π. Σεραφείμ Φαράσογλου - ''Από την τάξη και ψαλμωδία στον Πατριαρχικό Ναό Κωνσταντινουπόλεως''

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Στο βιβλίο ''Απο την ταξη και ψαλμωδια στον Πατριαρχικο Ναό Κωνσταντινουπολεως'' του π. Σεραφείμ Φαράσογλου έχει γίνει αναφορά στο παρελθόν στο Ψαλτολόγιο (εδώ, κι εδώ) και στον CMKON.
Δεν έχει όμως ανεβεί πουθενά ολοκληρωμένο ούτε φαίνεται να κυκλοφορεί στο εμπόριο.
Με αφορμή αναζήτηση του βιβλίου από κάποιο μέλος στο αγγλόφωνο τμήμα του φόρουμ, βρήκα ότι το βιβλίο διατίθεται σε γραφή Braille αλλά και ηχογραφημένο (audiobook) από την βιβλιοθήκη της "Ορθόδοξης Πορείας" του ομωνύμου Συλλόγου Ελλήνων Τυφλών.
Επικοινώνησα με τον σύλλογο και πρόθυμα μου απέστειλαν εντελώς δωρεάν το ηχογραφημένο βιβλίο σε CD. Ζήτησα την άδειά τους και το ανεβάζω εδώ.

Ο σύνδεσμος για το κατέβασμα της ηχογράφησης:

''Από την τάξη και ψαλμωδία στον Πατριαρχικό Ναό Κωνσταντινουπόλεως''

Η μόνη προϋπόθεση για την διακίνηση του βιβλίου είναι να μην διαγραφεί η πηγή προελεύσεως του cd (αρχή και τέλος της ηχογράφησης), και να μην εισπραχθούν χρήματα από την διακίνηση αυτή.
 
Ανέβηκε σε PDF εδώ, από τον Σύλλογο Ιεροψαλτών Χαλκιδικής.
Κύριε Λευκόπουλε, χαίρετε.
Ο σύνδεσμος για το pdf δεν λειτουργεί και βγάζει αυτό το μήνυμα:

Sorry, we weren't able to locate that URL. Please double check your link details and try again. Or check back later.
You may have reached this page because...
• Tiny.cc URLs are case-sensitive. A missing capital letter will result in a failed redirect.
• Our links support parameter pass-through by appending a slash. But only for the first level.

κλπ....

Μπορείτε μήπως να μου στείλετε το pdf, εφόσον το έχετε εσείς ή κάποιος άλλος από το φόρουμ, στο email μου nikosangelidis@gmail.com (μέσω wetransfer ή άλλου);

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Νικόλαος Αγγελίδης
Θεσσαλονίκη
 
Top