[Ψάχνω] Αυτόμελο «Ποίοις ευφημιών» 'Ηχος Β'

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Αγαπητοί φίλοι, μου ζήτησαν πρόσφατα ηχογράφηση του αυτομέλου «Ποίοις ευφημιών» όπως το ψάλλουν στο Άγιον Όρος. Το αργό το έχω. Το (αργο)σύντομο υπάρχει κάπου εύκαιρο; Από μια γρήγορη έρευνα στο φόρουμ δεν το βρήκα. Και άλλες εκτελέσεις του (αργο)συντόμου μέλους ευπρόσδεκτες καθώς το αυτόμελο αυτό παρουσιάζει αρκετές παραλλαγές και ενδιαφέρον. Ευχαριστώ πολύ.
 
...και από δική μου εκτέλεση για σένα Δημήτρη και τους υπόλοιπους φίλους από Αυστραλία ...
 

Attachments

  • ποίοις ευφημιών.wav
    24.1 MB · Views: 113
Last edited:

Λιάκος Η

Μέλος
Από την πανήγυρη της Ι.Μ. Καρακάλλου του 2004.Μόνο που δεν ξέρω αν είναι αυτό που θέλετε.
 

Attachments

  • Ποιοις Ευφημιών.mp3
    4.2 MB · Views: 216
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Το Καρακαλλινό είναι αυτό που θεωρούσα σαν «αργό». Το αργοσύντομο εννοώ κάτι σαν αυτό που υπάρχει στον Μουσικό Πανδέκτη της Ζωής (τ. 3), παρόμοιο με την εκτέλεση του Αποστόλου (ευχαριστώ) αλλά με διαφορές. Μπορεί κανείς που προλαβαίνει να κάνει μια μικρή συλλογή των μουσικών κειμένων του αυτομέλου αυτού στη ανάλογη ενότητα και να τα συνδέσει από εδώ;. Ότι άλλα ηχητικά μπορούν να βρεθούν, ιδιαίτερα από Αγιορείτες, θα είμαι ευγνώμων.

ΥΓ. Απόστολε, μάθε να μετατρέπεις τα wav σε mp3. Θα διευκολυνθείς και εσύ που τα ανεβάζεις και όσοι τα κατεβάζουν. Να είσαι καλά.
 

Λιάκος Η

Μέλος
ΥΓ. Απόστολε, μάθε να μετατρέπεις τα wav σε mp3. Θα διευκολυνθείς και εσύ που τα ανεβάζεις και όσοι τα κατεβάζουν. Να είσαι καλά.

Σκέφτηκα να το μετατρέψω ,ελπίζοντας να μη δημιουργώ πρόβλημα.
 

Attachments

  • ποίοις ευφημιών KALPAKIDHS.mp3
    2.2 MB · Views: 93
Top