ψηφιοποίση κασσετών

Μακρυγιάννης

Κανάλια Μαγνήσιας
Απο Δευτέρα 9 του μηνός, στα supermarket LIDL θα υπάρχει η παρακατω προσφορά για όσους έχουν κασέτες και θα ήθελαν να τις ψηφιοποιήσουν.
 

Attachments

  • σάρωση0003.jpg
    1.1 MB · Views: 76

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Το ίδιο όμως αποτέλεσμα θα είχαμε και με ένα οποιοδήποτε κασετόφωνο (που ήδη έχουμε) και με ένα καλώδιο ήχου που θα το συνδέσουμε με τον υπολογιστή.
 

Μακρυγιάννης

Κανάλια Μαγνήσιας
Το ίδιο όμως αποτέλεσμα θα είχαμε και με ένα οποιοδήποτε κασετόφωνο (που ήδη έχουμε) και με ένα καλώδιο ήχου που θα το συνδέσουμε με τον υπολογιστή.

μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος. γιατί κασετόφωνο έχω ήδη όπως γράφεις. δεν θα χρειαστούμε κάποιο πρόγραμμα;
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Το ίδιο όμως αποτέλεσμα θα είχαμε και με ένα οποιοδήποτε κασετόφωνο (που ήδη έχουμε) και με ένα καλώδιο ήχου που θα το συνδέσουμε με τον υπολογιστή.

Κασσετόφωνο με usb δεν έχω ξαναδεί πάντως...


Δ.
 
Το ίδιο όμως αποτέλεσμα θα είχαμε και με ένα οποιοδήποτε κασετόφωνο (που ήδη έχουμε) και με ένα καλώδιο ήχου που θα το συνδέσουμε με τον υπολογιστή.

σωστό ! απλώς περιλαμβάνει στο όλο πακέτο το cd με τα απαιτούμενα προγράμματα μετατροπής , καλώδια , usb , και άλλα παρελκόμενα , για να δικαιολογήσει τα 36 euro .....
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
σωστό ! απλώς περιλαμβάνει στο όλο πακέτο το cd με τα απαιτούμενα προγράμματα μετατροπής , καλώδια , usb , και άλλα παρελκόμενα , για να δικαιολογήσει τα 36 euro .....

Αυτή είναι η ουσία. Κατά τα άλλα, με ένα απλό καλώδιο ήχου, συνδέεις την έξοδο ήχου του κασετοφώνου με την είσοδο ήχου στην κάρτα ήχου του υπολογιστή και φυσικά χρειάζεσαι και κάποιο software. Εγώ έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν γι' αυτή τη δουλειά, το Soundforge.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Παιδια,το πηρα,αλλα μου τα βγαζει ολα,μαλλον σαν κρυπτογραφημενα και δεν καταλαβαινω τιποτα.Μηπως ξερει κανεις γιατι;
Ευχαριστω

ΥΓ. Εννοω,απο την εγκατασταση και περα...
 
Παιδια,το πηρα,αλλα μου τα βγαζει ολα,μαλλον σαν κρυπτογραφημενα και δεν καταλαβαινω τιποτα.Μηπως ξερει κανεις γιατι;
Ευχαριστω

ΥΓ. Εννοω,απο την εγκατασταση και περα...

Κάτι θα κάνεις λάθος γιατί σε μένα λειτουργεί εντάξει .
δες πρώτα αν ο υπολογιστής σου ανταποκρίνεται στα " στάνταρ " , που πρέπει να έχει , για να τρέξει το λογισμικό .
Από εκεί και πέρα , το δισκάκι κάνει (τρέχει) αυτόματα την εγκατάσταση , αν δεν το κάνει , τρέξε χειροκίνητα το εκτελέσιμο αρχείο που θα σου εμφανίσει .
Αφού γίνει η εγκατάσταση , εμφανίζεται εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας και όλα είναι τυφλοσούρτης ..
 
Last edited:
Top