Εκφωνήσεις ιερέων

Χαίρεται!
Ξέρει κανείς αν υπάρχουν βιβλία ή κείμενα με τις εκφωνήσεις των ιερέων σε μουσικό σε όλους τους ήχους .Αν γίνεται όποιος έχει να ανεβάσει.(Αυτά που έχει ο Δ'τόμος της Ζωής και η λειτουργία του Καραμάνη τα έχω)
Ευχαριστώ!
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Νομίζω έχουν εκδώσει βιβλία οι μουσικοδιδάσκαλοι κ. Κακουλίδης και κ. Δεβρελής.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής

Attachments

  • BBM010005w.jpg
    61.1 KB · Views: 484
  • as.debr.jpg
    100.2 KB · Views: 502

SARADIS3

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟΣ Ι.Ν. ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΠΡ
Στο βιβλιο της Θειας λειτουργιας του καθ.Αθανασιου Βουρλη θα βρειτε της βασεις των εκφωνησεων των ιερεων.:)
 

live67

Νέο μέλος
Αν έχετε κείμενα ή κάποιο βιβλίο με ιερατικές εκφωνήσεις θα σας ήμουν ευγνώμον.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Υπάρχει και ο Μουσικός Ιερατικός Θυσαυρός του Δ.Σουρλαντζη. οταν μπορέσω θα το ανεβάσω σε pdf.έχω ένα πρόβλημα.έχω τόσα βιβλία και σπιράλ στην βιβλιοθήκη μου αλλά 1.δεν έχω σκάνερ 2.δεν έχω χρόνο για αυτή την εργασία.μακάρι να μπορούσα να ανέβαζα όλα αυτά τα βιβλία προς ωφέλεια των συναδέλφων....βεβαίως η γνώμη μου για τις ιερατικές εκφωνήσεις ειναι οτι όπως και στους ψάλτες το άκουσμα παιζει τέραστιο ρόλο στο να μάθεις σωστά.το βιβλίο απο ''μόνο του'' δεν μπορεί να σε κάνει καλό ψάλτη η παπά αν δεν έχεις καλό δάσκαλο.και πιστεψέ με, ιερείς με μουσική παιδεία και ταλέντο ειναι ελάχιστοι πλέον...
 

basion

Νέο μέλος
Έχει ανέβει αν θυμάμαι καλά στην ιστοσελίδα του Σ.Ι.Χαλκιδικής
 

petrosg

Petros Gonatas
Καλημέρα.

Έχει εκδόσει και ο κος Ηλιόπουλος Δ. ένα σχετικό βιβλίο.
 

boubaras

Νέο μέλος
Ψαχνω τις εκφωνησεις της Μ. Εισοδου κατ'ηχον (Παντων ημων). Εχετε ιδεα που μπορω να το βρω???
Στο βιβλιο του Κακουλιδη δεν υπαρχει!!!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ψαχνω τις εκφωνησεις της Μ. Εισοδου κατ'ηχον (Παντων ημων). Εχετε ιδεα που μπορω να το βρω???
Στο βιβλιο του Κακουλιδη δεν υπαρχει!!!
Στά δύο προηγούμενα, Σουρλαντζῆ καί Μαυρόπουλου, σέ κάποιους ἤχους ὑπάρχουν.
 
Top