ΤΗΝ ΓΑΡ ΣΗΝ ΜΗΤΡΑΝ Σ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Γ Κυριακή Νηστειών-Σταυροπροσκυνήσεως

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Ηχογράφηση απο τον Ι.Ν. Αναλήψεως του Κυρίου στην Ρόδο πριν απο λίγο κατα την διάρκεια της Θείας Λειτουργίας.

Να είστε καλά . Ευχαριστώ

(Η ηχογράφηση πραγματοποιήθηκε με το XPERIA X10 mini οπότε καταλαβαίνετε η ποιότητα δεν είναι και τόσο καλή:mad: )
 

Attachments

  • MOV00021.mp3
    2.2 MB · Views: 72

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Πολυ ωραια, γεματη και καθαρη φωνη! Οταν κοιταξα την ηλικια σας στο προφιλ σας απορησα οταν ειδα τον αριθμο 24...:eek: Πολυ ωριμη φωνη και πολυ ωραια ψαλλετε!! Αν ακουσα καλα εχετε ισοκρατη? Αν ναι, τοτε πρεπει να πω πως εχετε ρυθμισει πολυ ωραια τοσο την μικροφωνικη οσο και την ακουστικη του ισοκρατη. Θα ελεγα, χωρις να θελω να υπερβαλλω, πως ειναι ιδανικη η χρηση του ισοκρατη οπως τουλαχιστον ακουγεται στην ηχογραφηση,διακριτικη και χωρις να ενοχλει! Παρα πολυ ωραια!
Και εις αλλα!!:)

Υ.Γ.
Προμηθευτειτε ενα καλο recorder παραυτα διοτι αδικειτε τον εαυτο σας!
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Greekψαλτης;107881 said:
Πολυ ωραια, γεματη και καθαρη φωνη! Οταν κοιταξα την ηλικια σας στο προφιλ σας απορησα οταν ειδα τον αριθμο 24...:eek: Πολυ ωριμη φωνη και πολυ ωραια ψαλλετε!! Αν ακουσα καλα εχετε ισοκρατη? Αν ναι, τοτε πρεπει να πω πως εχετε ρυθμισει πολυ ωραια τοσο την μικροφωνικη οσο και την ακουστικη του ισοκρατη. Θα ελεγα, χωρις να θελω να υπερβαλλω, πως ειναι ιδανικη η χρηση του ισοκρατη οπως τουλαχιστον ακουγεται στην ηχογραφηση,διακριτικη και χωρις να ενοχλει! Παρα πολυ ωραια!
Και εις αλλα!!:)

Υ.Γ.
Προμηθευτειτε ενα καλο recorder παραυτα διοτι αδικειτε τον εαυτο σας!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Δεν γνωρίζω και τόσο από recorders. Εννοείτε κάτι σαν αυτό? http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/...DM-450-Silver-Voice-Recorder-2GB-Ν2283221.htm
Έχω ισοκρατη μόνο και μόνο επειδή δεν έχω άτομο για ίσο! Οσον αφορά την ένταση προσπαθώ πάντα να είναι χαμηλά και διακριτικά :)
 
Last edited:

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Ακριβως!
Έχω ισοκρατη μόνο και μόνο επειδή δεν έχω άτομο για ίσο! Οσον αφορά την ένταση προσπαθώ πάντα να είναι χαμηλά και διακριτικά :)
Πρεπει να κανεις σεμιναρια σωστης χρησης του ισοκρατη σε πολλους που το εχουν αναγκη...:D
 
Top