[Ερώτηση] Το stream copy πως γίνεται;

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Μεταφορά μηνυμάτων από εδώ.

Δοκίμασα να ενώσω το Χερουβικό αλλά δεν γίνεται αυτό με τον άριστο δυνατό τρόπο καθώς έχουν χαθεί bits από τα ενδιάμεσα και αρχίζουν τα επιμέρους κομμάτια του με ελαφρό fade in. Γιατί δε δοκιμάζετε ένα πρόγραμμα σαν το Adobe Audition για να το γράψετε; Έτσι δε θα χωρίζει αυτόματα και δε θα χάνονται στοιχεία.

Παρακάτω η απόπειρα συνένωσης με stream copy, χωρίς δηλαδή επανακωδικοποίηση και, επομένως, έχει μηδενικές απώλειες.
Ευχαριστω κε Γιαννη!
Το αποτελεσμα,ειναι πολυ καλο και ας φαινεται το μονταζ.
Να σας πω,λοιπον,οτι το εχω σκεφτει και εγω να αλλαξω προγραμμα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο αυτο,θα ειναι συμβατο,με το μαγνητοφωνακι και το καλωδιο του υπολογιστη.
Τι εννοω;
Το μαγνητοφωνο(silver crest),καλωδιο και προγραμμα(ΑudioLava 1.0) ηταν ''σετ'' κατα την αγορα που εκανα,Γενικα καλο προγραμμα,αλλα κατι φορες,μου κανει κατι τετοια νουμερα,σαν αυτα που προανεφερα...
Αρα,αυτη η αλλαγη του προγραμματος,θα ειναι συμβατη με τα ''αξεσουαρ'' του αλλου προγραμματος;(silver crest);
Να ρωτησω,αληθεια,το stream copy πως γινεται;
 
Last edited by a moderator:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ευχαριστω κε Γιαννη!
Το αποτελεσμα,ειναι πολυ καλο και ας φαινεται το μονταζ.
Να σας πω,λοιπον,οτι το εχω σκεφτει και εγω να αλλαξω προγραμμα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο αυτο,θα ειναι συμβατο,με το μαγνητοφωνακι και το καλωδιο του υπολογιστη.
Τι εννοω;
Το μαγνητοφωνο(silver crest),καλωδιο και προγραμμα(ΑudioLava 1.0) ηταν ''σετ'' κατα την αγορα που εκανα,Γενικα καλο προγραμμα,αλλα κατι φορες,μου κανει κατι τετοια νουμερα,σαν αυτα που προανεφερα...
Αρα,αυτη η αλλαγη του προγραμματος,θα ειναι συμβατη με τα ''αξεσουαρ'' του αλλου προγραμματος;(silver crest);
Να ρωτησω,αληθεια,το stream copy πως γινεται;
Μην ανησυχείτε, το θέμα είναι να περάσει ο ήχος στον υπολογιστή από την κάρτα ήχου. Από εκεί και πέρα χρησιμοποιείτε όποιο πρόγραμμα θέλετε για να ηχογραφήσετε το σήμα.
Το stream copy γίνεται με κάποια προγράμματα όπως το mp3 splitter και το merge mp3, όπου φορτώνονται τα επιμέρους mp3 και με την επιλογή merge έχει κάνει το νέο αρχείο σε μηδενικό χρόνο.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Μην ανησυχείτε, το θέμα είναι να περάσει ο ήχος στον υπολογιστή από την κάρτα ήχου. Από εκεί και πέρα χρησιμοποιείτε όποιο πρόγραμμα θέλετε για να ηχογραφήσετε το σήμα.
Το stream copy γίνεται με κάποια προγράμματα όπως το mp3 splitter και το merge mp3, όπου φορτώνονται τα επιμέρους mp3 και με την επιλογή merge έχει κάνει το νέο αρχείο σε μηδενικό χρόνο.

Θα το δοκιμασω κε Γιαννη και ελπιζω να μην εχω προβληματα.:(
Ειληκρινα,εχω τοσες πολλες ηχογραφησεις,που δεν ξερω απο που ν'αρχισω για ψηφιοποιηση και ανεβασμα εδω,προς κοινην ωφελειαν.
Ευχαριστω και παλι!:)
 
Top