Η λογική του forum

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χαιρετώ όλους, φαίνεται οτι κάποιοι παρεξηγούν τη λογική του forum και γιαυτό θυμίζω τα σχετικά από τους κανόνες που ετέθησαν κατά την ίδρυσή του:

3. Το περιεχόμενο και οι απόψεις των μηνυμάτων που βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα εκφράζουν αποκλειστικά και μόνο τους αποστολείς-δημιουργούς τους και όχι την ιστοσελίδα ή την ομάδα διαχείρισής της στο σύνολο.

Ότι γράφει ο καθένας, είτε διαχειριστής, είτε μέλος, τιμά ή βαρύνει αποκλειστικά τον ίδιο και δεν υπάρχει μία γενική "γραμμή" του forum σε οποιοδήποτε θέμα.

σας ευχαριστώ,
Δημήτρης
 

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
Χαιρετώ όλους, φαίνεται οτι κάποιοι παρεξηγούν τη λογική του forum και γιαυτό θυμίζω τα σχετικά από τους κανόνες που ετέθησαν κατά την ίδρυσή του:



Ότι γράφει ο καθένας, είτε διαχειριστής, είτε μέλος, τιμά ή βαρύνει αποκλειστικά τον ίδιο και δεν υπάρχει μία γενική "γραμμή" του forum σε οποιοδήποτε θέμα.

Αυτό σίγουρα είναι αυτονόητο αλλά ένας τρίτος όταν βλέπει κάποιον από τη διαχειριστική ομάδα να κατεβάζει υπό τύπον απειλής τον Στάλιν και να υπογραμμίζει ότι αυτοί δε γελάνε μόνο, και παραμένει αυτο το σκηνικό στο forum 6 ολόκληρες ώρες!!!!!!!!!!!! το πρώτο πράγμα που σκέφτεται ο θιγόμενος είναι ότι αυτός έχει τα μέσα για να το κρατά εκεί ή ότι εκφράζει και τους υπευθύνους.

Εγώ δεν μπορώ να ξέρω εάν ο διαχειριστής αυτός δεν ενεργεί ως διαχειριστής αλλά ως μέλος. Και εν πάση περιπτώσει δεν έπρεπε να πάρω εγώ τηλέφωνο για να σας πω τί γίνεται.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Αυτό σίγουρα είναι αυτονόητο αλλά ένας τρίτος όταν βλέπει κάποιον από τη διαχειριστική ομάδα να κατεβάζει υπό τύπον απειλείς τον Στάλιν και να υπογραμμίζει ότι αυτοί δε γελάνε μόνο, και παραμένει αυτο το σκηνικό στο forum 6 ολόκληρες ώρες!!!!!!!!!!!! το πρώτο πράγμα που σκέφτεται ο θιγόμενος είναι ότι αυτός έχει τα μέσα για να το κρατά εκεί ή ότι εκφράζει και τους υπευθύνους.

Εγώ δεν μπορώ να ξέρω εάν ο διαχειριστής αυτός δεν ενεργεί ως διαχειριστής αλλά ως μέλος. Και εν πάση περιπτώσει δεν έπρεπε να πάρω εγώ τηλέφωνο για να σας πω τί γίνεται.

Γιώργο (και όλοι) πρέπει να κατανοήσεις οτι

- οι υπόλοιποι διαχειριστές του forum δεν είναι συνδεδεμένοι 24 ώρες την ημέρα στο forum (για μένα παράδειγμα ήταν νύχτα εδώ λόγω της διαφοράς ώρας και ο Βασίλης απουσίαζε) και μπορεί να πάρει αρκετές ώρες μέχρι να αντιμετωπιστεί κάποιο θέμα.

- όταν γράφει κάποιος μήνυμα είτε είναι διαχειριστής είτε όχι δεν εκφράζει τους υπευθύνους παρά μόνο τον εαυτό του.

Ο Shota παραιτήθηκε από διαχειριστής και μέλος του forum. Του είπα πάντως οτι είναι ευπρόσδεκτος να συμμετάσχει στις συζητήσεις όποτε αυτός το θελήσει. Είναι κρίμα να φτάνουμε σε τέτοια σημεία.

Δημήτρης
 

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
Ο Shota παραιτήθηκε από διαχειριστής και μέλος του forum. Του είπα πάντως οτι είναι ευπρόσδεκτος να συμμετάσχει στις συζητήσεις όποτε αυτός το θελήσει. Είναι κρίμα να φτάνουμε σε τέτοια σημεία.

Εγώ σπεύδω να ζητήσω συγνώμη, χωρίς παραπέρα εξηγήσεις, και από τους τρείς σας και δεν αξίζει τον κόπο να φύγουν τα 2/3 της διαχείρισης από ένα μεμονωμένο γεγονότο (να γελάσουμε και λίγο).

Δε χρειάζεται να κάνει το ίδιο και ο Shota. Εάν πιστεύει ότι ήταν ατυχή γεγονότα τα περιστατικά, επιστρέφουμε στην "προ της πτώσεως" κατάσταση αφού όλα συγχωρούνται εάν η μεταμέλεια (εκατέρωθεν) είναι ειλικρινής.

Να ευχηθούμε στην κόρη του Βασίλη καλό φωτισμό και "καλή ορθόδοξη χριστιανή" (ας πάρει περισσότερο από τη μάνα της:)) και να ανακαλέσει την παραίτηση (ούτε υπουργός να ήταν) γιατί ποιός θα διορθώνει τα .....νυχτογραφήματά μας:D;;;

Αναμένω κάποια μουσική ερώτηση στο Forum και, αν μπορώ, να εκφράσω τη γνώμη μου και ας φύγουμε από το θέμα αυτό.

Λέω, εάν δεν έχετε αντίρρηση, να σχολιάσουμε το "Τον τάφον σου Σωτήρ" μέσα από τα χειρόγραφα χωρίς ερωτήσεις του τύπου "γιατί δεν μας τα είπαν" αλλά με συμπεράσματα από αυτά που θα φέρει στο Forum ο καθένας μας. Πείτε μου που να μπει ως θέμα (πρέπει να δω και πώς θα κατεβάσω τα PDF).




Ευχαριστώ.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Πρέπει επίσης να αναφέρω οτι ο Shota έσβησε όλα τα μηνύματά του από το forum φεύγοντας. :(

Δημήτρης
 

emil

Παλαιό Μέλος
Είναι λογικό η διαχειριστική ομάδα να μην είναι online όλη την μέρα και να τους "ξεφεύγουν" κάποια μηνύματα.Ίσως είναι υποχρέωση και των υπόλοιπων χρηστών να κάνουν report τα μηνύματα που δεν είναι σύμφωνα με τους κανόνες του forum έτσι ώστε να γίνονται γνωστά και στην admin team.
To κουμπάκι είναι το εξής
report.gif
για όσους δεν γνωρίζουν την διαδικασία
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Να ευχηθούμε στην κόρη του Βασίλη καλό φωτισμό και "καλή ορθόδοξη χριστιανή"

Ευχαριστώ! Να είστε καλά!
(ας πάρει περισσότερο από τη μάνα της:))
ΑΜΗΝ!

και να ανακαλέσει την παραίτηση (ούτε υπουργός να ήταν)
...πλάκα κάνεις;;;
Είμαι απλό μέλος και έχω την ησυχία μου!

γιατί ποιός θα διορθώνει τα .....νυχτογραφήματά μας:D;;;
Εδώ στην τελευταία σελίδα ακριβώς γράφει το πως μπορεί να γίνει αυτό από τον καθένα. Οπότε όποιος νύχτα περπατεί (και γράφει) το πρωί να κάθετε να διορθώνει!;)
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Είναι λογικό η διαχειριστική ομάδα να μην είναι online όλη την μέρα και να τους "ξεφεύγουν" κάποια μηνύματα.Ίσως είναι υποχρέωση και των υπόλοιπων χρηστών να κάνουν report τα μηνύματα που δεν είναι σύμφωνα με τους κανόνες του forum έτσι ώστε να γίνονται γνωστά και στην admin team.
To κουμπάκι είναι το εξής
report.gif
για όσους δεν γνωρίζουν την διαδικασία
Ἤθελα νά γνωρίζω ἄν οἱ συντονιστές διαβάζουν τίς ἀναφορές τῶν μελῶν στό κουμπάκι
report.gif
καί ἄν τίς λαμβάνουν ὑπ᾿ ὄψιν.


 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ἤθελα νά γνωρίζω ἄν οἱ συντονιστές διαβάζουν τίς ἀναφορές τῶν μελῶν στό κουμπάκι
report.gif
καί ἄν τίς λαμβάνουν ὑπ᾿ ὄψιν.


Πάτερ, όταν γίνεται μια αναφορά έρχεται προσωπικό μήνυμα στους συντονιστές, οπότε διαβάζονται όλες οι αναφορές. Και να είστε σίγουρος πως λαμβάνονται σοβαρά υπόψη γιατί κανένας δεν θέλει να καταντήσει το forum ξέφραγο αμπέλι.
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Ἤθελα νά γνωρίζω ἄν οἱ συντονιστές διαβάζουν τίς ἀναφορές τῶν μελῶν στό κουμπάκι
report.gif
καί ἄν τίς λαμβάνουν ὑπ᾿ ὄψιν.
Νά ποιός φταίει για τις διαγραφές!
Πάτερ, πλάκα κάνω..
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Και να είστε σίγουρος πως λαμβάνονται σοβαρά υπόψη γιατί κανένας δεν θέλει να καταντήσει το forum ξέφραγο αμπέλι.

Μην είσαι και τόσο σίγουρος Γιάννη.

Προσωπικά απέστειλα διπλή αναφορά για κάποιο μήνυμα προ μηνών και δεν πήρα καν απάντηση με ΠΜ (πόσο μάλλον να γίνει η διόρθωση που ζητούσα στο κείμενο της αναφοράς).

Διπλή αναφορά, καμία απάντηση.

Η μια αναφορά απείχε ώρες από την άλλη (ή την άλλη μέρα, δεν θυμάμαι) και η απάντηση ακόμα έρχεται.
Παραγγελία πίτσας από το Τόκυο θα είχε φτάσει τώρα δυο φορές... :D:D

Δια τούτο, ποτέ μη λες ποτέ...
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Νά ποιός φταίει για τις διαγραφές!
Πάτερ, πλάκα κάνω..
Οὔτε γιά ἀστεῖο μή τό λές αὐτό!
Κι ἀφοῦ τό θές, διαμαρτυρήθηκα γιά μηνύματα συντονιστῶν!
Γιατί πρῶτοι αὐτοί πρέπει νά τηροῦν τούς κανόνες!
Ἀλλά ἐπειδή εἶμαι «νομοταγής» δέν ἔγραψα δημόσια!

Ἄλλοι, λοιπόν, ἦταν οἱ ἀποδέκτες καί ὄχι ἀπλά μέλη!


 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μην είσαι και τόσο σίγουρος Γιάννη.

Προσωπικά απέστειλα διπλή αναφορά για κάποιο μήνυμα προ μηνών και δεν πήρα καν απάντηση με ΠΜ (πόσο μάλλον να γίνει η διόρθωση που ζητούσα στο κείμενο της αναφοράς).

Διπλή αναφορά, καμία απάντηση.

Η μια αναφορά απείχε ώρες από την άλλη (ή την άλλη μέρα, δεν θυμάμαι) και η απάντηση ακόμα έρχεται.
Παραγγελία πίτσας από το Τόκυο θα είχε φτάσει τώρα δυο φορές... :D:D

Δια τούτο, ποτέ μη λες ποτέ...
Τι να σου πω; Εγώ ξέρω πως τα μηνύματα έρχονται στο mail μου και πως υπάρχει επικοινωνία με τους υπόλοιπους συντονιστές για όλα τα προβλήματα.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Τι να σου πω; Εγώ ξέρω πως τα μηνύματα έρχονται στο mail μου και πως υπάρχει επικοινωνία με τους υπόλοιπους συντονιστές για όλα τα προβλήματα.

Μπορεί τότε να ήταν "δύσκολη" μέρα και να μην το πρόσεξε κανείς. Τώρα που μπήκες και εσύ και ο Νίκος πιστεύω θα βελτιωθεί το πράγμα.
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ, αλλά δεν βρίσκω πού αλλού.

Σάββατο 22:35 και στο Ψαλτολόγιο συνδεδεμένοι συνολικά 56 χρήστες (32 επισκέπτες και 24 μέλη) πρώτη φορά το βλέπω.

Βρε μπας και βλέπουν κι οι ψάλτες Eurovision :confused::rolleyes::confused:

Χμμμμ!!! :D:D

Χάρης
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ, αλλά δεν βρίσκω πού αλλού.

Σάββατο 22:35 και στο Ψαλτολόγιο συνδεδεμένοι συνολικά 56 χρήστες (32 επισκέπτες και 24 μέλη) πρώτη φορά το βλέπω.

Βρε μπας και βλέπουν κι οι ψάλτες Eurovision :confused::rolleyes::confused:

Χμμμμ!!! :D:D

Χάρης

Εγω παντως κοιμομουν τον υπνο του δικαιου! :D:D

Η Eurovision ειναι gay event οποτε δεν εχει καμια σχεση με τα ελληνοχριστιανικα ιδεωδη, εστω και αν ο Ρουβας (κυλισε ο τενζερης, ε;) ειχε την ευλογια του Παναγιωτατου.
 
Top