Μελοποιήσεις Γιάννη Χασανίδη

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Μήπως ξέρετε αν υπάρχουν Χειρόγραφα του κ. Γιάννη Χασανίδη ??????? Ευχαριστώ
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Ευχαριστούμε!

Πρέπει να έχει γράψει και αναστάσιμα θεοτοκία.
Αν έχει κανείς κάτι....
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Μᾶς ἔστειλε τρία α΄ θεοτοκία, τοῦ α΄, πλ. β΄ καί πλ. δ΄ ἤχων.
Καθώς καί ἕνα χερουβικό σέ ἦχο β΄.
Τά ἐπισυνάπτω, εὐχαριστῶν θερμῶς!

 

Attachments

  • THN_PAGKOSMION_DOXAN.pdf
    44.7 KB · Views: 318
  • TIS_MH_MAKARISEI_SE.pdf
    34.5 KB · Views: 231
  • O_BASILEYS_TWN_OYRANWN.pdf
    38.3 KB · Views: 195
  • XEROYBIKON_HXOS_B.pdf
    136.4 KB · Views: 394

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Ευχαριστούμε εγκαρδίως που ακούσατε την επιθυμία μας!

π.Μάξιμε, την ευχή σας, ευχαριστούμε και σας!
 

petros

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστούμε εγκαρδίως που ακούσατε την επιθυμία μας!

π.Μάξιμε, την ευχή σας, ευχαριστούμε και σας!

Πολύ ωραία φωνή ο κ. Χασανίδης, αλλά η σύνθεση...μπάζει (εννοώ από σύνθεση θέσεων)
 

petros

Παλαιό Μέλος
Ενοωντας;

η μουσικές του φράσεις δεν ειναι ολοκληρωμένες,
στο μυαλό μου έχω ένα κοινωνικό του παναγίωτη του χρυσάφη, σε ήχο δεύτερο (έχει αναρτηθεί, αυτό έχω πρόχειρο) που κάνει καταλήξεις στην μεσότητά του. Έχει αρκετές μέσα απο αυτό. Και ο ματθαίος ο βατοπαιδινός ήταν φοβερός στο να γράφει άλλα δεν φημιζότανε για την φωνή του, τα έδεινε (αρκετά απο αυτά) στο Γρηγόριο Πρωτοψάλτη. (αν θυμάμαι καλά, αυτα γράφονται σε ένα βιβλίαράκι με το ψηφιακό cd της μονής βατοπαιδίου).
Δεν σημαίνει όταν είσαι φοβερός ψάλτης ότι και να γράφεις θα είναι εξίσου ωραίο. :D 'Ετσι και αλλιώς...Αρβανίτης είναι μόνο ένας :wink:
(Τώρα μπορούν να βγούν τα μαχαίρια) χα,χα,χα :rolleyes:
 

xelwnas

Παλαιό Μέλος
η μουσικές του φράσεις δεν ειναι ολοκληρωμένες,
στο μυαλό μου έχω ένα κοινωνικό του παναγίωτη του χρυσάφη, σε ήχο δεύτερο (έχει αναρτηθεί, αυτό έχω πρόχειρο) που κάνει καταλήξεις στην μεσότητά του. Έχει αρκετές μέσα απο αυτό. Και ο ματθαίος ο βατοπαιδινός ήταν φοβερός στο να γράφει άλλα δεν φημιζότανε για την φωνή του, τα έδεινε (αρκετά απο αυτά) στο Γρηγόριο Πρωτοψάλτη. (αν θυμάμαι καλά, αυτα γράφονται σε ένα βιβλίαράκι με το ψηφιακό cd της μονής βατοπαιδίου).
Δεν σημαίνει όταν είσαι φοβερός ψάλτης ότι και να γράφεις θα είναι εξίσου ωραίο. :D 'Ετσι και αλλιώς...Αρβανίτης είναι μόνο ένας :wink:
(Τώρα μπορούν να βγούν τα μαχαίρια) χαι,χα,χα :rolleyes:

Κανενα μαχαιρι συντροφε. Απλα οταν λεμε την γνωμη μας για κατι, καλο ειναι να την τεκμηριωνουμε, ειδικα οταν τα σχολια ακολουθουνται απο εκφρασεις του στυλ ''μπαζει''. Γι αυτο ρωταω.

Οσο για τον κ. Αρβανιτη δεν χρειαζεται υπενθυμιση οτι ειναι καταρτισμενος και σοβαρος συνθετης, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και ο μονος...
 
Top