Μην γράφετε όλο κεφαλαία!

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Παρά τους σχετικούς κανόνες μερικά μέλη (νέα κυρίως) γράφουν μηνύματα με όλο κεφαλαία. Πιστεύω οτι δεν είναι δική μου ιδιοτροπία να τα βρίσκω ακαλαίσθητα και αταίριαστα με τα υπόλοιπα μηνύματα. Παρακαλώ πολύ όλους όσους το κάνουν να γράφετε τα μηνύματά σας με κεφαλαία και μικρά γράμματα κανονικά και να επεξεργαστείτε παλαιότερα μηνύματά σας αν μπορείτε. Ευχαριστώ.
 
Δεν γνώριζα ότι δεν επιτρέπεται να γράφουμε μόνο κεφαλαία, αν και διάβασα τους όρους μου διέφυγε μάλλον. Επίσης τα νέα μέλη ψαχνόμαστε πολύ που και πως θα στείλουμε μήνυμα ή γρήγορη απάντηση, όταν δεν ασχολείσαι πολύ με το pc. Θα μπορούσε να φτιαχτεί μια σελίδα με κατατοπιστικά στοιχεία. Ας το έχετε υπ' όψη σας. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Δεν γνώριζα ότι δεν επιτρέπεται να γράφουμε μόνο κεφαλαία, αν και διάβασα τους όρους μου διέφυγε μάλλον. Επίσης τα νέα μέλη ψαχνόμαστε πολύ που και πως θα στείλουμε μήνυμα ή γρήγορη απάντηση, όταν δεν ασχολείσαι πολύ με το pc. Θα μπορούσε να φτιαχτεί μια σελίδα με κατατοπιστικά στοιχεία. Ας το έχετε υπ' όψη σας. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Θα βρεις πολλές πληροφορίες εδώ:

Οδηγίες χρήσης και ερωτήσεις

Για ό,τι άλλο θέλεις, ρώτα.
 
Παρά τους σχετικούς κανόνες μερικά μέλη (νέα κυρίως) γράφουν μηνύματα με όλο κεφαλαία. Πιστεύω οτι δεν είναι δική μου ιδιοτροπία να τα βρίσκω ακαλαίσθητα και αταίριαστα με τα υπόλοιπα μηνύματα. Παρακαλώ πολύ όλους όσους το κάνουν να γράφετε τα μηνύματά σας με κεφαλαία και μικρά γράμματα κανονικά και να επεξεργαστείτε παλαιότερα μηνύματά σας αν μπορείτε. Ευχαριστώ.

Προφανως έγινε εκ παραδρομής.Δε χρειάζεται να το κάνουμε θέμα.
 
Ευχαριστω Π. Μαξιμε για την υπενθυμηση. Εγραψα σε κεφαλαια διοτι καποιο προβλημα στο κομπιουτερ, εξαφανισε τον τονο απο την συγκεκριμενη θεση στο πληκτρολογιο και ειναι ο λογος που αναγκαστηκα να γραψω με κεφαλαια.
Ευχαριστω για την υπενθυμηση. Νικος Πετριδης
 

nikolas99

New member
Με συγχωρείτε. Πρόκειται για δικό μου λάθος. Δεν είχα υπόψιν αυτό το κανόνα και έγραφα κεφαλαία για ευκολία. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
 

gdalagelis

Νέο μέλος
Στις αγγλόφωνες χώρες τουλάχιστον η χρήση κεφαλαίων σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κ.λπ. συνήθως σημαίνει ότι είσαι αναστατωμένος και και φωνάζεις δυνατά.
Eίναι το ίδιο στην Ελλάδα;
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Στις αγγλόφωνες χώρες τουλάχιστον η χρήση κεφαλαίων σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κ.λπ. συνήθως σημαίνει ότι είσαι αναστατωμένος και και φωνάζεις δυνατά.
Eίναι το ίδιο στην Ελλάδα;
Αν καὶ «κατὰ τῶν τοιούτων οὐκ ἐστιν νόμος» ἐν πολλοῖς ἰσχύει τὸ ἴδιο.
 
Top