[Ψάχνω] Η Μονή Κρυπτοφέρης και η μουσική της - Lorenzo Tardo

Χριστός Ανέστη!
Ένας γνωστός μου, μου ζήτησε να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για ένα άρθρο του Γ. Στάθη που με τίτλο: "Η Μονή Κρυπτοφέρης και η μουσική της" (στο περίπου ο τίτλος) και αν υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή να το ανεβάσει.

Επίσης μου ζήτησε να ρωτήσω αν έχει κανείς κείμενα σχετικά με το Latica Melourgia και τον Lorenzo Tardo.
 
Χριστός Ανέστη!
Ένας γνωστός μου, μου ζήτησε να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για ένα άρθρο του Γ. Στάθη που με τίτλο: "Η Μονή Κρυπτοφέρης και η μουσική της" (στο περίπου ο τίτλος) και αν υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή να το ανεβάσει.

Επίσης μου ζήτησε να ρωτήσω αν έχει κανείς κείμενα σχετικά με το Latica Melourgia και τον Lorenzo Tardo.

Το Lantica Melurgia του Tardo το είδα στην φιλοσοφική σχολή του ΑΠΘ στο σπουδαστήριο 208 αν θυμάμαι καλα, μπορεί να το τσεκάρει στο lib.auth.gr. Όσο για την μουσική της κρυπτοφερρης, εκτός από το άρθρο του Στάθη, έχω στα χέρια μου ένα πολυ αξιόλογο διπλό ψηφιακό δίσκο με τίτλο Byzantium in Rome με ηχογραφημένα μέλη απο τους κώδικες της Κάτω Ιταλίας, ανάμεσα στα οποία και αρκετά της Κρυπτοφερρης, με υπεύθυνο και συντονιστή τον Διδάκτορα Ιωάννη Αρβανίτη. Στο ένθετο του διςκου επιςης μπορεί να βρει και αρκετές πληροφορίες για το θέμα αυτο
 

extra

Παλαιό Μέλος
Χριστός Ανέστη!
Ένας γνωστός μου, μου ζήτησε να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για ένα άρθρο του Γ. Στάθη που με τίτλο: "Η Μονή Κρυπτοφέρης και η μουσική της" (στο περίπου ο τίτλος) και αν υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή να το ανεβάσει.

Επίσης μου ζήτησε να ρωτήσω αν έχει κανείς κείμενα σχετικά με το Latica Melourgia και τον Lorenzo Tardo.

Αγαπητέ μου τα έχω εγώ γιατί είμαι ο επίτιμος πρωτοψάλτης της μονής της Κρυπτοφέρρης διότι διετέλεσα πρωτοψάλτης της ελληνορρύθμου καθολικής εξαρχίας Αθηνών επί 17 συναπτά έτη(που τόσο κατηγορήθηκα από ορισμένους συναδέλφους εδώ μέσα) ,άν θέλεις στείλε μου μήνυμα να έρθεις να σου τα δώσω και τα φωτοτυπίσεις με μεγάλη ευχαρίστηση.
Βασίλειος Γεωργούδης πρωτοψάλτης σολιστ της ΕΡΤ καθηγητής μουσικής
 

extra

Παλαιό Μέλος
Χριστός Ανέστη!
Ένας γνωστός μου, μου ζήτησε να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για ένα άρθρο του Γ. Στάθη που με τίτλο: "Η Μονή Κρυπτοφέρης και η μουσική της" (στο περίπου ο τίτλος) και αν υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή να το ανεβάσει.

Επίσης μου ζήτησε να ρωτήσω αν έχει κανείς κείμενα σχετικά με το Latica Melourgia και τον Lorenzo Tardo.

Ξεχασα να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις ιταλικά διότι αν δεν γνωρίζεις πως θα τα διαβάσεις;
 
Top