Γενέθλια Νικολάου Γιάννου!

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Θα ήθελα να εκφράσω και δημόσια τις ευχές μου επί τη γενεθλίω εορτή του...Νικολάκη Γιάννου (κατά την προσφιλή έκφραση του Άρχοντος Στανίτσα).

Η (μα)θητεία του στον αείμνηστο Θράσο (με τον οποίο συνεργάστηκε για την έκδοση του "Μουσικού Τριωδίου"), ο σεβασμός και η "εμβάπτισή" του στην παράδοση και η σπάνια μουσική του αντίληψη σε συνδυασμό με την πηγαία μετριοφροσύνη και το αυθόρμητο χιούμορ του μάς διδάσκουν όλους εντός και εκτός του φόρουμ. Του είμεθα ευγνώμονες και τον πολυχρονίζουμε εκ μέσης καρδίας !


ΥΓ. Περιμένουμε και αντίστοιχο (=πλουσιοπάροχο:D) "κέρασμα"! Τινές φημίζονται για την "καλή απληστία" τους..:wink:
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Θα ήθελα να εκφράσω και δημόσια τις ευχές μου επί τη γενεθλίω εορτή του...Νικολάκη Γιάννου (κατά την προσφιλή έκφραση του Άρχοντος Στανίτσα).
ΥΓ. Περιμένουμε και αντίστοιχο (=πλουσιοπάροχο:D) "κέρασμα"! Τινές φημίζονται για την "καλή απληστία" τους..:wink:

Φέρτε ένα μανουάλι να βάλουμε 64 κεριά, ένα ... πιστολάκι μαλλιών να τα σβύσω, να μου πείτε τα τραγουδάκια (Να ζήσεις Νικολάκη και χρόνια πολλά... και το Happy birthday to you) και μετά ... το κέρασμα!:D:D
Εκτός κι αν κάνουμε το λογ/σμό α-λα Παπα-Τσούμαρη που όταν τον ρωτούσαν για την ηλικία του, έλεγε: Αριθμητική ξέρεις; οχτώ και τρία πόσο κάνουνε;
Έντεκα!
Τόσο είμαι!:D:D:D
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Φέρτε ένα μανουάλι να βάλουμε 64 κεριά, ένα ... πιστολάκι μαλλιών να τα σβύσω, να μου πείτε τα τραγουδάκια (Να ζήσεις Νικολάκη και χρόνια πολλά... και το Happy birthday to you) και μετά ... το κέρασμα!:D:D
Εκτός κι αν κάνουμε το λογ/σμό α-λα Παπα-Τσούμαρη που όταν τον ρωτούσαν για την ηλικία του, έλεγε: Αριθμητική ξέρεις; οχτώ και τρία πόσο κάνουνε;
Έντεκα!
Τόσο είμαι!:D:D:D

Χρόνια πολλά! Υγεία, χιούμορ και μεράκι όπως μέχρι σήμερα. Καλή συνέχεια, φίλτατε δάσκαλε, Νίκο!

Δ.
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Φέρτε ένα μανουάλι να βάλουμε 64 κεριά, ένα ... πιστολάκι μαλλιών να τα σβύσω,

Που να φτάσει ένα μανουάλι;:eek: Καλύτερα σε άμμο θαλάσσης..να φυσήξει "πνοή βιαία" (με χρώμα)!:D:D

να μου πείτε τα τραγουδάκια (Να ζήσεις Νικολάκη και χρόνια πολλά... και το Happy birthday to you) και μετά ... το κέρασμα!:D:D

Το Joyeux anniversaire δε σας κάνει; :rolleyes:

Εκτός κι αν κάνουμε το λογ/σμό α-λα Παπα-Τσούμαρη που όταν τον ρωτούσαν για την ηλικία του, έλεγε: Αριθμητική ξέρεις; οχτώ και τρία πόσο κάνουνε; Έντεκα! Τόσο είμαι!:D:D:D

"Έλληνες αεί παίδες εισίν"!!
 
Πολύχρονος κύριε Νίκο..Να ζείτε με υγεία και ευτυχία..:)
Να μην πάψετε ποτέ να δημιουργείτε και να προσφέρετε στην υμνολογία..
Σας περιμένουμε στη Σάμο..:rolleyes:
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Χρονια πολλα και καλα, και με κερασμα -αν και λιγο γελοιο-, μια και ο Δημητρης ανεφερε χρωμα!!! (καπου αλλου το ειχα βρει αλλα δεν μπορω να θυμηθω που!) :D
 

Attachments

  • Happy B'day.mp3
    1.2 MB · Views: 34

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Χρονια πολλα και καλα, και με κερασμα -ΠΟΛΥ ΕΥΘΥΜΟ και χρωματιστό!, μια και ο Δημητρης ανεφερε χρωμα!!! (καπου αλλου το ειχα βρει αλλα δεν μπορω να θυμηθω που!) :D

Δεν μπορώ να συνέλθω! Γελάω, κι όσο το σκέφτομαι δεν μπορώ να σταματήσω το γέλιο! (Να το γράψω με Βυζαντινές νότες;):D:D:D
Πολύ το φχαριστήθηκα φίλε Γιάννη,
Νά 'σαι πάντα καλά!
ΝΓ
 
Top