Μακάμια απο Χοτζάδες, Ιμάμηδες!

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Παραθετω τον καλυτερο κατα πολλους Ismail Cosar Ιμαμη.
Απο τους Ιμαμηδες της παλιας σχολης.
Δε ξερω τι λεει ο ανθρωπος αλλα οτι και αν λεει ειναι αξιος συνχαρητηριων!
Αν δεν κανω λαθος ο δρομος ειναι ussac με καποιες αλλαγες!
Τρομερη ευστροφια,τρομερα υψη που ειναι και κατα βαση βαρυτονος και το θεμα ειναι οτι δε κανει μια κορωνα και αυτο ηταν σταματαει,συνεχιζει..Κενταει..
 

Attachments

  • ismail coşar.mp3
    7.7 MB · Views: 448
Φοβερός ο Cosar φίλε Χρήστο, αλλά άκου και τον Bicer να μου πεις πως σου φαίνεται...
(Τούρκο Παναγιωτίδη τον λέω!)
 

Attachments

  • 9 MB · Views: 235
  • Ismail BICER Mevlid i Serif Aminehatun 2 Bolum_audio.mp3
    9.5 MB · Views: 206

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Φοβερός ο Cosar φίλε Χρήστο, αλλά άκου και τον Bicer να μου πεις πως σου φαίνεται...
(Τούρκο Παναγιωτίδη τον λέω!)

Δηλαδη αγαπητε Νικολαε αν δε μας τρελλανεις δεν προκειται να ησυχασεις! Φιλε μου καλε ο Θεος να μου κοβει χρονια και να τα χαριζει σε σενα!!! Απιθανος!!! Να εισαι καλα να μας χαριζεις τοσο απλοχερα τετοια δωρα!!!
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Φοβερός ο Cosar φίλε Χρήστο, αλλά άκου και τον Bicer να μου πεις πως σου φαίνεται...
(Τούρκο Παναγιωτίδη τον λέω!)

Τι να πρωτοπει κανεις για τον Bicer..
Τεραστια φωνη,ευλυγισια,αλλαζει τους δρομους οποτε θελησει,Τιτανας!
Απλως ο Cosar μου αρεσει λιγο περισσοτερο γιατι εχει περισσοτερο το"βυζαντινο στοιχειο"και σαν υφος και σαν αποδοση!:Dhttp://www.youtube.com/watch?v=gFfJ3-_fMzE&feature=related
 
Last edited:

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Μπορώ να κάνω ανταλλαγή; Αντί για χρόνια να μου δώσει τις φωνητικές σου χορδές;:D:D:D:D

Οι φωνητικες χορδες δεν ειναι δικες μου...δε μου ανηκουν...αυτος που τις τοποθετησε στο λαιμο μου ειναι ο μονος που ξερει το πως και το γιατι! Εγω το μονο που εχω να κανω ειναι αυτο το βιολι που πολλες φορες αισθανομαι να υπαρχει επανω μου να παιζει παντα προς δικη του δοξαν και αινεσιν και να γινει ενα απο τα μεσα για την πνευματικη μου προοδο διοτι ειμαι πολυ αμαρτωλος και ελεεινος...!
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Last edited:

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Last edited:

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Αν υπαρχει ενδιαφερον μπορω να τα κατεβασω και να τα κανω mp3 να τα εχετε στην συλλογη σας.:)
 
Για να τρελάνω λίγο Χρήστο και Γιάννη. Δεν ξέρω κανένα στοιχείο, απλά ακούστε...
 

Attachments

  • fonara.mp3
    2.8 MB · Views: 128
Για να τρελάνω λίγο Χρήστο και Γιάννη. Δεν ξέρω κανένα στοιχείο, απλά ακούστε...

άστα να πάνε .....
χωρίς να ξέρω και εγώ ταυτότητα αναγνωρίζω την φωνή που άκουσα αρκετά πιτσιρικάς σε πομπινόφωνο ......
αρα σίγουρα πρόκειται για πολύ παλαιό ντοκουμέντο .
ας βοηθήσουν οι παλαιότεροι αν κανείς γνωρίζει έτσι για την ιστορία

Υ.Γ ..... έχει και το " αμάν γιούλντα " ;:)
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
άστα να πάνε .....
χωρίς να ξέρω και εγώ ταυτότητα αναγνωρίζω την φωνή που άκουσα αρκετά πιτσιρικάς σε πομπινόφωνο ......
αρα σίγουρα πρόκειται για πολύ παλαιό ντοκουμέντο .
ας βοηθήσουν οι παλαιότεροι αν κανείς γνωρίζει έτσι για την ιστορία

Υ.Γ ..... έχει και το " αμάν γιούλντα " ;:)

υπάρχει κ στα Gazeller ( I-III). Όλο και κάποιος θα μας διαφωτίσει...
 
Top