23-4-09=Αγιος Γεωργιος Πανοραματος Θεσ-κης

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χριστος Ανεστη .
Επισυναπτω αποσπασμα Ορθρου απο τον πανηγυριζωντα Ιερο Ναο Αγιου Γεωργιου Πανοραματος Θεσσαλονικης .
Δεν ξερω ποιοι ψαλλουν . Ας μας πληροφορησουν σχετικα οι εκ Θεσσαλονικης
φιλοι .
 

Attachments

  • 23'37''=Αποσαπασμα Ορθρου απο Αγιο Γεωργιο Πανοραματος Θεσ-κης.mp3
    6.8 MB · Views: 194

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Μια που βλέπω ότι οι εκ Θεσσ/νίκης συνάδελφοι είναι μάλλον απόντες σήμερα λόγω υποχρεώσεων, και μια που έχω και σχετικό "μέσον" :D:p στον Ιερό Ναό Αγ. Γεωργίου Πανοράματος να σας πληροφορήσω ότι δεξιά ψάλλει ο Άρχων Υμνωδός της Μ.Χ.Ε. Εμμανουήλ Δασκαλάκης και αριστερά ο υιός του Αλέξανδρος.
Ευχές εις αμφοτέρους για υγεία και δύναμη!!!
 
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ευχαριστω τον Σταυρο για την ενημερωση . Οντως τωρα που το εγραψε , λεω και εγω οτι ειναι ο φιλος μου ο Μανωλης (Κρης την καταγωγη) τον οποιο δεν γνωρισα . Εχω να τον δω ΠΟΛΛΑ χρονια και δηστυχως το γηρας ουκ ερχεται μονο .
 

Α.Δασκαλάκης

Νέο μέλος
Χριστός Ανέστη!
Ευχαριστώ πολύ, και εκ μέρους του πατέρα μου, για την προσθήκη αυτού του ηχητικού αποσπάσματος από την πανήγυρη μας.
Καλή δύναμη σε όλους τους συναδέλφους.
 

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Σήμερα το πρωί είχα τη χαρά να φιλοξενήσω στο Αναλόγιο και να συμψάλλω με τον αγαπητό Αλέξανδρο Δασκαλάκη και αργότερα με τον πατέρα του οι οποίοι ήρθαν στο Βόλο για ένα γάμο που έγινε στο Ναό μας και στον οποίο κουμπάρος ήταν ο Αλέξανδρος.

Η φωνή του τελευταίου είναι εντυπωσιακά βελούδινη και απαλή αλλά και με εκπληκτική ωριμότητα.

Ο δε πατέρας του είπε τον Απόστολο στο γάμο και μας έδωσε έξοχο δείγμα της τέχνης του.

Ο Θεός να τους έχει καλά και να ψάλλουν πάντα έτσι όμορφα!
 
Top