Χερουβικό, ήχος πρώτος, Σιαπεροπούλου Γεωργίου.

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ενα χερουβικο σε πρωτο ηχο μου εστειλε τις προαλλες ο Γιωργος ο Σιαπεροπουλος το οποιο εψαλα και ανεβασα στο ..διαδυκτιο ...Ενα ωραιο μαθημα με κλασικες θεσεις και μουσικες γραμμες
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Εύγε, Δανιήλ - Γεώργιε, για την ωραία σύνθεση και εκτέλεση.

ΥΓ: Το ύφος σου, Δανιήλ, έχει γίνει κάπως πιο ησυχαστικό (μπορεί να έτυχε βέβαια). Και στο Τριάδι με το σβήσιμο θύμισες...Καραμάνη.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Ευχαριστώ τον καλό μου φίλο Δανιήλ για την υπέροχη ερμηνεία του Χερουβικού που έγραψα σε πρώτο ήχο.
 
Last edited by a moderator:
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Και για να συμπληρωθεί η ανάρτηση επισυνάπτω το κείμενο.
 

Attachments

  • ΧΕΡΟΥΒΙΚON Α ΗΧΟΣ.pdf
    104.7 KB · Views: 548

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ανεβαζω και το mp3 του χερουβικου.....
 

Attachments

  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟΝ ΗΧΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΣΙΑΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ.............Δανιηλ Καραμπασης.mp3
    8 MB · Views: 168

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Αγαπητέ μου φίλε Δανιήλ δέξου τα θερμά μου συγχαρητήρια για την άψογη ερμηνεία του χερουβικού αυτού.
Κώστας Γιαννούτσος

Δασκαλε μου ξερετε ποσο σας εχω εκτιμηση και ποσο μετραει για μενα η γνωμη σας πανω στο θεμα της ψαλτικης τεχνης!!!!!!!.

Ευχαριστω θερμα για τα καλα σας λογια!!!
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Δανιήλ σε ξέρουμε δεν θα σε μάθουμε τώρα!:) Όπως πάντα πολυ όμορφες εκτελέσεις! Ευχαριστούμε!

Υγ. Δεν ξεχνώ και τον φίλο Γιώργο για το πολύ ωραιο Χερουβικό! Πολυ ωραίο Γιώργο περιμένουμε κι άλλα!

Να είστε ολοι καλά.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Εύγε, Δανιήλ - Γεώργιε, για την ωραία σύνθεση και εκτέλεση.

Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Τσαβαρής
Δεν ξεχνώ και τον φίλο Γιώργο για το πολύ ωραιο Χερουβικό! Πολυ ωραίο Γιώργο περιμένουμε κι άλλα!

Ευχαριστώ τους φίλους Γιώργο Μ. και Μιχάλη Τσαβαρή για τα καλά τους
λόγια, και άλλη μία φορά τον Δανιήλ για την ερμηνεία του Χερουβικού που του έστειλα.
 
Last edited:
Top