Ασκήσεις Μαργαζιώτη (με ηχογραφήσεις του Κ. Κατσούλη)

haris1963

παλαιότατο μέλος
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ;50959 said:
Μήπως κάποιος "μερακλής" έχει τον χρόνο να κόψει σε ακούσματα ανά άσκηση τα μαθήματα; Ή μήπως κάποιος τα έχει έτοιμα κομμένα; Θα μου (και, πιστεύω, μας) έκανε πάρα πάρα πολύ μεγάλη χάρη.


Επιτέλους βρε παιδιά!

Στο pdf που περιγράφω εδώ πού θα το βρείτε, υπάρχουν και τα ηχητικά μέσα!

Στα συνδετηράκια δίπλα στα μαθήματα: δεξί κλικ και play file ή διπλό κλικ και παίζει το ηχητικό!!! :):)

Χαραλάμπης
 

Timoleon

Νέο μέλος
Γειά σας,

Κάπου είχα ακούσει ότι έξω από την Ελλάδα είχαν σε κάποια ιστοσελίδα το κείμενο των ασκήσεων του Μαργαζιώτη (βασικό αρχικό τεύχος) όπως το ψέλνουν ως μέλος.

Πού μπορώ να το κατεβάσω;

Τι πρόγραμμα πρέπει να έχει ο υπολογιστής για να παίξει; Πού μπορώ να κατεβάσω δωρεάν το πρόγραμμα για να το εγκαταστήσω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας.

Τιμολέων
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Καλώ ήρθες Τιμολέων, σε αυτό εδώ το θέμα Ασκήσεις Μαργαζιώτη (με ηχογραφήσεις του Κ. Κατσούλη) υπάρχουν πληροφορίες αλλά το αρχείο δεν μπορεί να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων (κυκλοφορούν και το βιβλίο και οι ηχογραφήσεις εμπορικά).
 

panakats

Νέο μέλος
Συγγνωμη που ξεθαβω αυτο το θεμα αλλα θα ηθελα και εγω πολυ τις ασκησεις Μαργαζιωτη (με τις ηχογραφσεις του Κ. Κατσουλη) αλλα παταω στο λινκ που εδωσε ο haris1963 στο πρωτο post της δευτερης σελιδας του θεματος και δεν μου βγαζει κατι σχετικο...
Μηπως μπορει να βοηθησει κανεις;

Ευχαριστω.
 

panakats

Νέο μέλος
Το βρηκα τελικα το pdf με τις ασκησεις του Μαργαζιωτη.Μηπως μπορει καποιος σας παρακαλω να μου στειλει σε PM(λογο πνευματικων δικαιοματων) τα μαθηματα του κ.Κατσουλη για το Αναστασιματαριο και το Ειρμολογιο...

Ευχαριστω...
 
Γεια σας.....!προσπαθω να κατεβασω αυτες τις ασκησεις..μολις κανω κλικ στον συνδεσμο που λεγεται ''εδω'' δεν κανει τιποτα....εχουν αφαιρεθει λεει...αν μπορει καποιος να μου τις δωσει θα του ημουν ευγνωμων....
 

Pappous43

Παλαιό Μέλος
Γεια σας.....!προσπαθω να κατεβασω αυτες τις ασκησεις..μολις κανω κλικ στον συνδεσμο που λεγεται ''εδω'' δεν κανει τιποτα....εχουν αφαιρεθει λεει...αν μπορει καποιος να μου τις δωσει θα του ημουν ευγνωμων....

Μπορεῖτε νά τό κατεβάσετε ἀπό
http://www.stanthonysmonastery.org/music/LearnByz.htm

Πατῆστε στό Click here to begin downloading.
 

Ευαγόρας1

Ευαγόρας
Ανεβάζω τις Ασκήσεις Μαργαζιώτη σε λίγο καλύτερο και πιο μικρό αρχείο pdf.
 

Attachments

  • Ασκήσεις Μαργαζιώτη.pdf
    2.9 MB · Views: 192
Top