Analogion bannerPowered by
analogion.com
Psaltologion (Ψαλτολόγιον)

Επιστροφή   Psaltologion (Ψαλτολόγιον) > Συζητήσεις στα Ελληνικά > Εργασιακά Ψαλτικά > Ζητείται ψάλτης/ψαλτήρι > 2017

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 13-03-17, 22:39
benediktos benediktos is offline
Βενέδικτος Γαρουφαλής

Περιοχή: Αθήνα
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ilias nektarios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ μου, στα νησιά και στα χωριά, μπορείτε να απολαμβάνετε τέτοια φιλοξενία, που ούτε στο όνειρό σας δεν θα την έχετε δει...

Συμφωνώ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη benediktos : 13-03-17 στις 22:43.
4 μέλη είπαν "Ευχαριστούμε benediktos!" για αυτή τη δημοσίευση:
Βασίλης Κιαμηλίδης (14-03-17), domesticus (15-03-17), ilias nektarios (13-03-17), svivaldi (14-03-17)
Παλιά 14-03-17, 01:39
extra extra is offline
Παλαιό Μέλος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marios geladakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωφείλουμε θερμή ευχαριστία άπαντες οι ιεροψάλτες, στον κ. Γεωργούδη, που υπερασπίζεται την ιεροψαλτική αξιοπρέπεια, που διασφαλίζει την ποιότητα της μουσικής, με κίνδυνο την αποπομπή των θέσεών του ( όπως παρατηρήσαμε σε προηγούμενα αναρτημένα θέματα, εδώ μέσα).
Οι παρεμβάσεις του στο ''Ψ'', περιφρουρούν το κύρος της ΒΜ, επαναπροσδιορίζουν τον απωλεσθέντα -εν πολλοίς- ιεροψαλτικό στόχο, επανενώνουν τα διεστώτα, οριοθετούν την σχέση ιερέων - ιεροψαλτών, εμβαθύνουν στην απροσπέλαστη πραγματικότητα, κομίζουν την ειρήνη, ακτινογραφούν καταστάσεις εμφορούμενες απο σήψη και εν γένει αποβαίνουν ως λιμήν σωτηρίας διά τους ενστερνιζομένους αυτάς.
Ευχόμεθα να μην παύσει το χρυσούν πληκτρολόγιό του να ομιλεί.
Αν νομιζετε με τις ειρωνειες προσφερετε κατι θετικο και πουλατε ,,πνευμα κανετε μεγαλο λαθος κυριε που δεν μπορω να σας αποκαλεσω συναδελφο διοτι απο οτι δηλωνετε αλλο ειναι το επαγγελμα σας και αν μου χαλασει καμμια βρυση θα σας προτιμησω !!!Αν σπουδασετε και εσεις μουσικος στην ακαδημια της αγιας Καικιλιας στην Ρωμη δηλ,στην μεγαλυτερη μουσικη σχολη της Ιταλιας τοτε τα ξαναλεμε ,μεχρι τοτε ..ερρωσε και χαιρε εν Κυριω ..αγαπητε!!
Παλιά 14-03-17, 08:04
PANAG PANAG is offline
Παλαιό Μέλος

Περιοχή: Αθηνα αμπελοκηποι
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο benediktos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσείς το εξετάσατε; ο dimitris το εξέτασε;
Συνηθίζεται πάντα να υπάρχουν κάποιοι που να ψέλνουν του αριστερού.
Να ειστε καλά. Μικρός πήγαινα όπου μου λέγανε αφιλοκερδώς. Η κάψα μου να κανω τον ψάλτη... Τώρα όμως υπάρχει και η κρίση. Η αμοιβή δεν θα φθάσει ούτε για ενα τραπέσι Πασχαλινο. Και για τους παντοτε κάποιους που βοηθάνε καλοδεχούμενοι. Μπορούν όμως ; Δεν κανω τον έξυπνο ισως μεγαλωσα....
Το πιό κάτω μέλος είπε "Ευχαριστώ PANAG!" για αυτή τη δημοσίευση:
extra (15-03-17)
Παλιά 14-03-17, 12:50
Το avatar του χρήστη Καλογιάννης Νέστορας
Καλογιάννης Νέστορας Καλογιάννης Νέστορας is offline
ᾌσω τῷ Κυρίῳ ἐν τῇ ζωῇ μου, ψαλῶ τῷ Θεῷ μου ἕως ὑπάρχω.

Περιοχή: ΛΗΜΝΟΣ
Προεπιλογή

Πάντως ένα άτομο που έχει σαν και κύριο βιοποριστικό επάγγελμα , άρα όχι άλλη πηγή εσόδων , που έχει μια οικογένεια , πιστεύεται ότι θα πήγαινε σε ένα νησί ή μια μικρή ενορία στην επαρχία ??? Αν εκτός απο τα 350€ του εξασφάλιζαν τη μεταφορά , τη διαμονή και τη διατροφή για την οικογένειά του είναι καλός μισθός !!!!!
Αν τώρα τα παραπάνω περιλαμβάνονται μέσα στα 350€ τότε με την ακρίβεια που έχει η ζωή θα πρέπει να πληρώσει και από πάνω !!!!!
Εκτός και εάν κάνει κάποιος τις διακοπές του , έχει γνώσεις ψαλτικής και πάρει και ένα χαρτζιλίκι !! Αλλά μιλάμε για την πλειονότητα !!!!
Παλιά 14-03-17, 16:15
marios geladakis marios geladakis is offline
Μέλος

Περιοχή: Αχαρναί Αττικής
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο extra Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν νομιζετε με τις ειρωνειες προσφερετε κατι θετικο και πουλατε ,,πνευμα κανετε μεγαλο λαθος κυριε που δεν μπορω να σας αποκαλεσω συναδελφο διοτι απο οτι δηλωνετε αλλο ειναι το επαγγελμα σας και αν μου χαλασει καμμια βρυση θα σας προτιμησω !!!Αν σπουδασετε και εσεις μουσικος στην ακαδημια της αγιας Καικιλιας στην Ρωμη δηλ,στην μεγαλυτερη μουσικη σχολη της Ιταλιας τοτε τα ξαναλεμε ,μεχρι τοτε ..ερρωσε και χαιρε εν Κυριω ..αγαπητε!!
Δεν αποσκοπώ να εμπλακώ σε λογομαχίες και λεκτικούς ακτιβισμούς, κάτι τέτοιο δεν χαρακτηρίζει σύνεση και σώφρονα νού.
Άλλωστε πως να σταθώ απέναντί σας, ομοιάζω με το σπιτάκι που έχτισε το γουρουνάκι και ο κακός λύκος δι' εμφυσίματος, το γκρέμισε. Ένα εμφύσημα σας με μορφή απηχήματος, σαν αυτά που κάνει ο gou tou pou στο γιουτούμπ θα με ισοπεδώσει.
Παλιά 14-03-17, 22:55
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ. ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ. is offline
Νέο μέλος

Περιοχή: ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Προεπιλογή

Η ΘΕΣΗ ΚΑΛΥΦΘΗΚΕ, ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
9 μέλη είπαν "Ευχαριστούμε ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ.!" για αυτή τη δημοσίευση:
Βασίλης Κιαμηλίδης (14-03-17), Δημήτρης 7 (15-03-17), ακησ (15-03-17), Γιώργος Μ. (15-03-17), dimskrekas (15-03-17), domesticus (15-03-17), ilias nektarios (15-03-17), PANAG (18-03-17), svivaldi (20-03-17)
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές