Νικόλαος Αγγελόπουλος. Ετών 15.

Ο Νίκος είναι μαθητής του κ. Γεωργίου Κ. Αγγελινάρα. Έψαλλε κοντά του επί πέντε (5) έτη και στη συνέχεια λόγω της δουλειάς μου συνεχίζει επί του αναλογίου και με βοηθάει στο αριστερό αναλόγιο του Ι.Ν. Παναγίας Φανερωμένης Τρικάλων.
 
Ο Νίκος είναι γιός μου και είναι μαθητής της Α΄Λυκείου. Μαθήτευσε επί πέντε (5) έτη κοντά στον κ. Γεώργιο Κ. Αγγελινάρα (από 22-6-2013 Άρχων Μαΐστωρ της ΜτΧΕ) στη Σάμο και από τον Δεκέμβριο του 2012, ψάλλει μαζί μου στο αριστερό αναλόγιο του Ι. Ν. Παναγίας Φανερωμένης Τρικάλων. Εδώ ψάλλει το Δοξαστικόν του Πάσχα του Πέτρου Λαμπαδαρίου σε ήχο πλ. α΄, την Κυριακή της Σαμαρείτιδος, κατά τη διανομή του αντιδώρου.
 

Attachments

  • ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΗΜΕΡΑ (ΗΧΟΣ ΠΛ Α) (ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ).zip
    1.1 MB · Views: 205
Last edited:

zisis-meps

Μέλος
Το αρχείο ανέβηκε επιτυχώς.
Συγχαρητήρια στον Νικόλαο για την πρόοδο του και την πολύ ωραία απόδοση του ύμνου.

Χαιρετισμοί από Σάμο !
 

Δημήτρης Μαούνης

Παλαιό Μέλος
Ο Νίκος είναι γιός μου και είναι μαθητής της Α΄Λυκείου. Μαθήτευσε επί πέντε (5) έτη κοντά στον κ. Γεώργιο Κ. Αγγελινάρα (από 22-6-2013 Άρχων Μαΐστωρ της ΜτΧΕ) στη Σάμο και από τον Δεκέμβριο του 2012, ψάλλει μαζί μου στο αριστερό αναλόγιο του Ι. Ν. Παναγίας Φανερωμένης Τρικάλων. Εδώ ψάλλει το Δοξαστικόν του Πάσχα του Πέτρου Λαμπαδαρίου σε ήχο πλ. α΄, την Κυριακή της Σαμαρείτιδος, κατά τη διανομή του αντιδώρου.

Συγχαρητήρια στο Νίκο. Και εις ανώτερα.
Έτσι συμβαίνει στις περισσότερες περιπτώσεις. Το μήλο πέφτει κάτω από τη μηλιά.
Βέβαια, εκτός από τον μπαμπά, είχε για πέντε χρόνια και ένα σπουδαίο δάσκαλο και απαιτητικό. Αυτό είναι μεγάλη παρακαταθήκη και επιβάλλεται να τη διατηρήσει για πάντα.
 
θερμά συγχαρητήρια στο Νικολάκη μας. Παναγιώτη να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς. Νιώθουμε υπερήφανοι που ένα παιδάκι ξεκίνησε τα μαθήματα της Βυζαντινής μουσικής από τη Σάμο και υπό την καθοδήγηση του κ. Γ. Αγγελινάρα Άρχοντος Μαΐστορος της ΜΤΧΕ, και έχει φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο. Το μέλλον του προοιωνίζεται λαμπρόν.
 
Την Κυριακή 14 Ιουλίου 2013 έξαλλε στο αριστερό αναλόγιο του Ι. Ν. Αγίου Θεοδώρου Σάμου, έχοντας απέναντί του στο δεξιό αναλόγιο τον Πρωτοψάλτη του ναού Χρίστο Λάνδρο, τον Λαμπαδάριο του ναού που πήγε δεξιά Μάριο Αριστείδου και τον Άρχων Μαΐστορα της ΜτΧΕ Κύριο Γεώργιο Αγγελινάρα. Εγώ βέβαια σαν πατέρας του καμάρωνα δίπλα του και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, που είναι τονωτικές ενέσεις πιστεύω για ένα παιδί 15 ετών!
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Προσυπογράφω τα μηνύματα του κ. Δημήτρη Μαούνη, και του κουμπάρου μου Κώστα Γιαννούτσου.
Το μέλλον προοιωνίζεται λαμπρό για τον συνονόματο!!!
Συγχαρητήρια από έναν ακόμη Σαμιώτη, (τον ... υπάρχοντα!:wink:) που όταν ακούει για τη Σάμο, ... φλιτουράει η ψ'χή τ'...!!!:D
 
Top