ΜΠΤ (747, 748, 749, 750) Στιχηράριον Γερμανοῦ

Συνεχίζω μέ τήν "ἀσματομελιρρυτόφθογγο βίβλο" τοῦ Γερμανοῦ Νέων Πατρῶν, σέ ἰδιόχειρη ἐξήγηση Χουρμουζίου. Ἡ μουσική αὐτή μεγαλοφυΐα μελοποίησε ὅλα τά ἰδιόμελα ὁλοκλήρου τοῦ ἔτους.
Τό ΜΠΤ 747 περιέχει τούς μῆνες Δεκέμβριο ἕως Φεβρουάριο. Παραθέτω τό τμῆμα πού διαθέτω. Ἀπολαύστε τα.
 

Attachments

  • 747.zip
    22.1 MB · Views: 761
Last edited:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Συνάδελφοι,

Παρατηρῶ στὰ πολὺ σημαντικὰ ἀνεβάσματα τοῦ π. Συμεών τὰ στατιστικὰ. 25 thanks μόνο, 100 τόσα χτυπήματα.

Δὲν εἶναι καθόλου σωστό.
 
Τόν 749 δέν τόν βλέπω. Κάτι ἔγινε καί διέφυγε ἀπό τόν φωτογράφο. Ἄς εἶναι ἀπό τίς πρῶτες προτεραιότητες τοῦ Γιάννη, ὅταν φτάσουν στά χέρια του οἱ φωτοτυπίες.
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Τόν 749 δέν τόν βλέπω. Κάτι ἔγινε καί διέφυγε ἀπό τόν φωτογράφο. Ἄς εἶναι ἀπό τίς πρῶτες προτεραιότητες τοῦ Γιάννη, ὅταν φτάσουν στά χέρια του οἱ φωτοτυπίες.

Γιάννη (Μπουλμπουτζή), έγινε κάτι τελικά με αυτόν τον ευλογημένο ΜΠΤ 749;

χς
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Η αλήθεια είναι πως όχι, τα ξέχασα τελείως αυτά. Θα αναλάβω, όμως, δράση τώρα που μου το θύμισες και τώρα κπου κάποια πράγματα μπορώ να τα κάνω πολύ ευκολότερα.
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Επιλογές από τον κώδικα ΕΒΕ-ΜΠΤ 748.
Είναι χωρισμένο σε τρία μέρη λόγω του μεγάλου όγκου του αρχείου.
Μέρος α'
Μέρος β'
Μέρος γ'

Ευχαριστούμε, αλλά αυτά που κατέβασα είναι το ίδιο αρχείο εις τριπλούν. Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος;
 

Τάσος Μπόκος

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστούμε, αλλά αυτά που κατέβασα είναι το ίδιο αρχείο εις τριπλούν. Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος;

Παρακαλώ. Εγώ δεν κάνω τίποτα, μόνο ένα σκανάρισμα.
Το αρχείο είναι ένα αλλά κομματιασμένο σε τρία μέρη. Δηλαδή, πρέπει να κατεβάσετε και τα τρία μέρη και όταν κάνετε αποσυμπίεση στο ένα από τα τρία μέρη, αυτομάτως αποσυμπιέζονται και τα τρία μέρη σε ένα αρχείο ενιαίο. Εάν κατεβάσετε ένα ή δύο μέρη από τα τρία η αποσυμπίεση δε μπορεί να γίνει (θα σας ζητήσει τα ελείποντα μέρη για να συνεχίσει).
Και από τα περιεχόμενα φαίνεται ο αριθμός των σελίδων. Πρέπει να είναι 271 σελίδες+τα περιεχόμενα.

ΥΓ:Ελπίζω να βγαίνει νόημα, έτσι όπως τα έγραψα.
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Παρακαλώ. Εγώ δεν κάνω τίποτα, μόνο ένα σκανάρισμα.
Το αρχείο είναι ένα αλλά κομματιασμένο σε τρία μέρη. Δηλαδή, πρέπει να κατεβάσετε και τα τρία μέρη και όταν κάνετε αποσυμπίεση στο ένα από τα τρία μέρη, αυτομάτως αποσυμπιέζονται και τα τρία μέρη σε ένα αρχείο ενιαίο. Εάν κατεβάσετε ένα ή δύο μέρη από τα τρία η αποσυμπίεση δε μπορεί να γίνει (θα σας ζητήσει τα ελείποντα μέρη για να συνεχίσει).
Και από τα περιεχόμενα φαίνεται ο αριθμός των σελίδων. Πρέπει να είναι 271 σελίδες+τα περιεχόμενα.

ΥΓ:Ελπίζω να βγαίνει νόημα, έτσι όπως τα έγραψα.

Είναι όντως 271 σελίδες+περιεχόμενα το κάθε αρχείο, οπότε προφανώς δεν υπάρχει πρόβλημα.
Έχω Mac και ίσως γι' αυτό έγινε διαφορετικά η διαδικασία αποσυμπίεσης (πρόγραμμα αποσυμπίεσης που έχω: "Springy").
Ευχαριστίες και πάλι!
 

Κων/νος Βαγενάς

Κωνσταντίνος
Top