Ύμνοι Πεντηκοσταρίου

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Προς κοινήν των απανταχού μουσικοφίλων (Κπόλεως ή μη) ωφέλειαν και τέρψιν, επισυνάπτω 11 εκλεκτές ηχογραφήσεις ύμνων Πεντηκοσταρίου από τον Δημοσθένη Παϊκόπουλο.
 

Attachments

  • 1_Anastaseos_Hmera_Paikop.mp3
    1.6 MB · Views: 207
  • 2_Orthrisomen_Paikop.mp3
    1.3 MB · Views: 159
  • 3_O_Paidas_Paikop.mp3
    1.7 MB · Views: 161
  • 4_O_Angelos_eboa_Paikop.mp3
    1.4 MB · Views: 175
  • 5_Fotizou_Paikop.mp3
    1.8 MB · Views: 164
  • 6_Pasxa_Ieron_Paikop.mp3
    2.6 MB · Views: 209
  • 7_Doxa_Anastaseos_Paikop.mp3
    4.4 MB · Views: 215
  • 8_Koinoniko_SomaChristou_Paikop.mp3
    5.5 MB · Views: 184
  • 9_Anevi_o_Iesous_Paikop.mp3
    6.9 MB · Views: 190
  • 10_Doxa_KyrieTonParalyton_Paikop.mp3
    4.9 MB · Views: 165
  • 11_Doxa_TisLalisei_Paikop.mp3
    4.9 MB · Views: 176

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Προς κοινήν των απανταχού μουσικοφίλων (Κπόλεως ή μη) ωφέλειαν και τέρψιν, επισυνάπτω 11 εκλεκτές ηχογραφήσεις ύμνων Πεντηκοσταρίου από τον Δημοσθένη Παϊκόπουλο.

Παρα πολύ καλός ο κ. Παϊκόπουλος ,και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι ο τελευταίος των κων/πολιτών μεγάλων ψαλτών με το γνήσιο Κων/πολίτικο ύφος άξιος διάδοχος του Αρχοντα Π.Μ.Χ.Ε Θρασύβουλου Στανίτσα.
Γεώργιος Παλιουρας
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
κ. Πάλιουρα,
απέφυγα εσκεμμένα να διατυπώσω αξιολογική κρίση για το πρόσωπο, το ήθος και το ύφος του κ. Παϊκοπούλου, καθότι τυγχάνω μαθητής και στενός του συνεργάτης επί δεκαετίαν. Η γνώμη μου, λοιπόν, θα μπορούσε να κριθεί ως (άκρως) υποκειμενική.
Συμφωνώ και επαυξάνω σχετικά με το ανωτέρω σχόλιό σας.
ΔΖ
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
κ. Πάλιουρα,
απέφυγα εσκεμμένα να διατυπώσω αξιολογική κρίση για το πρόσωπο, το ήθος και το ύφος του κ. Παϊκοπούλου, καθότι τυγχάνω μαθητής και στενός του συνεργάτης επί δεκαετίαν. Η γνώμη μου, λοιπόν, θα μπορούσε να κριθεί ως (άκρως) υποκειμενική.
Συμφωνώ και επαυξάνω σχετικά με το ανωτέρω σχόλιό σας.

ΔΖ

κ.Ζαγγανά δεν ξέρω αν είσαστε και εσείς μέλος της χορωδίας,όταν είχε έρθει περυσι ,την παραμονή του Αγίου Κων/νου στον ομώνυμο ιερό Ναό στην Ν. Μαγνησία Λαμίας. Η χορωδία έψαλλε θαυμάσια και ο ίδιος ο κ. Παικόπουλος,ηχογράφησα σχεδον όλη την ακολουθία με mp3 η ποιότητα του ήχου δεν είναι και τόσο καλή επειδή ήμουνα μακρυά και είχε φασαρία απο τον κόσμο.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Προς κοινήν των απανταχού μουσικοφίλων (Κπόλεως ή μη) ωφέλειαν και τέρψιν, επισυνάπτω 11 εκλεκτές ηχογραφήσεις ύμνων Πεντηκοσταρίου από τον Δημοσθένη Παϊκόπουλο.

Κυριε Ζαγκανα Ευχαριστουμε πολυ . Για τον Αρχωντα κυρ Δημοσθενη , τα λογια ειναι περιττα .
 
Top