Πατριαρχική Θεία Λειτουργία - 28/9/1997 στον Ι. Ν. Αγ. Δημητρίου Θεσσαλονίκης

nkioster

Πατήρ Νεκτάριος Κιοστεράκης
Ψάχνω την Θεία Λειτουργία που έψαλλε ο Άρχων όταν ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος είχε επισκευθεί την Θεσσαλονίκη! Δεν θυμάμαι ημερομηνία! Αυτό που Θυμάμαι ήταν ότι το είχε μεταδώσει το Κρατικό Κανάλι Τηλεωράσεως, ο Ήχος ήταν πλ του β΄και αξέχαστα είχε πει ένα θαυμασιο Κοινωνικό του Ιωάννου
 
Ψάχνω την Θεία Λειτουργία που έψαλλε ο Άρχων όταν ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος είχε επισκευθεί την Θεσσαλονίκη! Δεν θυμάμαι ημερομηνία! Αυτό που Θυμάμαι ήταν ότι το είχε μεταδώσει το Κρατικό Κανάλι Τηλεωράσεως, ο Ήχος ήταν πλ του β΄και αξέχαστα είχε πει ένα θαυμασιο Κοινωνικό του Ιωάννου
Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΑΡΧΟΥ κ.κ. ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ 1997.
(29 Σεπτεμβρίου 1997).
 

DESPOTAS

Μέλος
καλησπέρα, πρέπει να το έχω αυτό το βίντεο, αλλά είναι σε dvd, οπότε είναι μεγάλη η χωρητικότητα......
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
καλησπέρα, πρέπει να το έχω αυτό το βίντεο, αλλά είναι σε dvd, οπότε είναι μεγάλη η χωρητικότητα......
Είναι εύκολη η μετατροπή και ανάρτησή του! Αν θέλετε, μπορώ να βοηθήσω.
 
Είναι εύκολη η μετατροπή και ανάρτησή του! Αν θέλετε, μπορώ να βοηθήσω.

Θα ήταν ιδιαιτέρως ωφέλιμο για τα μέλη του φόρουμ να γίνει η σχετική ανάρτηση, σε οποιαδήποτε μορφή, ώστε να ακουσθεί η υποδειγματική εκτέλεση των ύμνων από τον Αρχοντα Πρωτοψάλτη κ.Χαρίλαο Ταλιαδώρο.
 

DESPOTAS

Μέλος
Καλημέρα, τελικά το έχω το βίντεο ολόκληρο.....κ. Μπουλμπουτζή, στείλτε μου το μειλ σας ώστε να σας αποστείλω το βίντεο....
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Καλημέρα, τελικά το έχω το βίντεο ολόκληρο.....κ. Μπουλμπουτζή, στείλτε μου το μειλ σας ώστε να σας αποστείλω το βίντεο....
Πολλές ευχαριστίες προς το μέλος DESPOTAS που μου έστειλε το βίντεο σε μορφή DVD με σκοπό την ανάρτησή του!

 
Top