Αργή Δοξολογία Νικολάου Ιωαννίδη ήχος πλάγιος του πρώτου επτάφωνος!

ΝΙΚΟΣ Π.

Παλαιό Μέλος
Μήπως έχει κανείς αυτή την Δοξολογία?Αν ναι ας την επισυνάψει!
Υπάρχει σε εκτέλεση από Στανίτσα εδώ
Ευχαριστώ!
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Έχει ανεβεί και σε εκτέλεση από την Χορωδία του εν Θεσσαλονίκη Συλλόγου Μουσικοφίλων «Γεώργιος Καρακάσης», εδώ.
 

Attachments

  • Δοξολογία Νικ. Ιωαννίδη Ατζέμ ασσιράν.pdf
    5.3 MB · Views: 776

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Έχει ανεβεί και σε εκτέλεση από την Χορωδία του εν Θεσσαλονίκη Συλλόγου Μουσικοφίλων «Γεώργιος Καρακάσης», εδώ.
Νομίζω ότι ο Στανίτσας ψάλλει την δοξολογία μερικώς τροποποιημένη η οποία έχει ανεβεί και χειρόγραφη από τον αείμνηστο Βαγγέλη Λιναρδάκη δεν θυμάμαι όμως που.
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Μήπως έχει κανείς αυτή την Δοξολογία?Αν ναι ας την επισυνάψει!
Υπάρχει σε εκτέλεση από Στανίτσα εδώ
Ευχαριστώ!

Ανεβάζω την Δοξολογία για κάθε ενδιαφερόμενο.
 

Attachments

  • DOXOL_NIK_IOANNIDH_XOYSEINI_ASIRAN.pdf
    8.7 MB · Views: 390

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Έχει κάποιος το κλασικό κείμενο καλύτερα σκαναρισμένο (άσπρο-μαύρο) απ'την πρώτη έκδοση, δημοσιευμένο σε άλλη έκδοση ή τυχόν καθαρογραμμένο; Ευχαριστώ.
 
Π

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝ.ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Guest
Έχει κάποιος το κλασικό κείμενο καλύτερα σκαναρισμένο (άσπρο-μαύρο) απ'την πρώτη έκδοση, δημοσιευμένο σε άλλη έκδοση ή τυχόν καθαρογραμμένο; Ευχαριστώ.

Καλή χρονιά με υγεία.

Η συγκεκριμένη δοξολογία, έχει δημοσιευτ στο ''ΤΑΜΕΙΟΝ ΑΝΘΟΛΟΓΙΑΣ"" ΣΥΜΠΉΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΤΟΜΟΣ Β' ΤΕΥΧΟΣ Γ" ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ το οποίο περιέχει ΜΟΝΟΝ δοξολογίες.

ΔΚΠ
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Καλή χρονιά με υγεία.

Η συγκεκριμένη δοξολογία, έχει δημοσιευτ στο ''ΤΑΜΕΙΟΝ ΑΝΘΟΛΟΓΙΑΣ"" ΣΥΜΠΉΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΤΟΜΟΣ Β' ΤΕΥΧΟΣ Γ" ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ το οποίο περιέχει ΜΟΝΟΝ δοξολογίες.

ΔΚΠ

Eυχαριστίες! Κάποιος να το σκανάρει;
 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
Η έκδοση από την οποία την πήρε φωτογραφικά ο Ρηγόπουλος (δηλ. ο π. Ανδρέας Θεοφιλόπουλος) έχει αρκετά λάθη. Κάποια άλλα σημεία δεν μου άρεσαν εμένα και κάτι σημείωσα. Για περισσότερα ενδιαφέροντα πρέπει να πάμε στην απόδοσή της από τον Στανίτσα.
Ορίστε, από τις παλιές καλές μου συνήθειες...
 

Attachments

  • DoxNik.IoannPl.A.zip
    437.8 KB · Views: 150
Last edited:

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Η έκδοση από την οποία την πήρε φωτογραφικά ο Ρηγόπουλος (δηλ. ο π. Ανδρέας Θεοφιλόπουλος) έχει αρκετά λάθη. Κάποια άλλα σημεία δεν μου άρεσαν εμένα και κάτι σημείωσα. Για περισσότερα ενδιαφέροντα πρέπει να πάμε στην απόδοσή της από τον Στανίτσα.
Ορίστε, από τις παλιές καλές μου συνήθειες...

Eυχαριστίες! Η πρώτ(οτυπ)η έκδοση στηρίχθηκε προφανώς στο χφ, χωρίς περαιτέρω εκδοτική-ορθογραφική επιθεώρηση-επιμέλεια.
 
Top