Χριστούγεννα 2012

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Χρόνια πολλά και καλά!!!
Σαν χριστουγεννιάτικο δώρο μου ακούστηκε πριν από λίγο η απλά εκπληκτική εκτέλεση του «Τον δεσπότην και αρχιερέα» από τον Πρωτοψάλτη του Πατριαρχείου. Συγκινητικός, γλυκύτατος και εκφραστικότατος. Όποιος γράφει την ακολουθία, τον παρακαλώ εκ των προτέρων να την αναρτήσει!
 

gpapadop

Μέλος
Χρόνια πολλά και καλά!!!
Σαν χριστουγεννιάτικο δώρο μου ακούστηκε πριν από λίγο η απλά εκπληκτική εκτέλεση του «Τον δεσπότην και αρχιερέα» από τον Πρωτοψάλτη του Πατριαρχείου. Συγκινητικός, γλυκύτατος και εκφραστικότατος. Όποιος γράφει την ακολουθία, τον παρακαλώ εκ των προτέρων να την αναρτήσει!

Πράγματι εκπληκτικός.Και μαζί με μας και οι λιγοστοί πιστοί που άκουγαν τις ψαλμωδίες ενός άλλου καιρού,αυτού του ένδοξου παρελθόντος, αναφώνησαν :<<Λεωνίδα Αστέρη Άρχοντα Πρωτοψάλτη του Οικουμενικού Θρόνου,Πολλά τα έτη>>.
 
Παρακαλῶ πολύ, ἐάν κάποιος μαγνητοσκόπησε τόν Ἄρχοντα, ἀπό τήν σημερινή Χριστουγεννιάτικη Λειτουργία, ἀς ἀναρτήσει τά σχετικά.
Χρόνια πολλά σέ ὅλους καί μέ τό καλό τό νέο ἔτος.
 

alogo

παμπαλαιο μελος
Κυριε παναγιωτη αυτο που κανετε με το να ηχογραφειτε τον σταθμο απο τον ραδιοφωνικο σταθμο ειναι πολυτιμο για ολους και εγω προσωπικα σας ειμαι ευγνωμων.να στε καλα να συνεχισετε ετσι...
 
Top