«Το όμμα της καρδίας μου» Ήχος Πλ Β' Νικολάου Πρωτοψάλτου Σμύρνης

vazjohn

Βαζούρας Ιωάννης
Αν κάποια απο τα αγαπητά μέλη του forum μπορεί να ανεβάσει το καλοφωνικό ειρμό το "όμμα της καρδίας μου" του Νικολάου πρωτοψάλτου Σμύρνης σε ήχο πλ.β'.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!:)
 

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Από συναυλία που δόθηκε στον Μητροπολιτικό ναό Αγ.Γεωργίου Ναυπλίου στις 4-4-1993.
Ψάλλει τον καλοφωνικό ειρμό "το όμμα της καρδίας μου" σε πλ.β΄του Νικ.Σμύρνης, ο κ.Γιώργος Χατζηχρόνογλου, Άρχων Υμνωδός.
 

Attachments

  • Γ. Χατζηχρόνογλου-Το όμμα (Ν.Σμύρνης-Διασκευή Εμ.Χατζημάρκου)-πλ.β΄- Ναύπλιο 4-4-1993 .mp3
    11.9 MB · Views: 359

Α.K

Απόστολος Γ. Κιουμουρτζής
Επισυνάπτω ένα από τα πιο ποιοτικά και όμορφα κομμάτια της βυζαντινής Μουσικής . Καλοφωνικός Ειρμός -Το Όμμα της καρδίας μου ( Νικολάου Σμύρνης )
 

Attachments

  • Καλοφωνικός Ειρμός-Το όμμα της καρδίας μου .pdf
    243.4 KB · Views: 312
Και σε μουσικό PDF με ενσωματωμένο το ηχητικό της εξαιρετικής ερμηνείας του Πρωτομαΐστορος της ΜΧΕ Μιχαήλ Καλαϊτζή
  • Έγινε συρρίκνωση στα 96Kbps και ελαφρά αποθορυβοποίηση.
  • Για να το ακούσουμε πιέζουμε στην φωτογραφία και επιτρέπουμε την εκτέλεση από το πρόγραμμα ακρόασης.

Καλη ανάγνωση-ακρόαση
ΑΚ

ΥΓ
Ευχαριστίες στο μέλος του Ψ Απόστολο Γ. Κιουμουρτζή για τη δακτυλογράφηση.
Το εξαιρετικό κράτημα είναι μάλλον δικός του αυτοσχεδιασμός ;
 

Attachments

  • Καλοφωνικός Ειρμός-Το όμμα της καρδίας μου MP3.pdf
    10.6 MB · Views: 125
Ας μου επιτραπεί κι εμένα να ανεβάσω εδώ τα παρακάτω:
Πηγη:
 

Attachments

  • Το ομμα της καρδιας μου Νικολαου ΣμυρνηςΔανιηλ.pdf
    786.5 KB · Views: 47
  • Το ομμα της καρδιας μου Νικολαου Σμυρνης, Δανιήλ Καραμπάσης.mp3
    10.6 MB
Βρήκα στο αρχείο μου το μάθημα αυτό, συντετμημένο υπο "Ν.Π." (δεν γνωρίζω το όνομα).
Δεν θυμάμαι απο που το ειχα βρει. Ήταν σε jpg φωτογραφημένο 2 σελίδες οριζόντια.
Το έκοψα σε ξεχωριστες σελίδες, το καθάρισα και το έκανα PDF. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα, ας μας φωτίσει.
 

Attachments

  • To_Omma_tis_Kardias_mou_Plag2_Niko-Smyrnis_Syntm.pdf
    385.1 KB · Views: 31

Γιάννης Μουσελλής19

Φοιτητής Νομικής
Βρήκα στο αρχείο μου το μάθημα αυτό, συντετμημένο υπο "Ν.Π." (δεν γνωρίζω το όνομα).
Δεν θυμάμαι απο που το ειχα βρει. Ήταν σε jpg φωτογραφημένο 2 σελίδες οριζόντια.
Το έκοψα σε ξεχωριστες σελίδες, το καθάρισα και το έκανα PDF. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα, ας μας φωτίσει.
Υπό Νικολάου Παπασάββα.
Ευχαριστούμε πολύ!
 
Top