Ακάθιστος Ύμνος - Αρβανίτης

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος

[Σημείωμα συντονιστή (ΔΚ)] Παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων. Υλικό αποσύρθηκε.


ΥΓ: Με μεγάλο πλήθος <<Χαίρε νύμφη - Αλληλούια>>
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Μήπως ὑπάρχει πρόβλημα μὲ τὸ copyright; Γαιτί παρατίθεται ὅλο τὸ βιβλίο ὡς ἔχει.

Ὁ κ. Ἀρβανίτης εἶναι καὶ μέλος τοῦ forum. Ἄς τὸ δεῖ κάποιος.
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστώ το Δομέστικο που μου το επεσήμανε, διότι δεν μπορώ να παρακολουθώ πολύ αυτές τις μέρες τί γίνεται.
Δεν γνωρίζω καν ποιοί είναι αυτοί που σκανάρισαν μέχρι και το εξώφυλλο, ούτε έδωσα τέτοια άδεια σε κανέναν. Δεν θα το έδινα βέβαια κι έτσι χύμα, όταν έδωσα 1.500.000 από την τσέπη μου για να το εκδώσω και βέβαια, αν θέλω να το χαρίσω σε κάποιον, το κάνω μόνος μου. Το βιβλίο υπάρχει σε κυκλοφορία ακόμη και βέβαια 2010-1997<<50. Ας πράξουν οι συντονιστές τα δέοντα.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Έχεις απόλυτο δίκιο, αγαπητέ Γιάννη. Πάντως ουδέν κακόν αμιγές καλού. Αφενός, μπορείς να διαμαρτυρηθείς τώρα στο pilokalia.org, αφετέρου να ξέρεις ότι εγώ (και ίσως κι άλλοι) βλέποντάς το ενθουσιάστηκα και παρακινήθηκα να πάω να το αγοράσω.:)
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Το σχετικό υλικό αποσύρθηκε και έχω ζητήσει και άμεση απόσυρση του συνδέσμου από την πηγή της ανάρτησής του (κατάλογος βιβλίων).

Αφήνω το θέμα ανοιχτό ώστε να παρατεθούν στοιχεία αγοράς ή άλλες πληροφορίες του εν λόγω βιβλίου.

Όσοι κατέβασαν το βιβλίο, ας το σβήσουν ή να το αγοράσουν.
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Ζητώ από τη μεριά συγνώμη για την ανάρτησή μου αυτή!!!
Και προ πάντων από τον κύριο Αρβανίτη!

Απλώς βλέποντας το στο philokalia.org πίστεψα πως θα έχει δωθεί η ανάλογη άδεια, γι'αυτό και το ανέβασα...Ωστόσο, μόλις τώρα άνοιξα το internet οπότε δεν μπόρεσα να διαβάσω τα <<παράπονα>> πιο νωρίς προκειμένου να το σβήσω και εγώ ο ίδιος...

Τέλος, ζητώ συγνώμη και από τον κ.Διαχειριστή καθώς εξ αιτίας μου, και άθελά μου φυσικά, δημιουργήθηκε για δεύτερη φορά παρόμοιο πρόβλημα για υλικό που ανέβασα...

Όσοι κατέβασαν το βιβλίο, ας το σβήσουν ή να το αγοράσουν.
 
Last edited:

frephraim

Παλαιό Μέλος
Καὶ ἐμένα νὰ μὲ συγχωρέσετε ὅλοι σας καὶ ἰδιαίτερα ὁ κ. Ἀρβανίτης, ποὺ μερικοὶ τὸ βρῆκαν χρησιμοποιῶντας τὸν κατάλογό μου. Ἀλλὰ ἀφοῦ τώρα μάθαμε ὅτι παράνομα τὸ εἶχε ἀνεβάσει κάποιος, ἔχω σβήσει τὸ link στὸν κατάλογό μου. Νομίζω ὅτι ἡ ἀδικία θὰ σταματήσῃ τώρα, διότι κοίταξα στὸ http://www.philokalia.org/ καὶ βλέπω ὅτι δὲν ἔχουν κανένα link ἐκεῖ γιὰ τὸ βιβλίο.
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
... κοίταξα στὸ http://www.philokalia.org/ καὶ βλέπω ὅτι δὲν ἔχουν κανένα link ἐκεῖ γιὰ τὸ βιβλίο.

Μπορεί να μην υπάρχει απευθείας link για το βιβλίο, όμως αν κάποιος έχει αποθηκεύσει το link (εγώ το βρήκα από του ιστορικό του browser) συνεχίζει να είναι ενεργό. Άρα υπάρχει στον server του philokalia.org. Πρέπει να επιβεβαιώσουν ότι το κατέβασαν, και να επαληθευθεί κατόπιν.
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Μπορεί να μην υπάρχει απευθείας link για το βιβλίο, όμως αν κάποιος έχει αποθηκεύσει το link (εγώ το βρήκα από του ιστορικό του browser) συνεχίζει να είναι ενεργό. Άρα υπάρχει στον server του philokalia.org. Πρέπει να επιβεβαιώσουν ότι το κατέβασαν, και να επαληθευθεί κατόπιν.

Έχετε δίκιο. Και εγώ που έχω το κατάλογο που είχε ανεβάσει ο πάτερ, έχω το link και δουλεύει!!!
 
Top