Χερουβικό α΄ ήχος

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Μία δική μου σύνθεση, πάνω σε παραδοσιακές θέσεις.
 

Attachments

  • Χερουβικό Α' ήχου - Αγροκώστα.mp3
    5.5 MB · Views: 128

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Βρε Βασίλη, τι ωραίο μάθημα είναι αυτό και τι ερμηνεία; Ευχαριστούμε πολύ!

ΥΓ 1 - Το έχεις γραμμένο; Αν μπορείς δώσε το να το μελετήσουμε, έχει εξαιρετικό μουσικό ενδιαφέρον. Έχει όλους τους ήχους μέσα (τι πρώτο σε Ζω, τι τροχό, τι πλ. β, τι σαμπάχ, τι πλ. δ, τι πλ. α εναρμόνιο) κι έχει και μια μετάθεση της βάσης από το Τριάδι ως το προσάδοντες.

Όλα ωραία τα έχεις ταιριάξει, εγώ για να το ψάλω θα κάνω δυο αλλαγές (και θα γράψω βέβαια "κατ' ερμηνεία Γιώργου Μ." -δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα... :)
α) Θα αλλάξω την κατάληξη του Τριάδι σε διατονική. Το Τριάδι, τη στιγμή που μπαίνει ο τροχός στο Δι, είναι ένα ουράνιο άκουσμα. Μετά βάζεις κατά το έθος των δασκάλων ένα χρώμα, αλλά τελειώνοντας το Τριάδι επίσης με χρώμα μένει μια πικρή γεύση.
β) Μπορεί να αλλάξω και το πάσαν την βιοτικήν σε α' επτάφωνο, θα δω...

ΥΓ 2 - Ποιος ψάλλει;
 

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Γειά σου Γιώργο, πάντα με τον καλό λόγο!!!

Φυσικά και το έχω και θα το ανεβάσω κάποια στιγμή όταν βρώ χρόνο γιατί θα ήθελα να μην είναι χειρόγραφο αλλά σε μελωδό ή ό,τι άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα. Θα μ' εξυπηρετούσε πολύ αν κάποιος έχει μεγάλη ευχέρεια σε τέτοια προγράμματα , να του το στείλω και να το κάνει...Θα δούμε!

Χαίρομαι που σου άρεσε και φυσικά μπορείς να αλλάξεις ό,τι επιθυμείς.

Τί εννοείς ποιός ψάλλει; Τόσες αναρτήσεις έχω εδώ, δε με αναγνώρισες;;;
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Τί εννοείς ποιός ψάλλει; Τόσες αναρτήσεις έχω εδώ, δε με αναγνώρισες;;;
Σε γνώρισα βέβαια, αλλά ήταν ένας τρόπος να πω (με το απαράμιλλο χιούμορ μου :D ) ότι έχει αλλάξει κάπως η φωνή σου προς το πιο ρινοφαρυγγικό (κατ' εμέ πιο ψαλτικό) και η ερμηνεία σου προς το πιο νευρώδες. Μπορεί και να πέφτω έξω.

Ευχαριστούμε πολύ!
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer


Χερουβικός Ύμνος Ηχος Α Ψάλλει ο πρωτοψάλτης Βασίλης Αγροκώστας HQ.HD

Ηχοληψία Αλέξιος Νικολουτσόπουλος Mastering. Engineer

Επεξεργασία ήχου και εικόνας Video montaz.PCM Video production PCM 96000Hz 32Bit 6144Kbps HQ.HD
Video montaz. Studio A PCM Video production
 

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας


Χερουβικός Ύμνος Ηχος Α Ψάλλει ο πρωτοψάλτης Βασίλης Αγροκώστας HQ.HD

Ηχοληψία Αλέξιος Νικολουτσόπουλος Mastering. Engineer

Επεξεργασία ήχου και εικόνας Video montaz.PCM Video production PCM 96000Hz 32Bit 6144Kbps HQ.HD
Video montaz. Studio A PCM Video production

Εδώ σε άλλο βίντεο...
 
Top