Αντρέας Καραντίνης

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Χθες με τιμήσανε με την παρουσία τους στο σπιτικό μου λόγο ονομαστικής εορτής κάποιοι εκλεκτοί και αγαπημένοι μου φίλοι (έλειψαν και κάποιοι αλλά δικαιολογημένοι…)

μετά από 3-4 κρασάκια το λόγο πήραν τα όργανα, σας ανεβάζω λοιπόν ένα απόσπασμα από το τι ακολούθησε….

Την έναρξη του τραγουδιού έκανε ο αδελφικός μου φίλος Βαγγέλης Σφακιανάκης εδώ όμως ακούγεται στον αμανέ ο φίλος μου ο Δανιήλ Καραμπάσης

και στα όργανα ο φίλος μου ο καλός Αντρέας Καραντίνης με τον οποίο πάθαμε όλη την πλάκα μας οι γνώστες θα καταλάβουν,

στο δεύτερο μπουζούκι ένας άλλος καλός φίλος ο Βασίλης Τριανταφυλλόπουλος και στην κιθάρα ο φίλος Παναγιώτης Κοντραφούρης .

Ξέχασα στο ισοκράτημα του αμανέ η ψυχή της παρέας Γιώργος Ρωμηλιώτης.

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και αντεύχομαι σε όλους σας Χρόνια πολλά και καλή δημιουργική Χρονιά με υγεία να χαίρεστε τις οικογένειες σας.


Πολυχρονος κι απο εδω φιλε!!! και ο αγιος βοηθεια μας!!!!αμα εχεις καλους μουσικους γυρω σου βγαινει αυθορμητα!!!καλοι μουσικοι και φοβερος αοιδος ο Ευαγγελος!!!!!!!!!!!!!!!


το καλο ειναι να μπει ενα ηχητικο στο θεμα ΄΄δεξιοτεχνες!!΄΄μιας και ο Καραντινης ο Αντρεας που δεν εχει να ζηλεψει ΄΄ που λεει ο λογος΄΄ τιποτε απο τον πατερα του ειναι ενας φοβερος παιχτης και μεγαλος μουσικος και αποδεικνυεται απο τα λεγομενα του για αλλη μια φορα πως μονο με απειρες ωρες μελετης φτανεις σ ενα τετοιο το επιπεδο!!

Από γιορτή Γιάννη Γαβαλάκη: Δανιήλ Καραμπάσης αμανέ, Αντρέας Καραντίνης μπουζούκι, κ. ά..
 
Πολυχρονος κι απο εδω φιλε!!! και ο αγιος βοηθεια μας!!!!αμα εχεις καλους μουσικους γυρω σου βγαινει αυθορμητα!!!καλοι μουσικοι και φοβερος αοιδος ο Ευαγγελος!!!!!!!!!!!!!!!


το καλο ειναι να μπει ενα ηχητικο στο θεμα ΄΄δεξιοτεχνες!!΄΄μιας και ο Καραντινης ο Αντρεας που δεν εχει να ζηλεψει ΄΄ που λεει ο λογος΄΄ τιποτε απο τον πατερα του ειναι ενας φοβερος παιχτης και μεγαλος μουσικος και αποδεικνυεται απο τα λεγομενα του για αλλη μια φορα πως μονο με απειρες ωρες μελετης φτανεις σ ενα τετοιο το επιπεδο!!

Από γιορτή Γιάννη Γαβαλάκη: Δανιήλ Καραμπάσης αμανέ, Αντρέας Καραντίνης μπουζούκι, κ. ά..

Το μήλο κάτω απ' τη μηλιά θα πέσει !!!
(ευχαριστούμε)

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=4503&Itemid=111
 
Top