ΣΠΑΝΟΣ Γιωργος : Διαφορα Νο1

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω απο τον Κυπριο Πρωτοψαλτη (και τραγουδιστη παραδοσιακων τραγουδιων) Γιωργο Σπανο :
1ον : Δοξα αινων Αγιου Γεωργιου Πλ.Αος .
2ον : Η προσευχη του Ψαλτη Βος .
3ον : Αυτοσχεδιος Αμανες Πλ.Δος .
 

Attachments

  • 01=7'47''=Δοξα αινων Αγιου Γεωργιου=Ανετειλε το εαρ Πλ.Αος.mp3
    4.5 MB · Views: 52
  • 02=5'07''=Η προσευχη του Ψαλτη=Θεε μου σε παρακαλω Βος.mp3
    2.9 MB · Views: 33
  • 03=3'37''=Αμανες(αυτοσχεδιασμος)=Το πονεμενο στηθος μου Πλ.Δος.mp3
    2.1 MB · Views: 45

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Δασκάλα, ένα παλιό σουξέ του Γ. Σπανού.

Αγαπητε Κωστα
Πολλες Ευχαριστιες για τις ηχογραφησεις του φιλου Γιωργου . Μια ομως παρακληση : Γιατι δεν τις ανεβαζεις κατευθειαν σε mp3 αλλα σε wma ;
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Αγαπητε Κωστα
Πολλες Ευχαριστιες για τις ηχογραφησεις του φιλου Γιωργου . Μια ομως παρακληση : Γιατι δεν τις ανεβαζεις κατευθειαν σε mp3 αλλα σε wma ;
Χωρίς να θέλω να παρέμβω εφόσον δεν ξέρω τον λόγο, το αποτέλεσμα πάντως με τα wma είναι λιγότερα bytes απ' ότι τα mp3, καθότι συναγωνίζονται με τα rm (τα οποία έχουν μάλλον την πρωτιά) για τις "οικονομικότερες" κωδικοποιήσεις ήχου :wink:.
 
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ο φιλος Γιωργος Σπανος εχει σημερα γενεθλια . Του ευχομαι και στα ΕΚΑΤΟ και να μας χαριζει τα ωραια τραγουδια του . Επισυναπτω το τραγουδι : ''Ναμουν σε ρεμα πλατανος ..'' σε μια πολυ καλη του ερμηνεια .
 

Attachments

  • 2'25''=Ναμουν σε ρεμα πλατανος.mp3
    1.4 MB · Views: 43
Πολλες Ευχαριστιες για τις ηχογραφησεις του φιλου Γιωργου . Μια ομως παρακληση : Γιατι δεν τις ανεβαζεις κατευθειαν σε mp3 αλλα σε wma ;

Απλούστατα, κ. Βαγγέλη, δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό που λέτε. Κι έτσι που τις ανέβασα, δεν ξέρω πώς βγήκαν.
 
Top