Τρισάγιον κ Δύναμις ήχος α΄- Γ. Σιαπερόπουλου [ερμηνεία: Δανιήλ Καραμπάσης]

aposto

Παλαιό Μέλος
Ανεβαζω το τρισαγιον κ το δυναμις σε ηχο πρωτο σε συνθεση του Πρωτοψαλτου κ.Γεωργιου Σιαπεροπουλου.
Ψαλλει ο Πρωτοψαλτης Αγιας Αικατερινας Πετραλωνων
Δανιηλ Καραμπασης.
Το κειμενο υπαρχει στο youtube κ μπορει οποιος θελει να το κατεβασει κιολας

 
Last edited by a moderator:

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ανεβαζω το τρισαγιον κ το δυναμις σε ηχο πρωτο σε συνθεση του Πρωτοψαλτου κ.Γεωργιου Σιαπεροπουλου.
Ψαλλει ο Πρωτοψαλτης Αγιας Αικατερινας Πετραλωνων
Δανιηλ Καραμπασης.
Το κειμενο υπαρχει στο youtube κ μπορει οποιος θελει να το κατεβασει κιολας


Aposto...Ευχαριστω για το ανεβασμα εδω.. το μαθημα ανεβηκε στο φορουμ και απο τον κ Λιακο .
Ανεβαζω εδω και το κειμενο!
 

Attachments

  • Τρισαγιον δυναμις Ηχος πρωτος Σιαπεροπουλου Γ..pdf
    111.9 KB · Views: 313

Απολλόδωρος

Νέο μέλος
Ιδού η ζώσα Παράδοση και Διακονία της Μουσικής μας λοιπόν !Σταθερές θέσεις, χωρίς αργολογίες και περιττά στοιχεία... Δοξολογική Υμνολογία που αναπέμπει Ύμνον Τρισάγιον στον Τρισάγιο Θεό και τέρπει ψάλλοντες και Λαό ...Ευχαριστούμε Άρχοντες Γεώργιε και Δανιήλ !!!
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Aposto...Ευχαριστω για το ανεβασμα εδω.. το μαθημα ανεβηκε στο φορουμ και απο τον κ Λιακο .
Ανεβαζω εδω και το κειμενο!

Φορτωμενο είναι λιγάκι....στο Δύναμις κυριως...εν' παση περιπτωσει...καλα το παλεψες φιλε Δανιηλ, εισαι και πολύ ευηχος. Τον ζω να μελετήσεις λιγο και τη σπαθη....με αγαπη παντοτε...Γιαννης. :)
 
Last edited:

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
κ. Καρασταμάτη έχω την εντύπωση πως είναι πολύ ακριβής η εκτέλεση (ειδικά της σπάθης).

Ολοι μας συμφωνα με καποια προσωπικη εντυπωση ξεκιναμε...τις πιο πολλες φορες δεν φτανουμε καν στο θεωρητικο μερος....σεβομαι την εντυπωση σας να ειστε καλα!
 

agionoros_94

Μέλος
...τις πιο πολλες φορες δεν φτανουμε καν στο θεωρητικο μερος...

Αναφέρει ο κυρ Χαρίλαος Ταλιαδώρος (το έχει διατυπώσει προσωπικά και σε μένα):

" Λέω σε 3 διαφορετικούς μαθητές μου, να εκτελέσουν τις χρόες, π.χ. την σπάθη.. Το άκουσμα που ακούω σαν δάσκαλος είναι διαφορετικό (έστω και κατά ελάχιστα το ένα από το άλλο).
Και οι 3 όμως το εκτελούν σωστά ".

Ήθελε να μου δώσει να καταλάβω ότι δεν μπορούν να εφαρμοστούν με ακρίβεια τα μόρια της θεωρίας στη φωνή του καθενός.

Μπορούν να σας το επιβεβαιώσουν και εδώ στο φόρουμ ιεροψάλτες οι οποίοι μαθήτευσαν σε εκείνον.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Αναφέρει ο κυρ Χαρίλαος Ταλιαδώρος (το έχει διατυπώσει προσωπικά και σε μένα):

" Λέω σε 3 διαφορετικούς μαθητές μου, να εκτελέσουν τις χρόες, π.χ. την σπάθη.. Το άκουσμα που ακούω σαν δάσκαλος είναι διαφορετικό (έστω και κατά ελάχιστα το ένα από το άλλο).
Και οι 3 όμως το εκτελούν σωστά ".

Ήθελε να μου δώσει να καταλάβω ότι δεν μπορούν να εφαρμοστούν με ακρίβεια τα μόρια της θεωρίας στη φωνή του καθενός.

Μπορούν να σας το επιβεβαιώσουν και εδώ στο φόρουμ ιεροψάλτες οι οποίοι μαθήτευσαν σε εκείνον.

Σας πιστευω δεν μου χρειαζονται επαληθεύσεις... να ειστε καλα!
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Δεν ειναι σωστο να υπαρχουν αντιπαραθεσεις εδω που ειναι συνθεσεις μελων του φορουμ εστω αν ο κ.Σιαπεροπουλος δεν ειναι εδω πλεονΕυχαριστω ολους για τα σχολια !!!!!!κ.Καρασταματη σας στελνω και εγω την αγαπη μου:eek::eek::eek:
 
Last edited:
Top