Μακάμια απο Χοτζάδες, Ιμάμηδες!

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Για να τρελάνω λίγο Χρήστο και Γιάννη. Δεν ξέρω κανένα στοιχείο, απλά ακούστε...

Παει τρελλαθηκα! Κατι μου λεει αλλα δεν μπορω να θυμηθω...σ ευχαριστω!:wink:
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Για να τρελάνω λίγο Χρήστο και Γιάννη. Δεν ξέρω κανένα στοιχείο, απλά ακούστε...

Να σαι καλα Νικολαε!
Ευχαριστουμε για το δωρακι!!
 

PanagiotisK

ως άνωθεν^
Είναι ο Mahmut Celalettin της γενιάς του '20. Φοβερός.






Αυτό ακούστε το οπωσδήποτε. Τι κάνει ο άνθρωπος... Δυστυχώς είναι απόσπασμα.
 

periklis__

Νέο μέλος
Παει τρελλαθηκα! Κατι μου λεει αλλα δεν μπορω να θυμηθω...σ ευχαριστω!:wink:

κάπου το έχω ακούσει και εγώ. Άν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν σε μια κασσέτα που έπεσε στα χέρια μου πριν πολλά πολλά χρόνια, και ήταν γεμάτη με αμανέδες. :)
 

Α.Ροδης

Μέλος
Κυριοι οσο και αν θαυμαζετε αυτους τους λαθροκαταπατητες της Μικρας Ασιας θα σας υπενθιμισω οτι αυτοι οι αξεστοι την ελληνικη βυζαντινη μουσικη χρησιμοποιουν διοτι στα υψιπεδα της Μογγολιας που ζουσαν το μονο που ηξεραν ηταν να κυνηγουν ο ενας τον αλλο να του παρει το κρανιο.Εμεις τους μαθαμε την μουσικη.Εμενα μου αρεσουν οι ελληνικοι πχ του Παπασιδερη.του Νταλκα.κλπ.Ευχαριστω
 

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Ὑπενθυμίζω τὸν 8ο κανόνα:
- [Ἀπαγορεύεται] 8. Η δημοσίευση μηνυμάτων με υβριστικό, ανήθικο, χυδαίο, σεξουαλικό, ρατσιστικό, προσβλητικό ή απειλητικό περιεχόμενο.
- καὶ τοὺς κανόνες ὀρθογραφίας: στὸ Ἑλληνο-Μογγολικὸ Λεξικὸ (Οὐλὰν-Μπατὸρ 2008), ὑπενθιμίζω δὲν ὑπάρχει.
 
Last edited:

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος
Είναι ο Mahmut Celalettin της γενιάς του '20. Φοβερός.
...
Αυτό ακούστε το οπωσδήποτε. Τι κάνει ο άνθρωπος... Δυστυχώς είναι απόσπασμα.

Ο ίδιος ο μανές στην καλύτερη του εκτέλεση από τον ίδιο, θα τον βρείτε στον δίσκο Αμανέδες της Μίνος-EMI. Αξιοσημείωτη είναι η μεγάλη διάρεια αναπνοής 20 δευτερολέπτων(1:40 - 2:01) στο άνω sol με τα τσακίσματα και τα όποια ποικίλματα που κάνει καθώς και το εντυπωσιακό καθαρό άνω Do με Do# που τενόροι της όπερας θα ζήλευαν:

 

Α.Ροδης

Μέλος
Ὑπενθυμίζω τὸν 8ο κανόνα:
- [Ἀπαγορεύεται] 8. Η δημοσίευση μηνυμάτων με υβριστικό, ανήθικο, χυδαίο, σεξουαλικό, ρατσιστικό, προσβλητικό ή απειλητικό περιεχόμενο.
- καὶ τοὺς κανόνες ὀρθογραφίας: στὸ Ἑλληνο-Μογγολικὸ Λεξικὸ (Οὐλὰν-Μπατὸρ 2008), ὑπενθιμίζω δὲν ὑπάρχει.
Εαν κανεις υπαινιγμο για το υψιλον του υπενθυμιζω το ειρωνικο υφος κρατατο για τον ευαυτον σου.Οσον αφορα το λεξικο δεν το γνωριζω εγω εμαθα γραμματα με Ζουκη και Τζαρτζανο.
 
Top