Σε υμνούμεν πλάγιος α΄

giannis m.

Μέλος
Παραθέτω ένα "σε υμνουμεν ", που μόλις έγραψα. Παρακαλώ την επιεικια σας στα ορθογραφικά λάθη που σίγουρα θα υπάρχουν, γιατί είμαι 16 ετών και τώρα μαθαίνω. Όλες οι παρατηρήσεις σας είναι δεκτές και θα με κάνουν καλύτερο.Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να το ηχογραφήσει και να το ανεβάσει, για να το ακούσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Attachments

  • 20151113_115818.jpg
    20151113_115818.jpg
    470.7 KB · Views: 48

andreasgon

Παλαιό Μέλος
Πολύ όμορφο, και μελωδικότατο, ένα μεγάλο μπράβο.
Ανέβασε και άλλα. Π.χ το "Άξιον Εστί".
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Λάθος 1. είναι σκοτεινό και δεν φαίνεται...
Λάθος 2. είναι ... ξαπλωμένο και δεν διαβάζεται...:D
Επηρεασμένος από το ομόηχο του Κανελλίδου έπρεπε να είχες ιδεί πώς είναι γραμμένο και να μιμηθείς τη γραφή του...
Όπως βλέπεις, μετά την ανόρθωση και φωταγώγησή του οι μαρτυρίες χαμήλωσαν λίγο και μπήκαν εναρμόνιες φθορές στους φθόγγους ΖΩ και ΓΑ...
Και το σημαντικότερο δια στόματος Θρασυβούλου Στανίτσα όταν είδε χειρόγραφό μου σε μικρή ηλικία....
«Γράφε, και βάζε τα σε ένα συρτάρι για να τα δεις ξανά, αφού περάσει αρκετός καιρός... Θα τα δεις με άλλο μάτι».
Δεν τα γράφω αυτά για να σε απογοητεύσω, αντίθετα, εμείς οι μεγάλοι (σε ηλικία) πρέπει να ενθαρρύνουμε εσάς τους νέους γιατί εσείς είστε το μέλλον της Μουσικής μας.
 

Attachments

  • SE YMNOYMEN.png
    SE YMNOYMEN.png
    851.2 KB · Views: 26

giannis m.

Μέλος
Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν έχω γράψει" Άξιον εστί", αλλά όταν γράψω θα το ανεβάσω.
 

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Έκανα κι εγώ μια προσπάθεια καθαρισμού του κειμένου στο μεταξύ, αλλά με πρόλαβε ο κ. Γιάννου. Μια που το ζήτησες, για να προσφέρω κι εγώ κάτι επιπλέον, έκανα και μια πολύ πρόχειρη ηχογράφηση (όπως καθόμουν μπροστά στον υπολογιστή με τον γιο μου να σκαρφαλώνει πάνω μου) συνοδεία ισοκρατήματος εξ ανδροϊδούς εξυπνο-τηλεφώνου. Ελπίζω κάποιο καλλίφωνο μέλος του Ψαλτολογίου να ανεβάσει μια καλύτερη απόδοση.

Μπράβο, Γιάννη, συνέχισε έτσι ... Και μια που βλέπω "Κάλυμνος", ο δάσκαλός σου είναι ο κ. Γεώργιος Χατζηθεοδώρου;
 

Attachments

  • Σε υμνούμεν - ήχος πλ α - 16χρονου Ιωάννου Μουσελλή.pdf
    26.1 KB · Views: 82
  • Σε υμνούμεν - ήχος πλ α - 16χρονου Ιωάννου Μουσελλή.mp3
    607.9 KB · Views: 52

giannis m.

Μέλος
Σας ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σας. Δεν είναι ο κύριος Χατζηθεοδωρου ο δάσκαλός μου.
 

Δημήτρης Μαούνης

Παλαιό Μέλος
Σας ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σας. Δεν είναι ο κύριος Χατζηθεοδωρου ο δάσκαλός μου.

Κατ΄αρχήν συγχαρητήρια για την πολύ καλή προσπάθειά σου. Είσαι σε καλό δρόμο.
Σου ευχόμεθα και καλή μουσική σταδιοδρομία.
Αφού δεν έχεις δάσκαλο τον κ. Χατζηθεοδώρου, τότε μήπως έχεις το φίλο μου τον Ποσειδώνα;
Να σε έχει ο Θεός καλά.
 
Top