Κόντης Γρηγόριος - Άξιον Εστίν πλ. τετάρτου Πρίγγου

Καλησπέρα φίλοι μου και χρόνια πολλά. Επισυνάπτω αποσπάσματα από την σημερινή Αρχιερατική Θεία Λειτουργία που έγινε στον ιερό Ναό Κων/νου & Ελένης. Ψάλλει ο Πρωτοψάλτης του Ναού και δάσκαλός μου Γρηγόριος Κόντης ενώ εγώ έψαλλα τον απόστολο.:wink:
Αξίζει ιδιαίτερα, να ακούσετε το άξιον εστίν του Άρχοντα Πρίγγου σε πλάγιο τέταρτο επτάφωνο.
 

Attachments

  • Δύναμις Σίμωνος Αβαγιανού-Άγιος ο Θεός.mp3
    3 MB · Views: 40
  • apostolos.mp3
    6 MB · Views: 24
  • Άξιον Εστίν Πρίγγου.mp3
    4.3 MB · Views: 70

b_logger

Νέο μέλος
Είναι πρώτος ο Γρηγόρης. Μπράβο βρε arhon. Αν έχεις και χερουβικό και δοξολογία μη τα κρατάς μόνο για σένα.
Το δύναμις δε το άκουσα. Πρέπει να είναι κομμένο. Όσο κι αν προσπάθησα δε κατάφερα να το ακούσω ολόκληρο. Για κοίταξέ το και αν μπορείς ανέβασέ το πάλι.
 
Είναι πρώτος ο Γρηγόρης. Μπράβο βρε arhon. Αν έχεις και χερουβικό και δοξολογία μη τα κρατάς μόνο για σένα.
Το δύναμις δε το άκουσα. Πρέπει να είναι κομμένο. Όσο κι αν προσπάθησα δε κατάφερα να το ακούσω ολόκληρο. Για κοίταξέ το και αν μπορείς ανέβασέ το πάλι.
Φίλε b logger καταρχήν χαίρομαι που σου άρεσαν τα ακούσματα. Τώρα για τα υπόλοιπα της ηχογράφησης έχω να πω τα εξής: τη δοξολογία δεν την έχω ηχογραφήσει. Το υπόλοιπο δύναμις και το χερουβικό υπάρχουν αλλά δεν ψάλλει ο δάσκαλος, γιατί τα παραχώρησε (!) σε κάποιον βοηθό ψάλτη του οποίου δεν έχω την άδεια να τα ανεβάσω.
Από την χθεσινή ακολουθία, έχω τον δάσκαλο να ψάλλει σε όσα ανέβασα.
Αν θέλεις επιπλέον....έχω πάρα πολύ υλικό για να ανεβάσω τόσο από ιδιωτικές ηχογραφήσεις, όσο και από το ναό όπου ψάλλει!!!!
 
Top