Εκδήλωση μνήμης στον Χρύσανθο Θεοδοσόπουλο

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μόλις πρόσεξα σε αφίσα στην ενορία μου ότι την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου και ώρα δεν θυμάμαι, στον Αγ. Δημήτριο Θεσσαλονίκης θα λάβει χώρα εκδήλωση μνήμης στον Χρύσανθο Θεοδοσόπουλο με αφορμή τα 20 χρόνια που συμπληρώθηκαν φέτος από την εκδημία του. Θα ψάλλει η χορωδία του Σωματίου Ιεροψαλτών Θεσσαλονίκης Αγ. Ιωάννης ο Δαμασκηνός με χοράρχη τον κ. Βασίλη Σπυριδόπουλο. Πιστεύω πως, άσχετα με τους ψάλλοντες, αξίζει να πάμε μόνο και μόνο σαν φόρο τιμής στον μεγάλο αυτό εκλειπόντα δάσκαλο.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Μόλις πρόσεξα σε αφίσα στην ενορία μου ότι την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου και ώρα δεν θυμάμαι, στον Αγ. Δημήτριο Θεσσαλονίκης θα λάβει χώρα εκδήλωση μνήμης στον Χρύσανθο Θεοδοσόπουλο με αφορμή τα 20 χρόνια που συμπληρώθηκαν φέτος από την εκδημία του. Θα ψάλλει η χορωδία του Σωματίου Ιεροψαλτών Θεσσαλονίκης Αγ. Ιωάννης ο Δαμασκηνός με χοράρχη τον κ. Βασίλη Σπυριδόπουλο. Πιστεύω πως, άσχετα με τους ψάλλοντες, αξίζει να πάμε μόνο και μόνο σαν φόρο τιμής στον μεγάλο αυτό εκλειπόντα δάσκαλο.

Καποιος φιλος , μελος του ''Ψαλτολογιον'' μου εχει υποσχεθει την σχετικη ηχογραφηση , οποτε θα καμω σχετικη εκπομπη .
Ευκαιρειας δοθεισης , να ενημερωσω οτι η εκπομπη του προσεχους Σαββατου
13-12-2008 , ειναι μεταδοση παλαιας ηχογραφησεις Κυριακης των Πρωπατορων , απο τον Αγιο Δημητριο Θεσσαλονικης . Ψαλλει ο αειμνηστος
Αρχωντας Χρυσανθος Θεοδοσοπουλος .
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ο δρόμος είναι ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα!
(Μόνο οι αναρχικοί δεν είναι):D
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ο δρόμος είναι ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα!
(Μόνο οι αναρχικοί δεν είναι):D
Το είχα πει χάριν αστεϊσμού, αφού εκείνη την εβδομάδα ήταν τα τρελά επεισόδια που ακολούθησαν τη δολοφονία του Αλέξη. Τελικά, το ότι δεν ήτανε δεμένοι, ακύρωσε τη συναυλία!!! Μερικές φορές, όπως έλεγε και η σοφή διαφήμιση, καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς. Τελικά η εκδήλωση έμαθα πως αναβλήθηκε για μεθαύριο, Τετάρτη 28 Ιανουαρίου. Όποιος θέλει και μπορεί, ας τιμήσει με αυτόν τον τρόπο τη μνήμη του μεγάλου αυτού δασκάλου.
 
Top