Θεός Κύριος εις έκαστον ήχον

thanos.kapetanos

Νέο μέλος
Καλησπέρα Αγαπητοί μου Φίλοι. Σας παραθέτω το Θεός Κύριος εις ήχον Ά το οποίο αντέγραψα από το Αναστασιματάριο "ΖΩΗΣ".
 

Attachments

  • Θεός Κύριος Ήχος Ά.pdf
    463.8 KB · Views: 400
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Καλησπέρα Αγαπητοί μου Φίλοι. Σας παραθέτω το Θεός Κύριος εις ήχον Ά το οποίο αντέγραψα ο ίδιος από το Αναστασιματάριο "ΖΩΗΣ".

Από ποιά έκδοση ακριβώς αντιγράφετε; Έπαυσαν να χρησιμοποιούνται τα κλάσματα, και από πότε;

ευχαριστίες,

δ
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
ευχαριστίες,

δ
Ἐγώ πάλι —παίρνοντας ἀφορμή (δέν θά ἔγραφα)—, ὅπως σχολίασα μέ ἕναν συντονιστή κατ᾿ ἰδίαν, δέν ἀντιλαμβάνομαι τήν σκοπιμότητα τῶν συγκεκριμένων ἀναρτήσεων, τί ἐξυπηρετοῦν, τή στιγμή πού ὑπάρχει στό Ψ ὁλόκληρο τό Ἀναστασιματάριον πληκτρολογημένο μέ τόν Μελωδό.

Ἀλλά ἄς μή κόψουμε τή φόρα... τοῦ μέλους.

Μεταφέρω ὅμως τό θέμα στό φόρουμ "Υλικό για αρχαρίους".


 

thanos.kapetanos

Νέο μέλος
Με συγχωρείτε απλώς ήθελα να ανεβασω χωριστά διότι μερικοί μπορεί να θέλουν μόνο το Θεός Κύριος.
 

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδίαν εκτελών...
Με συγχωρείτε απλώς ήθελα να ανεβασω χωριστά διότι μερικοί μπορεί να θέλουν μόνο το Θεός Κύριος.

Σ'ευχαριστώ! Αν μπορέσεις ανέβασε και τα υπόλοιπα.
 

thanos.kapetanos

Νέο μέλος
dimskrekas
Από ποιά έκδοση ακριβώς αντιγράφετε; Έπαυσαν να χρησιμοποιούνται τα κλάσματα, και από πότε;

Τα κόκκινα σημαδάκια λοιπόν που μοιάζουν σαν ν είναι τα κλάσματα αλλά είναι παλιά σημάδια τα οποία τα έβαλα στην θεση των κλασμάτων(με το συνηθισμένο σημάδι) έτσι ώστε να φαίνεται πιο ωραίo.
Επίσης θα ήθελα να ζητήσω ένα μεγάλο ΣΥΓΓΝΩΜΗ από εσάς πατέρα Μάξιμε αλλά και από εσάς κ.Δημήτρη Σκρέκα. Με συγχωρείτε δεν ήθελα να συμβεί καμία παρεξήγηση.
 
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Κύριε Δημήτρη,
Θεωρώ απαράδεκτο τον σχολιασμό σας διότι εγώ εκάνα μια εθελοντική εργασία (Ήθελα να την κάνω) την οποία την έκανα αρχικά για προσωπική χρήση και στην συνέχεια αποφάσισα να την ανεβάσω στο Ψαλτολόγιον με σκοπό να βοηθήσω ορισμένα άτομα αλλά και γιατί κάποιος μπορεί να ήθελε ξεχωριστά το Θεός Κύριος. Εσείς λοιπόν μου απαντήσατε με ειρωνεία. Αν δεν σας άρεσε η εργασία μου να μην είχατε ασχοληθεί με αυτήν, αλλά εσείς ασχοληθήκατε και μετά πουλήσατε ειρωνεία. Τα κόκκινα σημαδάκια λοιπόν που μοιάζουν σαν ν είναι τα κλάσματα αλλά είναι παλιά σημάδια τα οποία τα έβαλα στην θεση των κλασμάτων(με το συνηθισμένο σημάδι) έτσι ώστε να φαίνεται πιο ωραίο(Η απάντηση μου στο Έπαυσαν να χρησιμοποιύνται τα κλάσματα και από πότε?).
Σας παρακαλώ λοιπόν άλλη φορά να ρωτάτε πρώτα και όχι να γράφετε απάντηση κάτω από την αναρτησή μου διότι αυτό φαίνεται δημόσια και εμένα με προσβάλει.
Ἀγαπητέ,
Ἔχετε τελείως λανθασμένη ἀντίληψη γιά τή λειτουργία ἑνός φόρουμ στό ὁποῖο μέ τή θέλησή σας συμμετέχετε.
Σέ εὐθεῖα ἐρώτηση ὀφείλετε εὐθεῖα ἀπάντηση. Τά ὑπόλοιπα εἶναι προσωπική ἐπίθεση καί παρακαλῶ νά τροποποιήσετε τό μήνυμά σας.
Καί σαφῶς ἀσχολοῦνται τά μέλη μέ τίς ἀναρτήσεις πού δέν εἶναι ἀπόκρυφες.
Ἐπεξεργασθεῖτε, λοιπόν, τό μήνυμά σας καί θά σβήσω καί τό δικό μου μετά.
Συνεχίσατε τίς ἀναρτήσεις, ἄν θέλετε καί σύμφωνα μέ τό δικό σας σκεπτικό, ἀλλά καί τήν αἴτηση μέλους.

Καί προσέξατε, πώς ὁ κ. Σκρέκας καί σᾶς εὐχαρίστησε.

Εὐχαριστῶ

 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Κύριε Δημήτρη,
Θεωρώ απαράδεκτο τον σχολιασμό σας διότι εγώ εκάνα μια εθελοντική εργασία (Ήθελα να την κάνω) την οποία την έκανα αρχικά για προσωπική χρήση και στην συνέχεια αποφάσισα να την ανεβάσω στο Ψαλτολόγιον με σκοπό να βοηθήσω ορισμένα άτομα αλλά και γιατί κάποιος μπορεί να ήθελε ξεχωριστά το Θεός Κύριος. Εσείς λοιπόν μου απαντήσατε με ειρωνεία. Αν δεν σας άρεσε η εργασία μου να μην είχατε ασχοληθεί με αυτήν, αλλά εσείς ασχοληθήκατε και μετά πουλήσατε ειρωνεία. Τα κόκκινα σημαδάκια λοιπόν που μοιάζουν σαν ν είναι τα κλάσματα αλλά είναι παλιά σημάδια τα οποία τα έβαλα στην θεση των κλασμάτων(με το συνηθισμένο σημάδι) έτσι ώστε να φαίνεται πιο ωραίο(Η απάντηση μου στο Έπαυσαν να χρησιμοποιύνται τα κλάσματα και από πότε?).
Σας παρακαλώ λοιπόν άλλη φορά να ρωτάτε πρώτα και όχι να γράφετε απάντηση κάτω από την αναρτησή μου διότι αυτό φαίνεται δημόσια και εμένα με προσβάλει.

Κάθε εθελοντική εργασία αμαυρώνεται όταν παρεισφρύουν αλλαγές ή μάλλον αλλοιώσεις του κειμένου το οποίο παραπειστικά παρουσιάζεται ως κάτι ᾽᾽το οποίο αντέγραψα ο ίδιος από το Αναστασιματάριο "ΖΩΗΣ"᾽᾽. Επομένως κ η απάντηση που μόλις δόθηκε (μετά από παρέλευση σχεδόν μιας εβδομάδας) πέρα από τον ψευδοδιδακτισμό πάσχει σκαιώς από πολλά άλλα... Όλα θα ήταν πιο εύκολα αν δεν παρουσιαζόταν ως αντιγραφή από το Αναστασιματάριο της ᾽᾽ΖΩΗΣ᾽᾽.

Καθένας έχει το ύφος του και τον...τρόπο του, ολοφάνερα
δ.
 
Last edited:
Top