Ενδιαφέρουσα εκπομπή!

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Καλημέρα σας!
Αύριο Τρίτη 15-11-2011 και ώρα 4:00 το απόγευμα, ο ρ/σ της Εκκλησίας της Ελλάδος στην εκπομπή «Η μουσική των Αγγέλων» που κάθε Τρίτη επιμελείται και παρουσιάζει ο πρόεδρος του εν Αθήναις συλλόγου Μουσικοφίλων Κων/πόλεως κ. Σταμάτιος - Νικόλαος Κίσσας θα έχει ένα ενδιαφέρον αφιέρωμα στον κανονάρχο του αειμνήστου άρχοντα Θρασυβούλου Στανίτσα κ. Διονύσιο Γούτσε.
Πιστεύω ότι θα απολαύσουμε σπάνιες ηχογραφήσεις από τον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό με τον μικρό τότε Διονυσάκη να κανοναρχεί στον άρχοντα και όχι μόνον!
Όλοι στα ραδιόφωνά μας!
Έχω ακούσει δείγμα του κανοναρχήματος του φίλου Διονύση και έμεινα άφωνος, δεν πίστευα στ' αυτιά μου!
Ευχαριστώ
Ν.Γ.
 

Οδυσσέας Εσκιτζής

Παλαιό Μέλος
ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ;128895 said:
Καλημέρα σας!
Αύριο Τρίτη 15-11-2011 και ώρα 4:00 το απόγευμα, ο ρ/σ της Εκκλησίας της Ελλάδος στην εκπομπή «Η μουσική των Αγγέλων» που κάθε Τρίτη επιμελείται και παρουσιάζει ο πρόεδρος του εν Αθήναις συλλόγου Μουσικοφίλων Κων/πόλεως κ. Σταμάτιος - Νικόλαος Κίσσας θα έχει ένα ενδιαφέρον αφιέρωμα στον κανονάρχο του αειμνήστου άρχοντα Θρασυβούλου Στανίτσα κ. Διονύσιο Γούτσε.
Πιστεύω ότι θα απολαύσουμε σπάνιες ηχογραφήσεις από τον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό με τον μικρό τότε Διονυσάκη να κανοναρχεί στον άρχοντα και όχι μόνον!
Όλοι στα ραδιόφωνά μας!
Έχω ακούσει δείγμα του κανοναρχήματος του φίλου Διονύση και έμεινα άφωνος, δεν πίστευα στ' αυτιά μου!
Ευχαριστώ
Ν.Γ.

http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia
 

Attachments

  • music aggelon.png
    music aggelon.png
    785.5 KB · Views: 33

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ;128895 said:
Καλημέρα σας!
Αύριο Τρίτη 15-11-2011 και ώρα 4:00 το απόγευμα, ο ρ/σ της Εκκλησίας της Ελλάδος στην εκπομπή «Η μουσική των Αγγέλων» που κάθε Τρίτη επιμελείται και παρουσιάζει ο πρόεδρος του εν Αθήναις συλλόγου Μουσικοφίλων Κων/πόλεως κ. Σταμάτιος - Νικόλαος Κίσσας θα έχει ένα ενδιαφέρον αφιέρωμα στον κανονάρχο του αειμνήστου άρχοντα Θρασυβούλου Στανίτσα κ. Διονύσιο Γούτσε.
Πιστεύω ότι θα απολαύσουμε σπάνιες ηχογραφήσεις από τον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό με τον μικρό τότε Διονυσάκη να κανοναρχεί στον άρχοντα και όχι μόνον!
Όλοι στα ραδιόφωνά μας!
Έχω ακούσει δείγμα του κανοναρχήματος του φίλου Διονύση και έμεινα άφωνος, δεν πίστευα στ' αυτιά μου!
Ευχαριστώ
Ν.Γ.
Θαρρώ πως είναι ο κύριος που στο παρακάτω βίντεο, στο 21:03 φαίνεται κατω αριστερά. Διορθώστε με αν σφάλλω. Εκτός απροόπτου, θα την γράψω και θα την ανεβάσω. Για σιγουριά, όμως, ας την γράψει και κανείς άλλος.

 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ναι! αυτός είναι ο κ. Διονύσης. Στο 6:59 είναι σε πρώτο πλάνο!:D
Σημειωτέον, ότι την πραγματοποίηση της εκπομπής, μου τη γνωστοποίησε ο ίδιος τηλεφωνικά.
Βλέποντας το video θυμήθηκα την απουσία του Παναγιωτάτου (και όχι μόνον) για την οποία ο αείμνηστος Κώστας Ζαρακοβίτης (που δεν χάριζε κάστανα:D) έστειλε επιστολή στη μητρόπολη γράφοντας: «34 άτομα ανεβήκαμε στη συμπρωτεύουσα να συμμετάσχουμε στις εκδηλώσεις των Δημητρίων για να αγνοηθούμε .... κλπ...»
(Η λέξη άτομα να αντικατασταθεί από .... ήπιο .... κοσμητικό επίθετο που αρχίζει από Η αν θυμάμαι καλά...:D)
 
Top