και νύν - Τον νώτον μου» (για τους Λαμπαδαρίους)

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Επισυνάπτω το "Και νυν - Τον νώτον μου" της Μεγ. Πέμπτης. Είναι μικρή επέκταση γνωστών γραμμών για να δέσει καλύτερα με το Εξέδυσάν με, και δίνει την ευκαιρία στους λαμπαδαρίους να ... φωνάξουν λίγο και να .. τρίξουν τα δόντια στους πρωτοψάλτες:) :rolleyes:
 

Attachments

  • ΤΟΝ ΝΩΤΟΝ ΜΟΥ.pdf
    46.6 KB · Views: 183
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυνάπτω το "Και νυν - Τον νώτον μου" της Μεγ. Πέμπτης. Είναι μικρή επέκταση γνωστών γραμμών για να δέσει καλύτερα με το Εξέδυσάν με, και δίνει την ευκαιρία στους λαμπαδαρίους να ... φωνάξουν λίγο και να .. τρίξουν τα δόντια στους πρωτοψάλτες:) :rolleyes:

Απλα ΜΠΡΑΒΟ .
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Επ ευκαιρία, όλοι οι "μεγάλοι" ήταν Πρωτοψάλτες, οπότε στις ηχογραφήσεις τους ακούγονται να λένε "του δεξιού".

Δεν είναι ενοχλητικό για έναν αριστερό αυτό; Απο που να ακούσει "υποδειγματικά ερμηνευμένα" τα μαθήματά του; Ίσως από ηχογραφημένες ακολουθίες του Πατριαρχικού Ναού...
 

Stathis

Ευστάθιος Μεντζάς
Επ ευκαιρία, όλοι οι "μεγάλοι" ήταν Πρωτοψάλτες, οπότε στις ηχογραφήσεις τους ακούγονται να λένε "του δεξιού".

Δεν είναι ενοχλητικό για έναν αριστερό αυτό; Απο που να ακούσει "υποδειγματικά ερμηνευμένα" τα μαθήματά του; Ίσως από ηχογραφημένες ακολουθίες του Πατριαρχικού Ναού...

Δεν είπαμε; ΟΛΑ ειναι εναντιον του αριστερου...:mad::p
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Δεν ηθελα να αναφερθω στους αριστερους στα φρονηματα...:D:D:D

Συγγνωμη..

Σαν ψάλτης ήμουν αριστερός επάγγελμα τραπεζικός οπότε και τα δυο μαζί κάνουν αριστερός τραπεζίτης με .. τερηδόνα.:D
 
Top