[Ανακοίνωση] Δωρεάν βυζαντινός ισοκράτης

Status
Not open for further replies.

vfilip

Μέλος
Διατίθεται ἐντελῶς ΔΩΡΕΑΝ βυζαντινός ψηφιακός ἰσοκράτης ὡς ἐφαρμογή πού τρέχει σέ κινητά Android.Κατεβάστε τον από http://paterikoslogos.com/viewtopic.php?f=12&t=1359&p=4947
Περιμένω παρατηρήσεις σας και σχόλια σας έτσι ώστε να τον βελτιώσω αν γίνεται .
 

antonios

Αετόπουλος Αντώνιος
Αν δεν κάνω λάθος η οκτάβα από τα 261 Hz είναι 522 Hz και όχι 523. Και ο Ζω της επιτροπής πιο κοντά στα 483. :)
 

Haris Tsarouxis

Μέλος
Διατίθεται ἐντελῶς ΔΩΡΕΑΝ βυζαντινός ψηφιακός ἰσοκράτης ὡς ἐφαρμογή πού τρέχει σέ κινητά Android.Κατεβάστε τον από http://paterikoslogos.com/viewtopic.php?f=12&t=1359&p=4947
Περιμένω παρατηρήσεις σας και σχόλια σας έτσι ώστε να τον βελτιώσω αν γίνεται .

Καλημέρα! Δεν μπορώ να το κατεβάσω από την συγκεκριμένη ιστοσελίδα, πρέπει να γίνω μέλος πρώτα; Ευχαριστώ.
 

Μιχάλης 888

Νέο μέλος
Καλημέρα! Δεν μπορώ να το κατεβάσω από την συγκεκριμένη ιστοσελίδα, πρέπει να γίνω μέλος πρώτα; Ευχαριστώ.


Καλημέρα,
Πρέπει να εγγραφείτε μετά πάτε στο
isokratis.apk. Εκεί θα δείτε το apk. Το κάντε ένα κλικ κέντρο συνέχεια

Καλή επιτυχία
 
Last edited by a moderator:
Αν δεν κάνω λάθος η οκτάβα από τα 261 Hz είναι 522 Hz και όχι 523. Και ο Ζω της επιτροπής πιο κοντά στα 483. :)

Συμφωνώ και μάλιστα τον ανω Νή τον ακούω πολύ ψηλά!
και αφού δώσουμε συγχαρητήρια στο μέλος
να προτείνω αν μπορεί να επεκτείνει λίγο και πρός τα κάτω τους φθόγγους
ας πούμε μέχρι τον κάτω Δί.
Η ποιότητα των φωνών ειναι φτωχή αλλά για δωρεάν ...καλό ειναι.:)

Οπως και να χει ομως τον ευχαριστούμε πολύ.
 
Last edited:

vfilip

Μέλος
να προτείνω αν μπορεί να επεκτείνει λίγο και πρός τα κάτω τους φθόγγους
ας πούμε μέχρι τον κάτω Δί.
Η ποιότητα των φωνών ειναι φτωχή αλλά για δωρεάν ...καλό ειναι.:)
Σε επόμενη έκδοση θα προσπαθήσω να τα διορθώσω όλα αυτά ... Μη γκρινιάζετε ...
 
Last edited:

police1pot

Νέο μέλος
Διατίθεται ἐντελῶς ΔΩΡΕΑΝ βυζαντινός ψηφιακός ἰσοκράτης ὡς ἐφαρμογή πού τρέχει σέ κινητά Android.Κατεβάστε τον από http://paterikoslogos.com/viewtopic.php?f=12&t=1359&p=4947
Περιμένω παρατηρήσεις σας και σχόλια σας έτσι ώστε να τον βελτιώσω αν γίνεται .
Καλησπέρα .Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν η εφαρμογή παίζει και σε PC;
Ευχαριστώ.
 
Νέα έκδοση του Ισοκράτη . H νέα ἔκδοση λειτουργεί ως τονοδότης αλλά και ως ἰσοκράτης.

Ευχαριστουμε!
Αλλα ...
αφου κατέβασα και τα δυο καινούρια αρχεία
ο ισοκρατης εγκαταστάθηκε ανοιγει αλλά πατώντας να παιξει λέει κάτι για error mp3 και τέτοια
Το αρχειο ισοκρατήματα ενώ κατάφερα και το κατέβασα μετά πολλών βασάνων τώρα δεν το αναγνωρίζει και δεν το ανοιγει λέει καμοιά εφαρμογή....

Καμιά ιδέα?
 

vfilip

Μέλος
Ευχαριστουμε!
Αλλα ...
αφου κατέβασα και τα δυο καινούρια αρχεία
ο ισοκρατης εγκαταστάθηκε ανοιγει αλλά πατώντας να παιξει λέει κάτι για error mp3 και τέτοια
Το αρχειο ισοκρατήματα ενώ κατάφερα και το κατέβασα μετά πολλών βασάνων τώρα δεν το αναγνωρίζει και δεν το ανοιγει λέει καμοιά εφαρμογή....

Καμιά ιδέα?

τα ισοκρατήματα είναι σε zip αρχείο και πρέπει να το αποσυμπιέσεις στο σκληρό σου δίσκο με το winrar ή το winzip . Μετά αυτά πρέπει να τα αντιγράψεις στο κινητό σου στο φάκελλο /sdcard/data/ για να παίξουν . αυτό δεν έχει γίνει για αυτό σου βγάζει error
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
τα ισοκρατήματα είναι σε zip αρχείο και πρέπει να το αποσυμπιέσεις στο σκληρό σου δίσκο με το winrar ή το winzip . Μετά αυτά πρέπει να τα αντιγράψεις στο κινητό σου στο φάκελλο /sdcard/data/ για να παίξουν . αυτό δεν έχει γίνει για αυτό σου βγάζει error

Σε ευχαριστούμε για την προσφορά σου αγαπητέ.
Νομίζω πως πιο εύκολο είναι να αποσυμπιεστεί κατευθείαν στο κινητό τηλέφωνο το αρχείο isokratimata.zip με ένα από τα δωρεάν προγράμματα όπως αυτό: https://play.google.com/store/apps/...1bGwsMSwxLDEsImNvbS5hZ2lsZXNvZnRyZXNvdXJjZSJd

Στη συνέχεια με το πρόγραμμα αυτό το AndroZip δηλαδή πάμε στο φάκελο sdcard και δημιουργούμε έναν νέο φάκελο με την ονομασία data και εκεί κάνουμε extract το isokratimata.zip και το πρόγραμμα δουλεύει μια χαρά.

Μερικά σχόλια για όσους δε το έχουν κατεβάσει ακόμα...
Έχει τρεις επιλογές για ισοκράτημα, ψιλή μεσαία και βαριά φωνή. Τα ισοκρατήματα πρέπει να δημιουργήθηκαν με όργανο αν δεν κάνω λάθος και δυστυχώς είναι πολύ έντονο αυτό και απαγορευτικό για χρήση μέσα στο ναό. Έχουν διάρκεια 45 δευτερόλεπτα περίπου και όταν φτάνουν σε αυτή τη χρονική στιγμή σταματά ο ήχος για μισό δευτερόλεπτο περίπου και ξαναρχίζει μετά. Κάνει loop, επανάληψη δηλαδή, αλλά δυστυχώς ακούγεται ένα μικρό scratch.
Πάντως σαν πρόγραμμα δουλεύει μια χαρά. Γρήγορα, απλό και κατανοητό στη χρήση σταματά και αρχίζει εύκολα. Το μόνο και βασικό αρνητικό είναι το άκουσμα του ισοκρατήματος. Πρέπει κάπως να γίνει πιο φυσικό. Δε ξέρω, και τώρα δεν έχω χρόνο ούτε αυτό το απλό να δοκιμάσω. Αν δηλαδή ηχογραφήσει κάποιος τον εαυτό του, μήπως το αποτέλεσμα είναι πιο φυσικό; Το έχει δοκιμάσει κανείς;
 

vfilip

Μέλος
Νέος ισοκράτης (version 3) με πραγματικές ανδρικές φωνές .Με επιλογή για ανέβασμα +/- 6 ηχομόρια και εκτείνεται από το κάτω Δη έως τον Δη .Δημιουργήθηκε με την συνδρομή κάποιου μέλους από εδώ ο οποίος είναι άριστος γνώστης του θέματος ,ο οποίος θέλει να παραμείνει ανώνυμος και τον οποίο ευχαριστώ πάρα πολύ .
http://paterikoslogos.com/viewtopic.php?f=12&t=1359&p=5026#p5026
Υπενθυμίζω ότι πρέπει να γραφτείτε εκεί για να κατεβάσετε το συννημένο αρχείο .
 

YANNIS

Μέλος
Συγχαρητήρια για την ξεχωριστή και πολύ βοηθητική εφαρμογή. Μήπως θα ήταν εύκολο να το μετατρέψετε για εμάς τους βαρύτονους σε +/- 18 ή 24; Σας ευχαριστώ και πάλι.
 
Διατίθεται ἐντελῶς ΔΩΡΕΑΝ βυζαντινός ψηφιακός ἰσοκράτης ὡς ἐφαρμογή πού τρέχει σέ κινητά Android.Κατεβάστε τον από http://paterikoslogos.com/viewtopic.php?f=12&t=1359&p=4947
Περιμένω παρατηρήσεις σας και σχόλια σας έτσι ώστε να τον βελτιώσω αν γίνεται .

Επειδή πολλοί συνάδελφοι μου θέτουν το ερώτημα, αν ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ της ιστοσελίδας: www.isokratis.com, είναι ίδιος με τον ψηφιακό βυζαντινό ισοκράτη που βρίσκεται εδώ, διευκρινίζω τα εξής:
Καμία σχέση δεν έχει ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ της ιστοσελίδας: www.isokratis.com, με τον ψηφιακό βυζαντινό ισοκράτη που βρίσκεται εδώ. Έστειλα 3 φορές προσωπικό μήνυμα στον κ. vfilip ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιεί τον τίτλο αυτόν που έδωσε στην εφαρμογή του, γιατί πολύ απλά με αυτόν τον τρόπο υποκλέπτει τον τίτλο του δικού μου ισοκράτη, που εξάλλου έχει κατοχυρωμένα πνευματικά δικαιώματα και πατέντα. Δημιουργεί με αυτόν τον τρόπο, έναν αποπροσανατολισμό και μια ακαταστασία στην πληροφόρηση. Θέλω να πιστεύω όχι εσκεμμένα. Επίσης η κοινή λογική και η στοιχειώδης αξιοπρέπεια υπαγορεύουν, πως δεν είναι σωστό να καπηλευόμαστε πράγματα που δεν μας ανήκουν. Ειδικά αυτό ισχύει για πνευματικούς ανθρώπους, υποτίθεται της Εκκλησίας. Γι΄ αυτό λοιπόν αναγκάζομαι δημόσια αυτή τη φορά, να ζητήσω από τον κ. vfilip, να αποσύρει τον τίτλο που έδωσε στην εφαρμογή του, τίτλος που δεν του ανήκει και που σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να τον χρησιμοποιεί.
Μετά τιμής
Ιωάννης Μπακόπουλος.
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Επειδή πολλοί συνάδελφοι μου θέτουν το ερώτημα, αν ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ της ιστοσελίδας: www.isokratis.com, είναι ίδιος με τον ψηφιακό βυζαντινό ισοκράτη που βρίσκεται εδώ, διευκρινίζω τα εξής:
Καμία σχέση δεν έχει ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ της ιστοσελίδας: www.isokratis.com, με τον ψηφιακό βυζαντινό ισοκράτη που βρίσκεται εδώ. Έστειλα 3 φορές προσωπικό μήνυμα στον κ. vfilip ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιεί τον τίτλο αυτόν που έδωσε στην εφαρμογή του, γιατί πολύ απλά με αυτόν τον τρόπο υποκλέπτει τον τίτλο του δικού μου ισοκράτη, που εξάλλου έχει κατοχυρωμένα πνευματικά δικαιώματα και πατέντα. Δημιουργεί με αυτόν τον τρόπο, έναν αποπροσανατολισμό και μια ακαταστασία στην πληροφόρηση. Θέλω να πιστεύω όχι εσκεμμένα. Επίσης η κοινή λογική και η στοιχειώδης αξιοπρέπεια υπαγορεύουν, πως δεν είναι σωστό να καπηλευόμαστε πράγματα που δεν μας ανήκουν. Ειδικά αυτό ισχύει για πνευματικούς ανθρώπους, υποτίθεται της Εκκλησίας. Γι΄ αυτό λοιπόν αναγκάζομαι δημόσια αυτή τη φορά, να ζητήσω από τον κ. vfilip, να αποσύρει τον τίτλο που έδωσε στην εφαρμογή του, τίτλος που δεν του ανήκει και που σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να τον χρησιμοποιεί.
Μετά τιμής
Ιωάννης Μπακόπουλος.

Για το δικό μου το μυαλό και τον τρόπο που αντιλαμβάνομαι τα πράγματα πιστεύω πως ο αγαπητός συνάδελφος δεν υποκλέπτει καμιά ονομασία. Παρουσιάζει την εργασία του και αυτό που σας ενόχλησε νομίζω πως αποτελεί μόνο ένα τίτλο για το θέμα αυτής της παρουσίασης και τίποτα άλλο. Επίσης στην αρχή έχει προσθέσει τη λέξη δωρεάν με κεφαλαία γράμματα το οποίο αμέσως δίνει διαφορετικό όνομα από τη δική σας την πραγματικά πολύτιμη, εξαιρετικά χρήσιμη και μοναδική αυτή τη στιγμή τόσο επαγγελματική δημιουργία του Βυζαντινού Ψηφιακού Ισοκράτη. Μάλιστα στο τελευταίο αρχείο που μας δίνει η σελίδα paterikoslogos.com το όνομα που αναφέρεται είναι "neos_isokratis".
Από κει και πέρα ευτυχώς αγαπητέ κύριε Γιάννη που γράψατε δημόσια, γιατί αν αργούσατε λίγο ίσως να γινόταν παρεξήγηση καθώς ετοιμαζόμουν να ανεβάσω ένα βιντεάκι με δύο δωρεάν ψηφιακούς ισοκράτες! Μια απλή σύντομη παρουσίαση - σύγκριση και άθελά μου, είχα γράψει ως τίτλο "δύο δωρεάν ψηφιακοί ισοκράτες". Δε θέλω να σας προκαλέσω το απέσυρα προς το παρόν και θα το ανεβάσω με άλλο τίτλο ή και χωρίς.
Πάντως γενικότερα μιλώντας νομίζω πως στο χώρο της ψαλτικής είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα από αλλού, έτσι όπως διαφωνώ με τον οποιοδήποτε που κλέβει μια ονομασία, το ίδιο αντίθετο με βρίσκει να αποθαρρύνουμε με τον τρόπο μας νέους ανθρώπους που εργάζονται αφιλοκερδώς.
Στο σημείο του παραπάνω μηνύματός σας που αναφερθήκατε για πνευματικούς ανθρώπους και για Εκκλησία θα διαφωνήσω μαζί σας γιατί πιστεύω πως ανθρώπινη αδυναμία είναι σίγουρα η κλοπή ονόματος αλλά και η κατοχύρωση ονομάτων άλλο τόσο.
Δε γνωρίζω ούτε έχω μιλήσει ποτέ προσωπικά ή δημόσια τόσο με εσάς όσο και με τον κ.vfilip. Απλά εξέθεσα τις θέσεις μου σχετικά με αυτά που γράψατε και τίποτα παραπάνω. Η ψαλτική έχει ανάγκη και τους δυο σας και άλλους πολλούς ακόμα. Και οι δύο έχετε προσφέρει και σας ευχαριστούμε και ίσως κάποια μέλη εδώ του Ψαλτολογίου μπορούν να βοηθήσουν ώστε να λυθεί αυτή η παρεξήγηση όπως κ. ΓιώργοςΜ που ασχολείται και με τα λεξικά ίσως να μπορούσε να βρει κάποια κατάλληλη ονομασία.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
τα ισοκρατήματα είναι σε zip αρχείο και πρέπει να το αποσυμπιέσεις στο σκληρό σου δίσκο με το winrar ή το winzip . Μετά αυτά πρέπει να τα αντιγράψεις στο κινητό σου στο φάκελλο /sdcard/data/ για να παίξουν . αυτό δεν έχει γίνει για αυτό σου βγάζει error

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής εάν γνωρίζετε το πρόγραμμα Ισοκράτης η (πρώτη έκδοση με -2) μου παίζει καλά η δεύτερη (νέος Ισοκράτης με -6) δεν μπορεί να ανοίξει τα αρχεία
Τι δεν κάνω καλά
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Κ. Μπακόπουλε με όλο το σεβασμό, θα πρότεινα να μην είμαστε τόσο σχολαστικοί με τους τίτλους διότι κάποιες φορές το θέμα φτάνει ακόμη και σε γελοιοποίηση, όπως η apple, η οποία μήνυσε διαδικτυακό κατάστημα φρούτων, επειδή χρησιμοποιούσε σαν επιχείρηση τον ίδιο τίτλο. Τα σχόλια μάλιστα πολλών στο άκουσμα ενός τέτοιου συμβάντος, έφτασαν στο ότι σε λίγο η εταιρία θα ζητήσει πνευματικά δικαιώματα και από τους πρωτόπλαστους για τον καρπό του δέντρου της γνώσης του καλού και του κακού...

Οι λέξεις υπάρχουν για να τις χρησιμοποιούμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μας ανήκουν ούτε ότι τις αγοράζουμε (είναι και αυτό ένα από τα λίγα πράγματα που δεν απαιτείται προς το παρόν τουλάχιστον να το πληρώνουμε), απαγορεύοντας στους άλλους να τις χρησιμοποιούν. Εάν έκλεβε κάποιος την ιδέα ή την εργασία σας, το θέμα θα άλλαζε, αλλά εάν θέλει κάποιος να ψάξει είτε το δικό σας πρόγραμμα είτε το δωρεάν, θα δει σίγουρα τις όποιες διαφορές και λεπτομέρειες και να σκεφτεί τι τον συμφέρει να αποκτήσει.
 

benediktos

Βενέδικτος Γαρουφαλής
Συγχαρητήρια για το ΔΩΡΕΑΝ ψηφιακό βυζαντινό ισοκράτη (ή ΔΩΡΕΑΝ βυζαντινό ψηφιακό ισοκράτη για να μη μπερδεύονται οι αγαπητοί συμφορουμίτες και παραπονιούνται) κ. vfilip!!!!

Να 'στε πάντα καλά!!!!!! Και όταν κάποιος κοπιάζει και παρουσιάζει ένα τόσο εκπληκτικό προϊόν, ενώ το διαθέτει μάλιστα δωρεάν, σημαίνει ότι το δημιούργησε μόνο και μόνο για την ωφέλεια/βοήθεια των άλλων και αυτόν τον καθιστά ακόμα περισσότερο αξιέπαινο!!!

Συγχαρητήρια και πάλι κ. vfilip!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Top