Κυριακή Βαΐων (όρθρος)

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Όσο και αν έψαξα στην υπέροχη δουλειά που έχει κάνει ο φίλος Γιάννης (και εννοώ τις ταξινομήσεις Πρίγγου , Στανίτσα ....συγχαρητήρια Γιάννη....) δεν βρήκα Κ.Βαίων Πρωί και είπα να ανεβάσω κατι τις ...καλή ακρόαση.
 

Attachments

  • ΚΥΡ.ΒΑΙΩΝ.ΠΡΩΙ ΣΤΑΝΙΤΣΑΣ.rar
    11.6 MB · Views: 677
Last edited:

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Όσο και αν έψαξα στην υπέροχη δουλειά που έχει κάνει ο φίλος Γιάννης (και εννοώ τις ταξινομήσεις Πρίγγου , Στανίτσα ....συγχαρητήρια Γιάννη....) δεν βρήκα Κ.βαίων Πρωί και είπα να ανεβάσω κατι τις ...καλή ακρόαση.

Παναγιώτη,

Μήπως γνωρίζεις την χρονολογία;

Ευχαριστώ.

Απόστολος
 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Παναγιώτη,

Μήπως γνωρίζεις την χρονολογία;
Ευχαριστώ.Απόστολος

Δυστυχώς ...δε γνωρίζω ...ήθελα να το γράψω και στο μύνημά μου αυτό γιατί ο Γιάννης τα ταξινομεί και χρονολογικά...
αλλά πρέπει να είναι από τον Αγ.Δημήτριο..
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Καλος ψαλτης ο μακαριστος ! Ειχε φωνη ! Αν ηξευρε και μερικας ελξεις ισως να τον εκαμναν και ......Αρχοντα !
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Καλος ψαλτης ο μακαριστος ! Ειχε φωνη ! Αν ηξευρε και μερικας ελξεις ισως να τον εκαμναν και ......Αρχοντα !

Κριμα που δεν ζει . Γιατι σημερα θα ειχε αρκετους ''δασκαλους'' (ονοματα δεν λεμε) για να του μαθουν τις ελξεις και γενικωτερα να του μαθουν να ψαλλει .
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Κυρ-Βαγγελη μου και οταν ζουσε υπηρχε "διδασκαλος" να τον δειξει τας ελξεις, αλλα βλεπετε ηταν τοσο εγωιστης ο ΑΡΧΩΝ που δεν κατεδεχετο .......
 

merenda21

Θοδωρής Παπαμιχαήλ
Καλος ψαλτης ο μακαριστος ! Ειχε φωνη ! Αν ηξευρε και μερικας ελξεις ισως να τον εκαμναν και ......Αρχοντα !


:eek:σας βρίσκω ΛΙΓΑΚΙ κυνικό........
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Καλος ψαλτης ο μακαριστος ! Ειχε φωνη ! Αν ηξευρε και μερικας ελξεις ισως να τον εκαμναν και ......Αρχοντα !
Κριμα που δεν ζει . Γιατι σημερα θα ειχε αρκετους ''δασκαλους'' (ονοματα δεν λεμε) για να του μαθουν τις ελξεις και γενικωτερα να του μαθουν να ψαλλει .
Ευχαριστούμε για τα εποικοδομητικά σχόλια, που βεβαίως ούτε εμπρηστικά είναι ούτε γράφονται για να προκαλέσουν κανένα...

Και πάλι ευχαριστούμε. Πολύ μας βοηθούν!

Υ.Γ.1
Τώρα το έκλεισαν (κλείσατε-για τον κ.Βαγγέλη) το ένα θέμα. Πάμε για δεύτερο; Μ.Εβδομάδα έρχεται. Δεν αξίζει τον κόπο...

Επίτηδες δεν του δίνω συνέχεια. Ελπίζω να το κάνουν όλοι...

Υ.Γ.2
κ.Νικολόπουλε σε περίπτωση που δεν το θυμάστε ο Στανίτσας ήταν Άρχων. (και μάλιστα από τους λίγους)
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
μπρε τζανε'μ (που ελεγε κι'ο κυρ-Θρασυβουλος) το' χα ξεχασει ! ευχαριστω για την υπενθυμιση ! συχωρατε με αλλα τοσους "αρχοντας" που εχει η Αθηνα μου διεφυγε ο Κωνσταντινουπολιτης !
 
Last edited:

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Και πάλι σας ευχαριστούμε που συνεχίζετε να μας διαφωτίζετε. Να είστε καλά.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
"Ευγένιοι Σπαθάρηδες" τελικά υπάρχουν πολλοί :rolleyes: :cool:
 

merenda21

Θοδωρής Παπαμιχαήλ
Όσο και αν έψαξα στην υπέροχη δουλειά που έχει κάνει ο φίλος Γιάννης (και εννοώ τις ταξινομήσεις Πρίγγου , Στανίτσα ....συγχαρητήρια Γιάννη....) δεν βρήκα Κ.Βαίων Πρωί και είπα να ανεβάσω κατι τις ...καλή ακρόαση.

δεν μπορώ να το ανοίξω

του κάνω αποσυμπίεση με ειδικό προγραμμά?
:confused::confused::confused:
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
"Ευγένιοι Σπαθάρηδες" τελικά υπάρχουν πολλοί :rolleyes: :cool:
Μα θυμηθώ να ηχογραφήσω έναν παππού που διαβάζει στο Απόδειπνο και είναι επίτροπος στην ενορία που ψάλλω! Καλύτερο μίμο του Σπαθάρη δεν έχω ακούσει! Φανταστείτε πόσο προσπαθούσα να κρατηθώ όταν κατάλαβα τι μου θυμίζει...

Πάντως είμαστε απίστευτοι για το πώς μπορούμε να εκτροχιάσουμε και να εξευτελίσουμε ένα θέμα! Δεν το σταματάμε ή τουλάχιστον να το μεταφέρουμε σε κανένα πιο σχετικό;

ΥΓ: Δεν είναι αιχμή για κανέναν. Ξέρετε, άλλωστε, πως κι εγώ κάνω σχετικές επισημάνσεις όπου το θεωρώ δκόπιμο. Δεν είναι ωραίο, όμως, να γίνεται αυτός ο διάλογος κάτω από μια ηχογράφηση του Στανίτσα, τη στιγμή, μάλιστα, που όλοι οι συνδιαλεγόμενοι τον σέβονται και τον αποδέχονται καθ' όλα!
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Ευγενιος Σπαθαρης υπαρχει ΕΝΑΣ! Στον αντιποδα ομως υπαρχουν πολλοι
(ΚΑΡΑ)γκιοζηδες .
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
δεν μπορώ να το ανοίξω

του κάνω αποσυμπίεση με ειδικό προγραμμά?
:confused::confused::confused:
Τα αρχεία .rar αποσυμπιέζονται με το WinRar. Κυκλοφορεί ελεύθερο στο Internet. Αν, παρ' όλο που το έχετε, σας βγάζει σφάλμα κατά την αποσυμπίεση, πάει να πει πως δεν το κατέβασμα του αρχείου τερμάτισε πριν την ώρα του και πρέπει να ξανακατεβάσετε το αρχείο.
 

pasapoyn

Παναγιώτης Σαπουντζής
Όσο και αν έψαξα στην υπέροχη δουλειά που έχει κάνει ο φίλος Γιάννης (και εννοώ τις ταξινομήσεις Πρίγγου , Στανίτσα ....συγχαρητήρια Γιάννη....) δεν βρήκα Κ.Βαίων Πρωί και είπα να ανεβάσω κατι τις ...καλή ακρόαση.

Άλλη ηχογραφήση της Κυριακής των Βαίων είχε ανεβάσει ο Γιάννης εδώ. Άλλη μία υπάρχει εδώ.
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Φιλτατε Firfiris η ευγενεια ειναι το κυριο χαρακτηριστικο σου ! Αν μου αποδιδεις τον χαρακτηρισμο καραγκιοζης σ'ευχαριστω γιατι προκειται ως γνωριζεις περι λαικου ηρωα του θεατρου σκιων . Αν ομως μου αποδιδεις τον προσβλητικο χαρακτηρισμο ΚΑΡΑ(γκιοζης) μετα λυπης μου στον επιστρεφω .:mad::mad::mad:
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] basiliosn και λοιποί, δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος για αυτή την απαράδεκτη «συζήτηση» (;) η οποία άλλωστε έχει επαναληφθεί πάλιν και πολλάκις και μάλιστα πρόσφατα. Να σταματήσει εδώ και τώρα. Δεν θα δεχθώ άλλα μηνύματα εκτός θέματος εδώ. Ευχαριστώ.
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Όσο και αν έψαξα στην υπέροχη δουλειά που έχει κάνει ο φίλος Γιάννης (και εννοώ τις ταξινομήσεις Πρίγγου , Στανίτσα ....συγχαρητήρια Γιάννη....) δεν βρήκα Κ.Βαίων Πρωί και είπα να ανεβάσω κατι τις ...καλή ακρόαση.

Ασχετο λιγακι με την παραπανω συζητηση, αλλα κ.Παναγιωτη μηπως εχετε ολοκληρη την ακολουθια εκεινης της μερας;
 
Top