Σύγχρονο Θεωρητικό της Βυζαντινής Μουσικής (έκδοση Ι.Μ. Σπαρμού)

Νέο Θεωρητικό από την ιερά μονή Αγίας Τριάδος Σπαρμού Ολύμπου.
Συγγραφέας: Γεώργιος Καραγιαννάκης.
Επιμελητής: Πάρης Γκούνας.
Τιμή 9€.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    75.8 KB · Views: 343
  • 2.jpg
    2.jpg
    98.7 KB · Views: 282
  • 3.jpg
    3.jpg
    184.2 KB · Views: 294
  • 20.jpg
    20.jpg
    116.9 KB · Views: 406
  • 25.jpg
    25.jpg
    145.4 KB · Views: 317
  • 42.jpg
    42.jpg
    119.8 KB · Views: 428
  • 70.jpg
    70.jpg
    112.8 KB · Views: 340
  • 109.jpg
    109.jpg
    119.3 KB · Views: 280
  • 111.jpg
    111.jpg
    96.9 KB · Views: 261
  • 114.jpg
    114.jpg
    108.2 KB · Views: 276
  • 124.jpg
    124.jpg
    117 KB · Views: 295
  • 134.jpg
    134.jpg
    101.2 KB · Views: 348
  • 135.jpg
    135.jpg
    59.9 KB · Views: 294

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Συγχαρητήρια!
Τι τρόποι υπάρχουν να το προμηθευτεί κανείς; Λογικά στο μοναστήρι θα το έχουν, αλλά εκτός από εκεί, υπάρχει κάποια σελίδα μέσα από την οποία να μπορεί κανείς να το παραγγείλει; θα ήταν πολύ εξυπηρετικό αν υπήρχε και λόγω της ιδιαίτερα προσιτής αν όχι εντελώς χαμηλής τιμής του ίσως πολλοί να το προτιμήσουν.
το έχουν κάποια συγκεκριμένα βιβλιοπωλεία;
Απ ότι βλέπω από τα περιεχόμενα είναι γύρω στις 132 σελίδες. Έτσι;
Θα μπορούσες να μας δώσεις και μια εξωτερική εικόνα του βιβλίου αλλά και γενικότερα είναι κάπως εξαιρετικά λιτή η παρουσίαση ενός ΔΙΚΟΥ σου θεωρητικού. Δε βγάζει κανείς κάθε μέρα θεωρητικά, γι αυτό θα ήταν και για σένα αλλά και για μας βοηθητικό να προέβαινες σε μια κάπως πιο αναλυτική παρουσίαση.
 

Νενανώ

Ειρήνη Ραφαηλίδη
Κύριε Γιώργο, συγχαρητήρια κι από μένα. Δεν είναι εύκολο να βρεθεί ένα πλήρες θεωρητικό και αρκετά επεξηγηματικό, όπως φαίνεται να είναι το δικό σας. Θα ήθελα κι εγώ να μάθω πώς μπορεί να το προμηθευτεί κανείς. Μπορούν να το στείλουν από το μοναστήρι με αντικαταβολή; Ευχαριστούμε, καλή συνέχεια!
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Αν προσέξατε στο βίντεο με την παρουσίαση του εν λόγω θεωρητικού,η κεντρική διάθεση αυτού γίνεται από το βιβλιοπωλείο ''ΛΥΔΙΑ'' -Καμβουνίων 1 -πλ. Ιπποδρομίου -τηλ. 2310237412-Θεσ/νίκη.
 
Αν προσέξατε στο βίντεο με την παρουσίαση του εν λόγω θεωρητικού,η κεντρική διάθεση αυτού γίνεται από το βιβλιοπωλείο ''ΛΥΔΙΑ'' -Καμβουνίων 1 -πλ. Ιπποδρομίου -τηλ. 2310237412-Θεσ/νίκη.

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
Εδώ το εν λόγω βίντεο με την παρουσίαση του βιβλίου.
 
Κύριε Καραγιαννάκη, Δάσκαλε,

Η υπέροχη έκδοση του βιβλίου σας, η μελωδική φωνή σας καθώς κι εσείς ως παρουσία με αξίες μάς καθοδηγείτε με αγάπη και πολλή υπομονή στο δύσβατο αλλά θεάρεστο μονοπάτι της Βυζαντινής Μουσικής. Δεν είναι ένα απλό μάθημα η Βυζαντινή Μουσική αλλά μάθημα ζωής και πνευματικής πορείας για μένα και μέσω του παρόντος θα ήθελα να σας εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου για την πολύτιμη βοήθειά σας.

Σας ευχαριστώ από καρδιά.
 

akotsio

Θάνος Κ.
Το προμηθεύτηκα χθες με σκοπό να το δωρίσω σε μαθητή μου! Τελικά θα το κρατήσω εγώ και θα αγοράσω άλλο για τον μαθητή μου...
Εξαιρετική δουλειά, λύνει την όποια απορία των μαθητών, αλλά και εύχρηστο "εγχειρίδιο" ακόμη και για εμάς τους "παλαιότερους".
Συγχαρητήρια κύριε Καραγιαννάκη
 
Last edited:
Με το θέλημα του Θεού και με τις ευλογίες των Σπαρμιωτών πατέρων, προχωρήσαμε εδώ και λίγο καιρό στη 2η έκδοση του θεωρητικού.
Η ανταπόκριση του κοινού είναι μεγάλη και τους ευχαριστούμε όλους πάρα πολύ.
Αλλαγές έχουν γίνει ελάχιστες και αφορούν ορθογραφία κειμένου και στοίχιση σχεδίων.
Η τιμή παραμένει φυσικά στα 9€.
Ευχαριστούμε επίσης τον δημιουργό του προγράμματος "ΜΚ" κ. Δημήτρη Παπαδόπουλο για την άμεση ανταπόκριση σε όλες τις ερωτήσεις μας.
 

Attachments

  • Εικόνα.jpg
    331.5 KB · Views: 123
  • Εικόνα2.jpg
    235.6 KB · Views: 103
Last edited:

papline

Παλαιό Μέλος
Συγχαρητήρια κ. Καραγιαννάκη, εξαιρετικό έργο, σωστά οργανωμένο, χρήσιμο σε όλους μας και σε τιμή δώρου αφού η έγχρωμη εκτύπωση κοστίζει περισσότερο από την τιμή του βιβλίου.
 
Top